FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć ogłoszenia alfaiztech.com?

Znany również jako: Reklamy alfaiztech[.]com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest strona alfaiztech[.]com?

Alfaiztech[.]com promuje podejrzane strony i wykorzystuje technikę przynęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie powiadomień. Ta witryna jest podobna do life-change-about[.]me, fewmonthst[.]space, news-keheza[.]cc i setek innych stron.

Przekierowania pop-up alfaiztech[.]com

Szczegółowe informacje o stronie alfaiztech[.]com

Alfaiztech[.]com jest promowana za pośrednictwem zwodniczych reklam, podejrzanych witryn i (lub) potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Ładuje fałszywe CAPTCHA, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól". Jeśli zgoda zostanie wydana, alfaiztech[.]com wyświetla powiadomienia zawierające reklamy przeznaczone do otwierania podejrzanych witryn.

Powiadomienia z alfaiztech[.]com mogą być wykorzystane do promowania "Millionaire (Миллионером)", "CONGRATULATIONS, YOU ARE THE VISITOR NO. 1.000.000", "Code 0x03A10 (0E10)" i podobnych oszustw. Mogą otwierać strony zaprojektowane w celu nakłonienia odwiedzających do zainstalowania porywaczy przeglądarki, adware lub innych PUA lub podania poufnych informacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy alfaiztech[.]com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia N/A (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Nastętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy alfaiztech[.]com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Ogólne informacje o potencjalnie niechcianych aplikacjach

Alfaiztech[.]com to podejrzana witryna, która może otwierać inne tego rodzaju strony i wykorzystująca oszustwo, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Witryny takie jak alfaiztech[.]com są otwierane przez podejrzane reklamy, inne podejrzane strony lub przez zainstalowane PUA. Użytkownicy nie odwiedzają ich celowo.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Adware i inne rodzaje PUA są dystrybuowane za pośrednictwem konfiguratorów pobierania i instalatorów innych programów. Użytkownicy pobierają lub instalują te aplikacje razem z innymi programami, jeśli nie zmieniają „Zaawansowanych", „Własnych", „Niestandardowych" lub innych ustawień ich konfiguratorów pobierania lub instalatorów.

Ponadto PUA są dystrybuowane za pośrednictwem zwodniczych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów i fałszywych instalatorów. Użytkownicy pobierają lub instalują PUA za pośrednictwem reklam, klikając je. Fałszywe instalatory są promowane za pośrednictwem podejrzanych stron. Większość z tych stron stosuje taktykę zastraszania, aby nakłonić odwiedzających do spowodowania niechcianych pobrań i instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie należy ufać plikom pobranym z podejrzanych źródeł. Pliki i aplikacje należy pobierać z legalnych stron. Reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach internetowych również nie powinny być klikane. Pobrania i instalacje nie powinny być kończone bez sprawdzenia konfiguratorów pobierania i instalatorów pod kątem takich ustawień, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" i odznaczenia niechcianych aplikacji.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny alfaiztech[.]com (GIF):

Wygląd witryny alfaiztech[.]com (GIF)

Przykład powiadomienia przeglądarki wygenerowanego przez witrynę alfaiztech[.]com:

Powiadomienie przeglądarki wyświetlone przez alfaiztech.com

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia", przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz „Ustawienia treści", a następnie „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Blokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (PC)

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij „Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij „Ustawienia strony", a następnie „Powiadomienia"
 • W otwartym oknie zlokalizuj wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, poprosi o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (Android)

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia"
 • W otwartym oknie zlokalizuj wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, poprosi o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Mozilla Firefox (Android)

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia"
 • Kliknij „Cookies i uprawnienia witryny" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu i wybierz „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL w sekcji „Zezwalaj", a następnie kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się monit o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Microsoft Edge (PC)

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i zastosuj opcję „Odmów" za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się aby ponownie włączyć powiadomienia)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Safari (Mac)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy alfaiztech[.]com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy alfaiztech[.]com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware alfaiztech[.]com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania alfaiztech[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam alfaiztech[.]com z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam alfaiztech[.]com z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy alfaiztech[.]com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam alfaiztech[.]com z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam alfaiztech[.]com z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy alfaiztech[.]com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy alfaiztech[.]com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy alfaiztech[.]com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21836-alfaiztech-com-ads

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) generowane przez alfaiztech[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Najprawdopodobniej dzieje się tak, ponieważ ta strona ma uprawnienia do wyświetlania powiadomień. Strony takie jak alfaiztech[.]com nie mogą wyświetlać powiadomień, chyba że mają na to pozwolenie.

Kliknąłem powiadomienia reklamowe. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Klikanie tych powiadomień nie jest szkodliwe, ale witryny, które promują, mogą być złośliwe.

Czy alfaiztech[.]com jest wirusem?

Strony takie jak alfaiztech[.]com nie są wirusami. Ich celem jest promowanie różnych oszustw oraz potencjalnie złośliwych aplikacji i stron internetowych.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy alfaiztech[.]com, czy nadal będą wymagane manualne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie uprawnienia przyznane tej witrynie. Ta aplikacja zablokuje również dalszy dostęp do alfaiztech[.]com.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy alfaiztech[.]com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy alfaiztech[.]com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy alfaiztech[.]com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.