FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikacje zaprojektowane do promowania totaltopfeed.com?

Znany również jako: Reklamy totaltopfeed.com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest totaltopfeed[.]com?

Totaltopfeed[.]com wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień i otwierania podejrzanych stron internetowych. Jest mało prawdopodobne, aby totaltopfeed[.]com była celowo odwiedzana przez użytkowników. Zwykle witryny tego typu są otwierane przez podejrzane reklamy, inne podejrzane strony lub instalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

Przekierowania pop-up totaltopfeed[.]com

Szczegółowe informacje o totaltopfeed[.]com

Totaltopfeed[.]com wyświetla komunikat zachęcający użytkowników do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby subskrybować powiadomienia i kontynuować ich ładowanie. Jeśli jest to dozwolone, totaltopfeed[.]com wyświetla powiadomienia zawierające linki do potencjalnie złośliwych witryn, podejrzane reklamy itd. Dlatego nie zaleca się, aby totaltopfeed[.]com wyświetlała powiadomienia.

W czasie badań totaltopfeed[.]com otworzyła stronę internetową gry World of Tanks. Jest prawdopodobne, że osoby stojące za totaltopfeed[.]com otrzymują opłatę za polecenie, gdy użytkownicy tworzą konta, kupują produkty i usługi na stronach otwieranych za jej pośrednictwem. Należy wspomnieć, że totaltopfeed[.]com może otwierać podejrzane strony internetowe.

Często zdarza się, że strony takie jak totaltopfeed[.]com promują witryny pobierania porywaczy przeglądarki, adware i różnych witryn z oszustwami, które mają na celu nakłonienie użytkowników do podania danych osobowych (na przykład imion, nazwisk, danych karty kredytowej, haseł) lub innych podejrzanych stron.

Dokładniej, totaltopfeed[.]com może otwierać strony podobne do "IP Address & Personal Information Might Be Exposed", "CONGRATULATIONS, YOU ARE THE VISITOR NO. 1.000.000", "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!" i inne zwodnicze witryny. Dlatego zdecydowanie odradza się odwiedzanie totaltopfeed[.]com.

Więcej o potencjalnie niechcianych aplikacjach

Aplikacje tego rodzaju generują reklamy (na przykład kuponowe, banerowe, ankietowe itp.) przeznaczone do otwierania podejrzanych witryn. Czasami wyświetlają reklamy zdolne do wykonywania skryptów zaprojektowanych w celu powodowania niechcianych pobrań, a nawet instalacji. Innym problemem związanym z PUA jest to, że zbierają różne dane.

Zbierają adresy protokołu internetowego, odwiedzane strony internetowe, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje i inne informacje związane z przeglądaniem. W niektórych przypadkach PUA zbierają dane osobowe, które mogą zostać wykorzystane do kradzieży kont internetowych, popełniania oszustw związanych z tożsamością, dokonywania nieuczciwych zakupów itd.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy totaltopfeed.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia N/A (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy totaltopfeed.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o takich stronach, jak totaltopfeed[.]com

Podsumowując, totaltopfeed[.]com to podejrzana witryna zaprojektowana do otwierania innych witryn tego rodzaju i nakłaniania odwiedzających do wyświetlania powiadomień. Jest podobna do uniqdatacaptcha[.]top, nakedstreaming[.]com, funsmartlook[.]com i wielu innych stron internetowych. Zwykle użytkownicy otwierają takie strony nieumyślnie.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Dość często użytkownicy pobierają i instalują potencjalnie niechciane aplikacje wraz z bezpłatnymi programami, które mają te aplikacje ukryte w swoich konfiguratorach pobierania i instalatorach jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji jest nazywana sprzedażą wiązaną. Użytkownicy wyrażają zgodę na pobranie lub zainstalowanie PUA, gdy pozostawią ustawienia „Własne", „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne bez zmian.

W innych przypadkach użytkownicy pobierają lub instalują PUA, klikając reklamy zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów lub za pośrednictwem fałszywych instalatorów. Należy wspomnieć, że fałszywe instalatory mogą być zaprojektowane do instalowania złośliwych programów. Użytkownicy pobierają te instalatory ze zwodniczych witryn.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie oprogramowania z oficjalnych i wiarygodnych źródeł, a nie z nieoficjalnych witryn, sieci peer-to-peer (klientów torrent, eMule i innych), zewnętrznych programów pobierania itp. Instalatory innych firm nie powinny być używane do instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.

Ponadto, zaleca się sprawdzenie konfiguratorów pobierania i instalacji pod kątem opcjonalnych ofert. Zwykle te oferty można znaleźć (i usunąć zaznaczenie) w opcjach „Niestandardowych", „Zaawansowanych", „Własnych" i innych ustawieniach. Dołączone aplikacje należy odznaczyć przed zakończeniem pobierania i instalacji.

Dodatkowo zaleca się, aby nie ufać reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach internetowych. Reklamy te mogą otwierać potencjalnie złośliwe strony lub powodować nieoczekiwane pobieranie i instalacje. Niechciane lub podejrzane aplikacje zainstalowane w przeglądarce oraz tego typu programy zainstalowane w systemie operacyjnym powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny totaltopfeed[.]com (GIF):

Wygląd witryny totaltopfeed[.]com (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia", przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz „Ustawienia treści", a następnie „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Blokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (PC)

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij „Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij „Ustawienia strony", a następnie „Powiadomienia"
 • W otwartym oknie zlokalizuj wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, poprosi o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (Android)

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia"
 • W otwartym oknie zlokalizuj wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, poprosi o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Mozilla Firefox (Android)

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia"
 • Kliknij „Uprawnienia witryny" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu i wybierz „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL w sekcji „Zezwalaj", a następnie kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się monit o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Microsoft Edge (PC)

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i zastosuj opcję „Odmów" za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się aby ponownie włączyć powiadomienia)

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Safari (Mac)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy totaltopfeed.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy totaltopfeed.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware totaltopfeed[.]com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania totaltopfeed[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć reklamy generowane przez totaltopfeed[.]com przy użyciu Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam totaltopfeed[.]com z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam totaltopfeed[.]com z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy totaltopfeed.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam totaltopfeed[.]com z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam totaltopfeed[.]com z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy totaltopfeed.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy totaltopfeed.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy totaltopfeed.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21535-totaltopfeed-com-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy totaltopfeed.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy totaltopfeed.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy totaltopfeed.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.