FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować WebResultsTool z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy WebResultsTool
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest WebResultsTool?

WebResultsTool to nazwa aplikacji typu adware, która ma cechy porywacza przeglądarki - wyświetla reklamy i promuje fałszywą wyszukiwarkę (jej adres), zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Aby nakłonić użytkowników do zainstalowania WebResultsTool, jego twórcy używają fałszywego instalatora.

Adware WebResultsTool

Szczegółowe informacje o adware WebResultsTool

WebResultsTool wyświetla reklamy zaprojektowane w celu otwierania podejrzanych witryn (na przykład stron zaprojektowanych w celu nakłonienia odwiedzających do zainstalowania niechcianego oprogramowania, podania danych osobowych). Możliwe, że WebResultsTool wyświetla również reklamy zaprojektowane w celu powodowania niechcianych pobrań lub instalacji.

Jak wspomniano we wstępie, WebResultsTool działa jako adware i porywacz przeglądarki. Zmienia ustawienia przeglądarki internetowej, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty, na adres fałszywej wyszukiwarki. Innymi słowy, WebResultsTool zmusza użytkowników do przeglądania sieci za pomocą fałszywej wyszukiwarki.

Fałszywe wyszukiwarki mogą wyświetlać wyniki generowane przez legalne i podejrzane wyszukiwarki lub generować własne wyniki. Ważne jest, aby wiedzieć, że wyniki generowane przez fałszywe wyszukiwarki mogą zawierać linki do potencjalnie złośliwych witryn i reklam zaprojektowanych w celu otwierania potencjalnie złośliwych stron.

Innym powodem, dla którego nie należy ufać WebResultsTool, jest to, że może ona być przeznaczona do zbierania informacji związanych z przeglądaniem (na przykład adresów IP, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, odwiedzanych witryn, geolokalizacji) lub danych osobowych (na przykład danych karty kredytowej, danych logowania, numerów telefonów).

Ponadto, dane zbierane przez WebResultsTool mogą być wykorzystywane do kradzieży kont internetowych, tożsamości, dokonywania nieuczciwych zakupów, transakcji lub do innych celów. Dlatego zainstalowanie WebResultsTool może spowodować straty finansowe, kradzież tożsamości, problemy związane z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania lub inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy WebResultsTool
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AD [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AD [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.l), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy WebResultsTool, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Ogólne informacje o WebResultsTool

WebResultsTool wyświetla reklamy i promuje fałszywą wyszukiwarkę. Ta aplikacja jest bezużyteczna i może być przyczyną różnych problemów. Użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje tego typu. Z tego powodu są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Więcej przykładów adware to LeadingChannelSearch i InetImprovment.

Jak zainstalowano WebResultsTool na moim komputerze?

Wiadomo, że instalator WebResultsTool został zaprojektowany tak, aby wyglądał jak instalator Adobe Flash Player – ta aplikacja jest rozpowszechniana za pomocą fałszywego instalatora. Z reguły osoby stojące za fałszywymi instalatorami promują je na podejrzanych witrynach. Ważne jest, aby wiedzieć, że fałszywe instalatory mogą być złośliwe (przeznaczone do instalowania trojanów, ransomware lub innego złośliwego oprogramowania).

Co więcej, często zdarza się, że potencjalnie niechciane aplikacje są dystrybuowane przez dołączanie ich do bezpłatnych programów. Innymi słowy, PUA często można znaleźć w konfiguratorach pobierania i instalatorach innych programów jako dodatkowe oferty. Zwykle te oferty są wymieniane i można je odrzucić za pomocą „Niestandardowych", „Własnych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień.

Użytkownicy pobierają i instalują PUA z innymi programami, gdy nie zmieniają ustawień, które mają programy pobierania i instalatory tych programów. W niektórych przypadkach użytkownicy pobierają lub instalują PUA, klikając reklamy. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą powodować pobieranie lub instalację poprzez wykonanie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zaleca się korzystania z zewnętrznych programów pobierania lub instalatorów, sieci peer-to-peer (klientów torrent, eMule i innych sieci P2P), podejrzanych, nieoficjalnych stron i innych podobnych narzędzi do pobierania lub instalowania programów lub plików. Programy (i pliki) należy pobierać z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków.

Konfiguratory pobierania i instalacji z „Niestandardowymi", „Zaawansowanymi" lub innymi ustawieniami prawdopodobnie będą używane do dystrybucji PUA. Dlatego zaleca się odrzucenie wszystkich niechcianych ofert, a dopiero potem dokończenie pobierania i instalacji. Jeszcze jednym sposobem na uniknięcie niechcianych pobrań, instalacji, jest nie klikanie reklam wyświetlanych na podejrzanych stronach.

Często zdarza się, że wyżej wymienione reklamy mają na celu otwieranie innych podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach mogą powodować nieoczekiwane pobrania lub instalacje. Wszystkie podejrzane, niechciane lub nieznane rozszerzenia, wtyczki i dodatki zainstalowane w przeglądarce powinny zostać usunięte.

Programy tego typu, które są zainstalowane w systemie operacyjnym, również powinny zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany WebResultsTool, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pliki powiązane z adware WebResultsTool, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/com.WebResultsTool/WebResultsTool
  • ~/Library/Application Support/com.WebResultsToolDaemon/WebResultsTool
  • ~/Library/LaunchAgents/com.WebResultsTool.plist
  • ~/Library/LaunchDaemons/com.WebResultsToolDaemon.plist

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguratory/aplikacje promujące adware WebResultsTool są zaprojektowane do tworzenia nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków usuwania wykonaj następujące czynności:

1) Na pasku menu (Docku) kliknij ikonę "Preferencje" i wybierz "Profile".

Usuń złośliwe profile dodane przez WebResultsTool (krok 1)

2) Znajdź wszystkie podejrzane profile (np. "WebResultsTool") i usuń je.

Usuń złośliwe profile dodane przez WebResultsTool (krok 2)

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą oprogramowania Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz przejść do dalszych kroków usuwania tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy WebResultsTool: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy WebResultsTool. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware WebResultsTool przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware WebResultsTool:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z WebResultsTool z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy webresultstool:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy webresultstool z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy webresultstool z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy webresultstool z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy webresultstool z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy WebResultsTool kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy WebResultsTool na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy WebResultsTool dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.