FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać take e-maile phishingowe, jak fałszywy e-mail Binance

Znany również jako: E-mail phishingowy Binance
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest "oszustwo e-mailowe Binance"?

Po przeanalizowaniu tego oszustwa e-mailowego doszliśmy do wniosku, że jest to wiadomość phishingowa służąca do kradzieży poufnych informacji. Oszuści, którzy za nim stoją, udają zespół Binance. Ich celem jest oszukanie użytkowników, aby uwierzyli, że mogą otrzymać 0,10 tokena BNB za powiązanie ich portfela z kontem Binance za pośrednictwem podanej strony internetowej.

E-mailowa kampania spamowa Binance

Więcej informacji o „oszustwie e-mailowym Binance"

Oszuści stojący za tym e-mailem twierdzą, że odbiorcy otrzymają 0,10 tokena BNB za połączenie swojego konta Binance z ich „portfelem aktywów". Twierdzą również, że nie będzie opłat za transakcje dokonane za pomocą połączonych portfeli. Ich celem jest nakłonienie odbiorców do kliknięcia linku „Retrieve Tokens and Link Account" i podanie informacji o otwieranej stronie.

Oszuści próbują nakłonić niczego niepodejrzewających odbiorców do podania danych logowania do konta Binance (adresu e-mail/numeru telefonu i hasła). Gdyby im się udało, mogliby opróżnić skradzione konta (przesłać kryptowalutę na swoje portfele).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo e-mailowe Binance
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Odbiorcy mogą otrzymać 0,10 tokenów BNC
Powiązana domena binancetokens[.]net
Nazwy wykrycia (binancetokens[.]net) Trustwave (Phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (binancetokens[.]net) 2.56.59.184
Przebranie Wiadomość od zespołu Binance
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, nieuczciwe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, strata pieniędzy, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Kilka przykładów innych wiadomości e-mail phishingowych związanych z kryptowalutami to "MetaMask Email Scam" i "WalletConnect Email Scam". Zbadaliśmy wiele podobnych e-maili (i witryn) i stwierdziliśmy, że oszuści próbują nakłonić odbiorców/odwiedzających do podania danych logowania do konta lub przesłania kryptowaluty. E-maile mogą być również wykorzystywane do dystrybucji malware.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Gdy cyberprzestępcy wysyłają wiadomości e-mail, aby nakłonić odbiorców do zainfekowania komputera malware, dołączają do nich złośliwe pliki lub linki. Zwykle udają legalne firmy lub inne podmioty. Najczęściej używane pliki do rozsyłania złośliwego oprogramowania to złośliwe dokumenty MS Office lub PDF, pliki JavaScript, pliki wykonywalne i pliki archiwalne.

Jak uniknąć instalacji malware?

Nie ufaj nieistotnym e-mailom wysłanym z nieznanych lub podejrzanych adresów. Zwłaszcza, gdy zawierają one linki lub pliki, ponieważ mogą być złośliwe. Używaj również oficjalnych witryn i bezpośrednich linków jako źródeł pobierania oprogramowania (i plików). Unikaj korzystania z sieci P2P, zewnętrznych programów do pobierania, podejrzanych witryn i podobnych źródeł.

Zawsze aktualizuj system operacyjny i inne zainstalowane oprogramowanie. Poprawnie je aktywuj i aktualizuj – używaj do tego celu narzędzi lub funkcji zapewnionych przez oficjalnych programistów. Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Wygląd wiadomości "oszustwa e-mailowego Binance" (GIF):

Wygląd oszustwa e-mailowego binance

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail "oszustwa e-mailowego Binance":

Subject: Your BNB tokens are waiting for your redemption - Protocolo: 6BGW5YXPQX

Your BNB tokens are waiting for your redemption!

We have identified that you have not yet linked your Binance account with your Asset Wallet.

As a link reward we are offering 0.10 BNB Tokens and 0% fee on future transactions with linked wallets in your account.

Linking your wallets to your Binance account is simple, fast and completely online. Use the link below to start the procedure and receive the available BNB tokens.

This procedure is completely safe and you will not be asked for your binance access data!
Binance will not have access to any of your assets, such as securities or products in your portfolio.
Retrieve Tokens and Link Account.

Binance Team.
This is an automated message, please do not reply.
© 2017 - 2022 Binance.com - All Rights Reserveds.
URL: binance[.]com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

Najprawdopodobniej oszuści uzyskali twój adres e-mail po naruszeniu danych i wykorzystali go w swojej kampanii. Zwykle wiadomości phishingowe nie mają charakteru osobistego — oszuści wysyłają tę samą wiadomość na wszystkie adresy w swojej bazie danych.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez ten e-mail. Co mam zrobić?

Jeśli podałeś dane uwierzytelniające do konta Binance, natychmiast zmień wszystkie hasła. Radzimy również skontaktować się z zespołem Binance.

Pobrałem i otworzyłem szkodliwy plik załączony do e-maila. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Jeśli ten plik był plikiem wykonywalnym, najprawdopodobniej twój komputer jest już zainfekowany. Dokumenty Microsoft Office nie infekują komputerów, dopóki nie zostaną włączone polecenia makr. Pliki archiwum nie mogą spowodować uszkodzeń, dopóki ich zawartość nie zostanie wyodrębniona itp. Mówiąc najprościej, nie wszystkie pliki infekują komputery zaraz po ich otwarciu.

Przeczytałem e-mail, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, samo otwarcie wiadomości e-mail jest całkowicie nieszkodliwe.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware, które były obecne w załączniku do e-maila?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć prawie wszystkie znane infekcje malware. Jeśli komputer jest zainfekowany zaawansowanym malware, musi zostać przeskanowany przy użyciu pełnego skanowania. Szybkie skanowanie nie wystarczy do wykrycia zaawansowanego malware, ponieważ może ono ukrywać się głęboko w systemie operacyjnym.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
E-mail phishingowy Binance kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania E-mail phishingowy Binance na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.