FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikację, która otwiera revercecaptcha.com?

Znany również jako: Reklamy revercecaptcha.com
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam pop-up revercecaptcha[.]com

Czym jest revercecaptcha[.]com?

Revercecaptcha[.]com jest podobna do hevethat[.]online, bemasx[.]com, mycoolnewz[.]com i wielu innych podejrzanych witryn. Zwykle użytkownicy otwierają takie strony, klikając zwodnicze reklamy, lub te strony są otwierane, gdy użytkownicy odwiedzają inne podejrzane witryny lub gdy w ich przeglądarce jest zainstalowana jakaś potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Innymi słowy, strony takie jak revercecaptcha[.]com są rzadko celowo odwiedzane przez użytkowników. Należy wspomnieć, że PUA to rodzaj aplikacji, którą można zaprojektować w celu promowania podejrzanych stron i wyświetlania reklam oraz (lub) zbierania różnych danych.

Przekierowania pop-up revercecaptcha[.]com

Strony internetowe, takie jak revercecaptcha[.]com, wykrywają geolokalizację swoich gości, a następnie ładują zwodniczą, podejrzaną zawartość lub otwierają kilka (dwie, trzy) innych podejrzanych witryn. Bardzo często strony takie jak revercecaptcha[.]com wykorzystują technikę przynęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", umożliwiając odwiedzanym stronom wyświetlanie powiadomień. Revercecaptcha[.]com wyświetla fałszywe CAPTCHA z komunikatem zachęcającym odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Podejrzane strony nie powinny mieć możliwości wyświetlania powiadomień. Większość ich powiadomień zawiera podejrzane reklamy, promuje potencjalnie złośliwe witryny itp. Gdy witryny takie jak revercecaptcha[.]com otwierają kilka innych podejrzanych stron, zwykle otwierają podejrzane strony używane do promowania porywaczy przeglądarki, adware, różnych oszukańczych stron, takich jak "Firewall Spyware Alert", "Hackers Are Watching You!", "Google Membership Rewards" itd. Podsumowując, nie można ufać treściom na stronie revercecaptcha[.]com i promowanych przez nią stronach.

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, PUA mogą służyć do wyświetlania reklam i (lub) zbierania różnych danych. Niektóre przykłady reklam wyświetlanych przez PUA to kuponowe, banerowe, ankietowe i pop-up. Powszechne jest, że reklamy wyświetlane przez PUA są często używane do reklamowania podejrzanych witryn. Czasami mogą one pobierać lub nawet instalować niechciane aplikacje, uruchamiając określone skrypty. Przykłady danych zbieranych przez PUA to adresy protokołu internetowego, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania. Należy wspomnieć, że istnieją PUA, które są w stanie uzyskać dostęp do poufnych informacji. Tak czy inaczej, zawsze istnieje szansa, że dane zebrane przez zainstalowane PUA zostaną udostępnione stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), wykorzystane do celów marketingowych lub wykorzystane w inny sposób. Dlatego zdecydowanie odradza się instalowanie aplikacji tego typu w przeglądarkach lub komputerach.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy revercecaptcha.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 5.8.34.12
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy revercecaptcha.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Podsumowując, rzadko zdarza, aby celowo otwierać takie strony, jak revercecaptcha[.]com lub pobierać PUA. Jeśli przeglądarka sama otwiera podejrzane witryny, prawdopodobnie ma już zainstalowane jakieś PUA. Warto zauważyć, że nawet jeśli tego rodzaju aplikacje są reklamowane jako przydatne i legalne, są bezużyteczne dla ich użytkowników i mogą powodować pewne problemy. Innymi słowy, zarabia się na PUA, projektując je tak, aby generowały reklamy, otwierały podejrzane strony i (lub) zbierały informacje o ich użytkownikach.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Jednym z najpopularniejszych sposobów dystrybucji PUA jest dołączenie ich do innych programów (uwzględnienie ich w konfiguratorach pobierania i instalacji jako dodatkowe oferty). Zwykle PUA są dołączane do freeware (bezpłatnego oprogramowanie). Użytkownicy pobierają lub instalują PUA razem z innymi programami, gdy pozostawiają niezmienione ustawienia, takie jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" lub nie odznaczają niektórych pól wyboru. Innymi słowy, gdy użytkownicy kończą pobrania lub instalacje bez odrzucania ofert pobrania lub zainstalowania dołączonych aplikacji (PUA). W niektórych przypadkach użytkownicy powodują niechciane pobrania lub instalacje, klikając zwodnicze reklamy. Jednak tylko wtedy, gdy klikają reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Z reguły takie reklamy pojawiają się na podejrzanych stronach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Programy i pliki należy pobierać z oficjalnych stron za pomocą bezpośrednich linków. Pliki i programy pobierane przez sieci peer-to-peer (takie jak eMule, klienci torrent), zewnętrzne programy do pobierania, z nieoficjalnych witryn internetowych itp. mogą być złośliwe. Konfiguratory pobierania i instalacji z „Zaawansowanymi", „Własnymi", „Niestandardowymi" lub innymi ustawieniami lub polami wyboru należy zaznaczyć pod kątem ofert pobrania lub zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji. Przed zakończeniem pobierania i instalacji należy odrzucić oferty dołączonych aplikacji (PUA). Reklamy na podejrzanych witrynach nie powinny być klikane. Po kliknięciu, te reklamy mogą otwierać inne podejrzane strony lub uruchamiać określone skrypty zaprojektowane do uruchamiania niechcianych pobrań, a nawet instalacji. Niechciane, podejrzane lub nieznane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce powinny zostać usunięte, a aplikacje tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym również powinny zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny revercecaptcha[.]com (GIF):

Wygląd witryny revercecaptcha[.]com (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
  Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
  Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
  Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
  Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
  W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
  Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Android Google Chrome

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
  Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
  Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
  W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Mozilla Firefox

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
  Wybierz "Opcje internetowe"
  Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
  Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Internet Explorer

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
  Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
  Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
  Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
  Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Microsoft Edge

Safari (Mac):

Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy revercecaptcha.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy revercecaptcha.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware revercecaptcha[.]com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania revercecaptcha[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam revercecaptcha[.]com z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam revercecaptcha[.]com z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy revercecaptcha.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam revercecaptcha[.]com z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam revercecaptcha[.]com z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy revercecaptcha.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam revercecaptcha[.]com z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam revercecaptcha[.]com z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy revercecaptcha.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy revercecaptcha.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy revercecaptcha.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20603-revercecaptcha-com-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy revercecaptcha.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy revercecaptcha.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy revercecaptcha.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.