FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać przeglądarki przed otwieraniem takich stron, jak captchacheckout.top?

Znany również jako: Reklamy captchacheckout.top
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest captchacheckout[.]top?

Captchacheckout[.]top wykorzystuje technikę przynęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól" (w celu umożliwienia jej wyświetlania powiadomień) i otwierania innych podejrzanych witryn. Captchacheckout[.]top jest podobna do captchaverifier[.]top, captcha-bros[.]com, news-bobicu[.]cc i wielu innych stron internetowych.

Przekierowania pop-up captchacheckout[.]top

Szczegółowe informacje o captchacheckout[.]top

Zwykle witryny takie jak captchacheckout[.]top są promowane za pośrednictwem podejrzanych reklam, potencjalnie złośliwych witryn i potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Innymi słowy, użytkownicy nie odwiedzają celowo captchacheckout[.]top i podobnych stron. Po odwiedzeniu zachęcają odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól".

Captchacheckout[.]top wyświetla fałszywy test CAPTCHA z komunikatem, że odwiedzający muszą kliknąć przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Ważne jest, aby wiedzieć, że powiadomienia wyświetlane przez strony takie jak captchacheckout[.]top zawierają linki do podejrzanych witryn, zwodnicze reklamy itd.

Ponadto, captchacheckout[.]top jest przeznaczona do otwierania podejrzanych stron internetowych. W czasie badania otworzyła witrynę przeznaczoną do pobrania jakiegoś pliku (prawdopodobnie pliku przeznaczonego do zainstalowania potencjalnie niechcianej aplikacji). Dodatkowo, captchacheckout[.]top może otwierać strony podobne do "Win The New iPhone 12", "SPIN FOR REWARD" i inne podejrzane strony.

Warto wspomnieć, że captchacheckout[.]top może otwierać legalne strony internetowe. W takich przypadkach jej programiści otrzymaliby opłatę za polecenie za każde utworzone konto lub produkt (lub usługę) zakupiony na witrynie otworzonej przez captchacheckout[.]top. W większości przypadków strony takie jak captchacheckout[.] otwierają legalne strony z zakładami sportowymi, grami lub inne.

Więcej o potencjalnie niechcianych aplikacjach

Warto zauważyć, że PUA mogą być zaprojektowane do wyświetlania reklam i zbierania danych. Często zdarza się, że tego rodzaju aplikacje generują reklamy pop-up, banerowe, kuponowe itp. Zwykle takie reklamy są przeznaczone do reklamowania podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach powodują pobrania lub instalacje, uruchamiając określone skrypty.

PUA mogą być również zaprojektowane do zbierania informacji o danych związanych z przeglądaniem, na przykład adresów IP, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, odwiedzanych witryn, geolokalizacji. Co gorsza, tego typu aplikacje mogą być zaprojektowane tak, aby uzyskiwać dostęp do danych osobowych, które mogłyby zostać wykorzystane do kradzieży kont, dokonywania nieautoryzowanych zakupów, transakcji lub w innych celach.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy captchacheckout.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Fortinet (Malware), Spamhaus (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Nastętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o takich witrynach, jak captchacheckout[.]top

Po odwiedzeniu captchacheckout[.]top i podobne witryny ładują zwodnicze treści i (lub) otwierają około dwóch, trzech innych podejrzanych witryn. Zazwyczaj użytkownicy otwierają je nieumyślnie – klikając podejrzane reklamy lub odwiedzając inne podejrzane witryny. Często przeglądarki otwierają tego rodzaju strony internetowe, ponieważ mają na nich zainstalowane pewne PUA.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Jednym z popularnych sposobów rozpowszechniania PUA są konfiguratory pobierania i instalatory bezpłatnych programów (freeware). Użytkownicy pobierają i instalują PUA razem z innymi programami, jeśli nie usuwają zaznaczenia niechcianych ofert. Zwykle można to zrobić za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień lub odznaczając zaznaczone pola wyboru.

Innym sposobem rozpowszechniania PUA jest używanie fałszywych instalatorów i zwodniczych reklam. W drugim przypadku użytkownicy pobierają lub instalują PUA, klikając reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Warto wspomnieć, że fałszywe instalatory są promowane na podejrzanych witrynach. To samo dotyczy zwodniczych reklam.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Niechcianych pobrań i instalacji można uniknąć, pobierając aplikacje i pliki z oficjalnych, legalnych stron oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne programy do pobierania, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule), podejrzane witryny lub inne podobne kanały są zwykle wykorzystywane do dystrybucji niechcianych aplikacji.

Innym sposobem na uniknięcie nieoczekiwanych pobrań i instalacji jest sprawdzenie konfiguratorów pobierania i instalacji pod kątem „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych podobnych ustawień oraz odrzucenie dodatkowo dołączonych (dołączonych) aplikacji. Jeszcze jeden sposób, aby tego uniknąć, to nie ufać reklamom, które pojawiają się na podejrzanych stronach.

Jeśli jakiekolwiek niechciane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki i dodatki) są zainstalowane w przeglądarkach, a tego typu programy są zainstalowane w systemie operacyjnym, należy je usunąć. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchacheckout[.]top (GIF):

Wygląd witryny captchacheckout[.]top (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia", przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz „Ustawienia treści", a następnie „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Blokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (PC)

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij „Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij „Ustawienia strony", a następnie „Powiadomienia"
 • W otwartym oknie zlokalizuj wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, poprosi o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (Android)

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia"
 • W otwartym oknie zlokalizuj wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, poprosi o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Mozilla Firefox (Android)

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia"
 • Kliknij „Cookies i uprawnienia witryny" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu i wybierz „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL w sekcji „Zezwalaj", a następnie kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się monit o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Microsoft Edge (PC)

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i zastosuj opcję „Odmów" za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się aby ponownie włączyć powiadomienia)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Safari (Mac)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware captchacheckout[.]top za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania captchacheckout[.]top, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć reklamy generowane przez captchacheckout[.]top przy użyciu Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam captchacheckout[.]top z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam captchacheckout[.]top z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy captchacheckout.top, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam captchacheckout[.]top z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam captchacheckout[.]top z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy captchacheckout.top, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy captchacheckout.top ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy captchacheckout.top lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21526-captchacheckout-top-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy captchacheckout.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy captchacheckout.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.