FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware BestForMac?

Znany również jako: Reklamy BestForMac
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest BestForMac?

BestForMac ma cechy oprogramowania reklamowego (adware) i porywacza przeglądarki - jego celem jest generowanie reklam i zmiana ustawień przeglądarki, których dotyczy problem (promowanie fałszywej wyszukiwarki). BestForMac jest dystrybuowane za pośrednictwem fałszywego instalatora podszywającego się pod instalator Adobe Flash Player.

Adware BestForMac

Szczegółowe informacje o adware BestForMac

Reklamy generowane przez aplikację BestForMac mogą być wykorzystywane do promowania witryn pobierania potencjalnie złośliwych aplikacji, stron zaprojektowanych w celu nakłaniania odwiedzających do podania poufnych informacji i innych podejrzanych witryn. Ponadto, reklamy te mogą być zaprojektowane tak, aby powodować niechciane pobrania, a nawet instalacje.

Innym powodem, dla którego nie należy instalować BestForMac, jest to, że ta aplikacja jest przeznaczona do promowania fałszywej wyszukiwarki (jej adresu). Porywa przeglądarkę, zmieniając jej ustawienia, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. BestForMac zmienia te adresy na adres fałszywej wyszukiwarki.

Często fałszywe wyszukiwarki nie generują własnych wyników – pokazują wyniki generowane przez inne wyszukiwarki, takie jak Google, Yahoo. Niemniej jednak wiele fałszywych wyszukiwarek ma na celu generowanie wyników zawierających linki do podejrzanych witryn i wyświetlanie reklam. Tak czy inaczej, zdecydowanie odradza się ich używanie.

Innym ważnym szczegółem dotyczącym BestForMac jest to, że ta aplikacja może być zaprojektowana do śledzenia adresów IP, odwiedzanych witryn, wprowadzanych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji lub innych informacji. Ponadto, może służyć do zbierania danych kart kredytowych, nazw użytkowników, haseł, numerów telefonów i innych danych osobowych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy BestForMac
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AD [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AD [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AD), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.l), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy BestForMac, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o BestForMac

BestForMac to niewiarygodna aplikacja zaprojektowana w celu generowania przychodów dla swoich programistów poprzez wyświetlanie reklam i promowanie fałszywej wyszukiwarki. Warto wspomnieć, że użytkownicy rzadko celowo instalują takie aplikacje, jak BestForMac. Dlatego BestForMac jest nazywana potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA). Więcej przykładów adware to DataBoost i WebResultsTool.

Jak zainstalowano BestForMac na moim komputerze?

Wiadomo, że aby nakłonić użytkowników do zainstalowania BestForMac, jej programiści zaprojektowali instalator tak, aby wyglądał jak instalator Adobe Flash Player. Fałszywe instalatory często są promowane na zwodniczych witrynach, które twierdzą, że zainstalowane oprogramowanie jest nieaktualne lub w inny zwodniczy sposób. Kolejnym ważnym szczegółem dotyczącym fałszywych instalatorów jest to, że mogą być złośliwe.

Innym sposobem nakłonienia użytkowników do pobrania lub zainstalowania PUA jest dołączenie ich do konfiguratorów pobierania lub instalatorów innych programów jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji nazywana jest sprzedażą wiązaną. Użytkownicy zgadzają się pobrać lub zainstalować PUA podczas pobierania lub instalowania innych programów bez zmiany „Niestandardowych", „Własnych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień.

W niektórych przypadkach PUA są dystrybuowane za pośrednictwem reklam, projektując je tak, aby uruchamiały określone skrypty. Użytkownicy pobierają lub instalują potencjalnie niechciane aplikacje za pośrednictwem reklam, klikając je. Warto wspomnieć, że reklamy zaprojektowane w celu spowodowania pobierania lub instalacji pojawiają się na podejrzanych stronach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji i plików wyłącznie z oficjalnych i wiarygodnych stron oraz korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Pliki i programy pobierane lub instalowane za pośrednictwem zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule) i nieoficjalnych witryn mogą być złośliwe.

Zaleca się również, aby nie kończyć pobierania i instalacji bez sprawdzenia programów pobierania i instalatorów pod kątem „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" i innych ustawień (lub zaznaczonych pól wyboru) oraz odrzucenia niechcianych ofert. Reklamy na podejrzanych stronach również nie powinny być klikane.

Często zdarza się, że wyżej wymienione reklamy są przeznaczone do otwierania innych witryn tego rodzaju, a nawet instalowania PUA. Należy usunąć wszelkie niechciane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są już zainstalowane w przeglądarce. To samo należy zrobić z oprogramowaniem tego rodzaju, które znajduje się na liście programów zainstalowanych na komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany BestForMac, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pliki powiązane z adware BestForMac, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/BestForMac/BestForMac
  • ~/Library/Application Support/com.BestForMacDaemon/BestForMac
  • ~/Library/LaunchAgents/com.BestForMac.plist
  • ~/Library/LaunchDaemons/com.BestForMacDaemon.plist

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguratory/aplikacje promujące adware BestForMac mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków usuwania wykonaj następujące czynności:

1) Na pasku menu (Docku) kliknij ikonę "Preferencje" i wybierz "Profile".

Usuń złośliwe profile dodane przez BestForMac (krok 1)

2) Znajdź wszystkie podejrzane profile (np. "BestForMac") i usuń je.

Usuń złośliwe profile dodane przez BestForMac (krok 2)

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą oprogramowania antywirusowego Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz przejść do dalszych kroków usuwania tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy BestForMac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy BestForMac. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Quick menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware BestForMac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z BestForMac z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy bestformac:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy bestformac z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy bestformac z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy bestformac z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy bestformac z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy BestForMac kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy BestForMac na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy BestForMac dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.