FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać goodcaptchastyle.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Reklamy goodcaptchastyle.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju stroną jest goodcaptchastyle[.]top?

Goodcaptchastyle[.]top ma na celu nakłonienie odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól" w okienku pop-up wyświetlanym przez przeglądarkę. Może również przekierowywać odwiedzających na inne podejrzane witryny. Zwykle witryny takie jak goodcaptchastyle[.]top są promowane przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up goodcaptchastyle[.]top

Szczegółowe informacje o goodcaptchastyle[.]top

Goodcaptchastyle[.]top wyświetla fałszywe CAPTCHA, twierdząc, że odwiedzający muszą kliknąć przycisk „Zezwól" (aby wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień), aby udowodnić, że nie są robotami. Jeśli zgoda zostanie wydana, goodcaptchastyle[.]top wyświetla powiadomienia promujące różne oszustwa, inne podejrzane witryny, aplikacje itd.

Sama goodcaptchastyle[.]top może również otwierać podejrzane strony internetowe. W czasie badania otworzyła oszustwo (fałszywą ankietę Google). Może również otwierać inne strony, które mają na celu nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień służących do promowania podejrzanych witryn.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy goodcaptchastyle.top
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe oświadczenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Goodcaptchastyle[.]top jest podobna do bruperchrophone[.]com, allcoolnewz[.]com, antirobotsystem[.]com i wielu innych stron. Wyświetlane przez nie powiadomienia są wykorzystywane w różnych programach partnerskich. Oszuści (podmioty stowarzyszone za stronami takimi jak goodcaptchastyle[.]top) często promują legalne oprogramowanie w celu zarobienia nielegalnych prowizji.

Jak strona goodcaptchastyle[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Goodcaptchastyle[.]top wyświetla zwodniczą wiadomość, twierdząc, że konieczne jest kliknięcie przycisku „Zezwól", aby wyświetlać powiadomienia. Jak każda inna strona, goodcaptchastyle[.]top nie może wyświetlać powiadomień, chyba że użytkownicy wyrażą na to zgodę (klikając przycisk „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobny przycisk podczas odwiedzania tej strony).

Jak zapobiec wyświetlaniu spamowych powiadomień przez zwodnicze strony?

Kliknij przycisk „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" lub podobny podczas odwiedzania podejrzanych witryn lub po prostu je zamknij. Nie klikaj przycisku „Zezwól" ani podobnego. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez pozwolenia. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny goodcaptchastyle[.]top (GIF):

Wygląd witryny goodcaptchastyle[.]top (GIF)

Przykład powiadomienia przeglądarki wyświetlonego przez goodcaptchastyle[.]top:

Powiadomienie przeglądarki wyświetlane przez witrynę goodcaptchastyle.top

Film pokazujący, jak usunąć reklamy dostarczane przez goodcaptchastyle[.]top przy użyciu Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez goodcaptchastyle[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Dzieje się tak, ponieważ ta strona ma uprawnienia do wyświetlania powiadomień: została odwiedzona, a podczas jej odwiedzania kliknięty został przycisk „Zezwól" (lub „Zezwól na powiadomienia").

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienie wyświetlane przez jakąkolwiek stronę internetową nie może zainfekować komputera ani spowodować żadnych innych szkód. Może jednak otworzyć złośliwą witrynę.

Czy goodcaptchastyle[.]top jest wirusem?

Goodcaptchastyle[.]top i inne witryny tego typu nie są uważane za wirusy. Zwykle są używane jako narzędzia do promowania podejrzanych, potencjalnie złośliwych aplikacji i stron internetowych.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy goodcaptchastyle[.]top, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie uprawnienia przyznane dla goodcaptchastyle[.]top. Ta aplikacja zablokuje również dalszy dostęp do tej witryny. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy goodcaptchastyle.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy goodcaptchastyle.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.