FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechciane aplikacje zaprojektowane do otwierania dollarsurvey365.online?

Znany również jako: Reklamy dollarsurvey365.online
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam pop-up Dollarsurvey365[.]online

Czym jest dollarsurvey365[.]online?

Dość często strony internetowe, takie jak dollarsurvey365[.]online, są promowane za pomocą potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), które większość użytkowników niechcący pobiera i instaluje w przeglądarkach oraz komputerach. Innymi słowy, użytkownicy nie odwiedzają takich witryn celowo. Istnieje wiele innych stron, takich jak dollarsurvey365[.]online, na przykład rdsb21[.]club, bengekoo[.]com i spleasedon[.]fun. Warto zauważyć, że PUA mogą służyć do wyświetlania reklam, zbierania danych związanych z przeglądaniem i innych.

Przekierowania pop-up dollarsurvey365[.]online

Zwykle strony takie jak dollarsurvey365[.]online służą do sprawdzania adresów IP odwiedzających (geolokalizacji), a następnie wczytywania ich treści (w czasie badania, dollarurvey365[.]online wyświetlała fałszywą ankietę) lub otwierania kilku (około dwóch, trzy) innych podejrzanych witryn. Należy wspomnieć, że strony takie jak dollarsurvey365[.]online są zwykle wykorzystywane do promowania stron pobierania potencjalnie niechcianych aplikacji (np. porywaczy przeglądarki, adware), podejrzanych witryn służących do wyodrębniania danych osobowych (np. "UPS Rewards Scam", "Chance To Win The Brand New Playstation 5") i wielu innych podejrzanych witryn. Innym ważnym szczegółem dotyczącym dollarsurvey365[.]online (i innych stron, takich jak dollarsurvey365[.]online), jest to, że proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Większość tych stron wykorzystuje pewną technikę przynęty na kliknięcia, aby nakłonić użytkowników do wyświetlania powiadomień (np. wyświetlają fałszywe CAPTCHA z prośbą o udowodnienie, że nie są robotami, klikając przycisk „Zezwól"). W taki czy inny sposób powiadomienia z witryn takich jak dollarsurvey365[.]online zawierają linki do podejrzanych stron (promujących podejrzane witryny), wyświetlają podejrzane reklamy itp. Dlatego nigdy nie powinno się wydać zgody na wyświetlanie powiadomień dla takich stron, jak dollarsurvey365[.]online lub innym podejrzanym witrynom.

Jak wspomniano we wstępie, potencjalnie niechciane aplikacje mogą być przeznaczone do zbierania danych związanych z przeglądaniem i innych. Powszechne jest, że PUA obierają za cel takie szczegóły, jak adresy protokołu internetowego, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn, geolokalizacje itp. Aplikacje tego rodzaju mogą być zaprojektowane do zbierania poufnych informacji (np. danych karty kredytowej, haseł). Ponadto, można zarabiać na PUA, projektując je tak, aby wyświetlały reklamy (np. pop-up, kuponowe, banerowe, ankietowe). Warto zauważyć, że reklamy wyświetlane przez PUA są często używane do promowania podejrzanych witryn. Czasami mogą nawet pobrać lub zainstalować niechciane oprogramowanie. Dlatego nie należy ufać reklamom generowanym przez PUA (nie należy ich klikać).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy dollarsurvey365.online
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 172.67.72.49
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy dollarsurvey365.online, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Podsumowując, należy zignorować dollarsurvey365[.]online i inne tego typu witryny. Warto wspomnieć, że można je promować za pomocą zwodniczych reklam i innych tego typu stron. Użytkownicy, którzy mają zainstalowane jakieś PUA w przeglądarce lub systemie operacyjnym, powinni je usunąć. Dane zebrane przez tego rodzaju aplikacje mogą zostać wykorzystane do celów marketingowych i sprzedane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Dlatego ich użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania lub inne.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

W większości przypadków użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują potencjalnie niechciane aplikacje, gdy są one dystrybuowane za pośrednictwem konfiguratorów pobierania lub instalatorów innych programów – gdy aplikacje tego rodzaju są dołączone do innych programów. Użytkownicy zgadzają się na pobranie i zainstalowanie PUA wraz z innymi programami po zakończeniu pobierania, instalacji bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" lub innych ustawień lub odznaczenia niektórych pól wyboru. Często zdarza się, że programy pobierania i instalacji z tymi ustawieniami mają dołączane PUA, a ich ustawienia i opcje mogą służyć do odrzucania niechcianych ofert. Ponadto, potencjalnie niechciane aplikacje mogą być rozpowszechniane za pośrednictwem zwodniczych reklam. W internecie pojawiają się reklamy, które po kliknięciu uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania (lub nawet instalowania) niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zaleca się ufać aplikacjom, które są dostępne do pobrania na podejrzanych witrynach internetowych, poprzez klientów torrent, eMule i inne sieci peer-to-peer, zewnętrzne programy do pobierania itp. ani też używać zewnętrznych instalatorów. Pliki i programy należy pobierać z oficjalnych stron i korzystając z bezpośrednich linków. Pobrania i instalacje nie powinny kończyć się bez odrzucenia niechcianych ofert. Zwykle można to zrobić przy użyciu „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" lub innych ustawień lub odznaczając pola wyboru, które mają programy pobierania i instalacji dołączone do PUA. Ponadto, zaleca się unikanie klikania reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach. Bardzo często te reklamy promują podejrzane witryny. W niektórych przypadkach ich celem jest pobieranie i instalowanie niechcianego oprogramowania. Niechciane, nieznane, podejrzane wtyczki, dodatki lub rozszerzenia zainstalowane w przeglądarce oraz programy tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny dollarsurvey365[.]online (GIF):

Wygląd witryny dollarsurvey365[.]online (GIF)

Powiadomienie z dollarsurvey365[.]online:

Powiadomienie reklamowe dollarsurvey365.online

Kolejne powiadomienie z dollarsurvey365[.]online:

Powiadomienie reklamowe dollarsurvey365.online 2

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Android Google Chrome

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Mozilla Firefox

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Internet Explorer

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Microsoft Edge

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy dollarsurvey365.online: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy dollarsurvey365.online. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware dollarsurvey365[.]online za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania dollarsurvey365[.]online, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam dollarsurvey365[.]online z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam dollarsurvey365[.]online z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy dollarsurvey365.online, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam dollarsurvey365[.]online z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam dollarsurvey365[.]online z from Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy dollarsurvey365.online, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam dollarsurvey365[.]online z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam dollarsurvey365[.]online z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy dollarsurvey365.online, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy dollarsurvey365.online ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy dollarsurvey365.online lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20660-dollarsurvey365-online-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy dollarsurvey365.online kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy dollarsurvey365.online na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy dollarsurvey365.online dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.