FacebookTwitterLinkedIn

Jak nie zostać oszukanym przez fałszywy konkurs "PancakeSwap AirDrop"

Znany również jako: Witryna oszustwa PancakeSwap AirDrop
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "PancakeSwap AirDrop"?

„PancakeSwap AirDrop" to nazwa kolejnego oszustwa związanego z rozdawaniem kryptowalut. Oszustwo obiecuje dać użytkownikom 45 tokenów PancakeSwap (CAKE), jeśli podłączą do niego swoje cyfrowe portfele.

Należy podkreślić, że twierdzenia te są fałszywe, a użytkownicy, którzy im ufają – nie otrzymają żadnych tokenów. Zamiast tego użytkownicy mogą ponieść straty finansowe, próbując wziąć udział w tym fałszywym konkursie.

Oszustwo PancakeSwap AirDrop

Przegląd oszustwa „PancakeSwap AirDrop"

Zazwyczaj oszustwa, takie jak „PancakeSwap AirDrop", wymagają od użytkowników wniesienia stosunkowo niewielkiej ilości kryptowaluty w celu uzyskania ogromnej wypłaty. W tym przypadku program obiecuje 45 tokenów CAKE, które w chwili pisania tego tekstu są warte ponad 800 dolarów (uwaga, kursy walut ciągle się zmieniają). Jednak niezależnie od kwoty, jaką użytkownicy przekażą na takie oszustwa – tracą ją i nie otrzymują nic w zamian.

Alternatywnie, systemy te mogą mieć na celu uzyskanie dostępu i kontroli nad cyfrowymi portfelami ofiar i całą posiadaną w nich kryptowalutą.

Podsumowując, ufając oszustwu „45 PancakeSwap AirDrop", użytkownicy mogą doświadczyć strat finansowych, problemów z prywatnością i innych poważnych problemów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa PancakeSwap AirDrop
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo
Fałszywe twierdzenie Oszustwo twierdzi, że użytkownicy, którzy podłączą do niego swoje cyfrowe portfele - otrzymają tokeny PancakeSwap (CAKE) za darmo.
Powiązane domeny pancakeswap-secure[.]com
Nazwy wykrycia (pancakeswap-secure[.]com) Emsisoft (Phishing), Spamhaus (Phishing), Fortinet (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach internetowych

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, świat online widzi coraz więcej oszustw związanych z cyfrowymi walutami. W internecie jest niezliczona ilość fałszywych prezentów kryptowalutowych, a "Ripple Giveaway", "Polkadot giveaway", "BTC giveaway" i "SOLANA (SOL) Giveaway" to tylko kilka przykładów.

Ogólnie rzecz biorąc, internet jest pełen wprowadzających w błąd, zwodniczych, a nawet złośliwych treści. Oprócz fałszywych rozdań kryptowalutowych, pojawiają się fałszywe ostrzeżenia, że urządzenia użytkowników są zainfekowane, alerty, że niezbędne oprogramowanie jest nieaktualne lub brakujące, oszukańcze loterie itd. Dlatego zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Nieuczciwe i zwodnicze strony internetowe są rzadko odwiedzane celowo. Jeśli przeglądarka wymusza otwieranie takich stron — prawdopodobnie jest to spowodowane zainstalowanymi PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami). Ponadto te aplikacje mogą mieć inne szkodliwe zdolności (np. adware, porywacze przeglądarki etc.).

PUA zwykle potajemnie infiltrują systemy. Są one rozpowszechniane za pomocą techniki marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" – dołączania niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych programów. Pospieszanie procesów pobierania/instalacji zwiększa ryzyko dopuszczenia dołączonych produktów do urządzenia.

Natrętne reklamy również dystrybuują PUA. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji bez zgody użytkownika. Wybrane PUA mają również „oficjalne" strony promocyjne/ z których można je pobrać.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania i pobranie go z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Podejrzane źródła, np. nieoficjalne witryny i strony internetowe z freeware do pobrania, sieci wymiany peer-to-peer itp. – często oferują dołączone produkty.

Podczas pobierania/instalowania zaleca się zapoznanie się z warunkami, sprawdzenie dostępnych opcji, skorzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnację ze wszystkich dodatków. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione; jednak przekierowują na podejrzane strony (np. z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią itp.).

W przypadku napotkania reklam i/lub przekierowań tego rodzaju, system musi zostać sprawdzony, a wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki do przeglądarki natychmiast z niego usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie "PancakeSwap AirDrop":

Connect
PancakeSwap Airdrop ( Ending Sunday )
Claim your 45 CAKE right now

Connect your wallet to get 45 PancakeSwap (CAKE) tokens for free in our airdrop

 

Claim -> Swap Liquidity -> Bridge

 

Exchange
Trade tokens in an instant

 

You have to connect a wallet before you can select a currency

 

From
0.0

 

To
0.0

 

Unlock Wallet


Version: V2 V1 (old) Help

Wygląd oszustwa pop-up "PancakeSwap AirDrop" (GIF):

Wygląd oszustwa PancakeSwap AirDrop (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA przez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem witryna oszustwa pancakeswap airdrop, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem witryna oszustwa pancakeswap airdrop, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware witryna oszustwa pancakeswap airdrop ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat witryna oszustwa pancakeswap airdrop lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/22229-pancakeswap-airdrop-pop-up-scam

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co to jest okienko pop-up?

Oszustwa typu pop-up to wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności (np. przesłania kryptowaluty, ujawnienia poufnych informacji, zadzwonienia pod numer fałszywej infolinii, pobrania plików, zakupu produktów itp.).

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Celem oszustw typu pop-up jest zwykle generowanie przychodów dla ich twórców. Sposób, w jaki to osiągają, jest różny, np. nakłaniają użytkowników do dokonywania transakcji pieniężnych, sprzedają ujawnione wrażliwe dane, rozsyłają złośliwe oprogramowanie itd.

Straciłem kryptowalutę w wyniku oszustwa „PancakeSwap AirDrop", czy mogę odzyskać pieniądze?

Transakcje kryptowalutowe są praktycznie niewykrywalne; w związku z tym nie będziesz w stanie ich cofnąć.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up są hostowane na nieuczciwych/złośliwych witrynach, które rzadko odwiedza się celowo. Większość użytkowników uzyskuje do nich dostęp za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez podejrzane strony internetowe, natrętne reklamy lub szkodliwe aplikacje już zainstalowane na ich urządzeniach.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner potrafi skanować odwiedzane strony internetowe oraz wykrywać podejrzane i złośliwe. Strony reklamujące oszustwa również należą do tej kategorii. W związku z tym zostaniesz natychmiast powiadomiony, a dostęp do takich stron będzie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa PancakeSwap AirDrop kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa PancakeSwap AirDrop na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.