FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywy konkurs SOLANA (SOL) Giveaway

Znany również jako: Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "SOLANA (SOL) Giveaway"?

„SOLANA (SOL) Giveaway" to nazwa oszustwa promowanego na różnych zwodniczych witrynach. Program oferuje podwojenie wkładu kryptowaluty Solana (SOL), który użytkownicy wnoszą do fałszywego programu. Zamiast tego użytkownicy po prostu tracą wszystko, co prześlą temu oszustwu.

Zwodnicze witryny są zwykle otwierane za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych przez nieuczciwe strony internetowe, natrętne reklamy lub zainstalowane PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). To oprogramowanie może infiltrować systemy bez zgody użytkownika i może mieć wiele złośliwych zdolności.

Oszustwo SOLANA (SOL) Giveaway

Szczegółowe informacje o oszustwie "SOLANA (SOL) Giveaway"

Oszustwo „SOLANA (SOL) Giveaway" oferuje podwojenie wkładu kryptowaluty. Podobno użytkownicy mogą otrzymać dodatkowy bonus w wysokości do 50%. Oszustwo instruuje, aby przelać od 25 SOL do 20 000 SOL (w kryptowalucie Solana) na podany adres portfela kryptowalutowego. Należy podkreślić, że ta promocja jest fałszywa. Dlatego ufając jej, użytkownicy poniosą straty finansowe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Oszustwo obiecuje podwoić włożony wkład kryptowaluty Solana
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców DXRAhgxEwP5Gpz51ZYsL8XoEh16vsUfKzi5Kd8SBF8rP (Solana)
Obsługiwany adres IP 208.91.198.12
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach internetowych

"SHIBA (SHIB) Giveaway", "Dogelon Mars (ELON) giveaway", "Ethereum Giveaway" i "SAFEMOON Giveaway" to tylko niektóre przykłady oszustw podobnych do „SOLANA (SOL) Giveaway".

Oprócz fałszywych prezentów, popularne modele oszustw obejmują: fałszywe loterie i losowania nagród, niedorzeczne oferty, ostrzeżenia, że system jest zainfekowany, alerty, że oprogramowanie jest nieaktualne itd. Internet jest pełen wprowadzających w błąd, zwodniczych i złośliwych treści. Dlatego zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Wybrane PUA mają „oficjalne" strony pobierania, które są często siłowo otwierane przez zwodnicze/oszukańcze witryny. Natrętne reklamy są również wykorzystywane do rozsyłania tych aplikacji. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby potajemnie pobierać/instalować produkty.

PUA są dystrybuowane głównie za pomocą metody marketingowej „sprzedaży wiązanej" – dołączania niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych produktów. W związku z tym pośpieszanie procesów pobierania/instalacji (np. pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby zawsze sprawdzać oprogramowanie i pobierać je z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł. Podejrzane źródła, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny hostujące pliki, sieci wymiany peer-to-peer itp. oferują dołączone i szkodliwe produkty.

Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania zapoznać się z warunkami, sprawdzić dostępne opcje i skorzystać z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień, aby zrezygnować ze wszystkich dodatków. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione, jednak przekierowują na bardzo podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itd.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań, system musi zostać sprawdzony, a wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki wykryte i natychmiast z niego usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie "SOLANA (SOL) Giveaway":

Giveaway Rules FAQ Transactions
Hurry up and take part in the giveaway of 1 000 000 SOL
During this unique event we will give you a chance to win 1 000 000 SOL, have a look at the rules and don't miss on your chance!
More info Participate in the giveaway
Marketplace
Price Predictions
Live Event 1 000 000 SOL Giveaway

 

SOLANA (SOL)
1 000 000 SOL
About
We believe that Blockchain and Solana will make the world more fair. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption, We decided to run 1 000 000 SOL giveaway.
Rules
To participate you just need to send from 25 SOL to 20 000 SOL to the contribution address and we will immediately send you back 50 SOL to 40 000 SOL (x2) to the address you sent it from.
For example
If you send 25+ SOL, you will get 50+ SOLback.
If you send 100+ SOL, you will get 200+ SOL back.
If you send 500+ SOL, you will get 1 000+ SOL back.
If you send 2 000+ SOL, you will get 4 000+ SOL back.
If you send 5 000+ SOL, you will get 10 000+ SOL back.
Extra bonuses
150+ SOL = 10% Bonus
500+ SOL = 20% Bonus
2 000+ SOL = 40% Bonus
5 000+ SOL = 50% Bonus
You can only participate once.

 

392 515 SOL already sent to participants!

 

Hurry up and take part in the giveaway!
Use this QR code to participate

 

392 515 SOL
1 000 000 SOL
You can send SOL to the following address:
DXRAhgxEwP5Gpz51ZYsL8XoEh16vsUfKzi5Kd8SBF8rP

 

Waiting for payment

 

FAQ
What do I have to do to participate in the giveaway?
How long will it take me to get my bonus?
Who is the sponsor of this giveaway?
How many times can I participate in the giveaway?
How do I get my bonus?
Transactions for Address
DXRAhgxEwP5Gpz51ZYsL8XoEh16vsUfKzi5Kd8SBF8rP

Wygląd oszustwa "SOLANA (SOL) Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA za pośrednictwem Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem witryna oszustwa solana (sol) giveaway, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem witryna oszustwa solana (sol) giveaway, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21763-solana-sol-giveaway-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Witryna oszustwa SOLANA (SOL) Giveaway dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.