FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez witryny wyświetlające "Firewall Spyware Alert"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Firewall Spyware Alert
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania oszustwa "Firewall Spyware Alert"

Czym jest "Firewall Spyware Alert"?

„Firewall Spyware Alert" to nazwa oszustwa związanego z pomocą techniczną, które jest promowane na różnych niezaufanych witrynach. Istnieje kilka wersji tego internetowego oszustwa, ale tematycznie są one identyczne. Główne różnice są wizualne oraz istnieją między nimi również niewielkie inne różnice. Zasadniczo te oszustwa twierdzą, że urządzenia użytkowników zostały zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym i/lub innymi wirusami, i nakłaniają ich do nawiązania kontaktu z oszustami, dzwoniąc pod podane numery telefonów. Oszustwo „Firewall Spyware Alert" udaje alert firmy Microsoft (lub jej produktów). Należy podkreślić, że żadna z informacji zawartych w tym oszustwie nie jest prawdziwa i nie jest w żaden sposób powiązana z prawdziwą Microsoft Corporation. Oszustwa związane z pomocą techniczną mają na celu zdobycie, a następnie nadużycie zaufania ofiar – generowanie zysków ich kosztem. Stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzenia i użytkownika. Zwykle użytkownicy odwiedzają zwodnicze witryny za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub zainstalowanymi PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami).

OSzustwo Firewall Spyware Alert

Gdy użytkownicy uzyskują dostęp do stron internetowych, na których działa oszustwo „Firewall Spyware Alert", wyświetlanych jest wiele okienek pop-up. Tekst w okienkach pop-up mówi, że system został zainfekowany spyware zapory ogniowej/trojanem, w wyniku czego urządzenie jest obecnie zablokowane. Nieistniejące zagrożenie można określić jako błąd "#0x268d3(x7)", "#x00082dfo09d" lub podobnie. Okna te mogą zawierać krótkie opisy infekcji/wirusów, fałszywe wyniki, listy potencjalnych zagrożeń (np. ujawnione dane logowania e-mail, hasła bankowe, konta w mediach społecznościowych, przechowywane zdjęcia i dokumenty itp.) itd. We wszystkich wiadomościach użytkownicy są proszeni o zadzwonienie na fałszywe „linie pomocy" w celu usunięcia rzekomych zagrożeń i odzyskania dostępu do swojego urządzenia.

Oszustwa związane z pomocą techniczną zaczynają się w momencie zadzwonienia pod numery, które promują, ale ich postępy od tego momentu są różne. Głównym źródłem przychodów są wygórowane opłaty za „usługi" oszustów. Zazwyczaj próbują oni uzyskać zdalny dostęp do urządzeń ofiar. Od tego momentu mogą przeprowadzać fałszywe skanowanie systemu, przeprowadzać fałszywe procesy usuwania malware, odinstalowywać oryginalne narzędzia ochrony, instalować fałszywe antywirusy (które wymagają zakupu), infekować system prawdziwym malware (np. trojanami, ransomware, górnikami kryptowaluty itp.), wyodrębniać wrażliwe/prywatne informacje itd. Oszuści często wprowadzają trojany zdalnego dostępu (RAT) do systemów swoich ofiar, dzięki czemu mogą zapewnić (potencjalnie nieokreślony) zdalny dostęp i kontrolę nad komputerami. Wrażliwe dane można wydobyć od ofiar, nakłaniając je do ich ujawnienia poprzez wprowadzenie na stronach phishingowych (np. udających strony logowania do bankowości internetowej, fałszywe bramki płatnicze itp.) lub za pomocą złośliwego oprogramowania do kradzieży danych. Interesujące informacje obejmują (między innymi): nazwy, adresy, numery telefonów, e-maile, różne dane logowania do konta/usługi/platformy (tj. identyfikatory, nazwy użytkownika i hasła), dane konta bankowego, numery kart kredytowych, itp. Oszuści zwykle żądają od ofiar zapłaty w walutach cyfrowych (np. kryptowalutach, kuponach przedpłaconych, kartach podarunkowych itp.), których śledzenie i/lub zwrot pieniędzy są trudne/niemożliwe. W wielu przypadkach udane oszukane ofiary są wielokrotnie atakowane.

Podsumowując, ufając oszustwu „Firewall Spyware Alert", użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, znacznych strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli nie można zamknąć oszukańczej strony internetowej – do zakończenia procesu przeglądarki należy użyć Menedżera zadań Windows. Ponadto, po ponownym uruchomieniu przeglądarki ważne jest, aby nie przywracać poprzedniej sesji przeglądania – spowoduje to również ponowne otwarcie oszukańczej witryny.

Jak wspomniano we wstępie, oszukańcze strony mogą być otwierane siłą przez PUA, które przeniknęły do systemu. Aplikacje te mogą mieć różne złośliwe funkcje, które mogą występować w różnych kombinacjach. PUAs typu adware prowadzą natrętne kampanie reklamowe. Dostarczane reklamy promują niewiarygodne/złośliwe witryny, a po kliknięciu potajemnie pobierają/instalują oprogramowanie. Inny rodzaj PUA zwany porywaczem przeglądarki - zmienia ustawienia przeglądarki i ogranicza/blokuje do nich dostęp w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Promowane wyszukiwarki internetowe zwykle nie mogą samodzielnie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowują do Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek. Co więcej, większość PUA ma możliwości śledzenia danych. Monitorują aktywność przeglądania (historię przeglądania i wyszukiwarek) i zbierają zdobyte z nich wrażliwe informacje (adresy IP, geolokalizacje i dane osobowe). Zebrane dane są następnie sprzedawane stronom trzecim. Dlatego, aby chronić bezpieczeństwo urządzenia i użytkownika, ważne jest, aby usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki natychmiast po ich wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Firewall Spyware Alert
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica OSzustwo twierdzi, że urządzenia użytkowników zostały zainfekowane i zablokowane.
Przebranie Alert z Microsoft
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +1-585-205-7786 and +1-888-308-5768
Powiązane domeny badlyf[.]xyz
Nazwy wykrycia (badlyf[.]xyz) Fortinet (Phishing), Google Safebrowsing (Phishing), Kaspersky (Malware), SCUMWARE.org (Malware), Trustwave (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (badlyf[.]xyz) 157.230.233.245
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"McAfee Tollfree", "Code #007d3Cx0d", "Error Code: #0x564897", "Microsoft Security Essentials Alert" i "Suspicious Movement Distinguished On You IP" to kilka przykładów oszustw związanych z pomocą techniczną. Internet jest pełen mylących, zwodniczych i złośliwych treści. Popularne modele oszustw to: ostrzeżenia, że system jest zainfekowany lub zagrożony, alerty, że niezbędny element oprogramowania jest nieaktualny lub brakuje go, absurdalne oferty i okazje, fałszywe rozdania nagród i loterie itp. Niezależnie od tego, co takie programy oferują, obiecują, lub czego żądają, cel końcowy jest ten sam – generowanie przychodów dla stojących za nimi oszustów/cyberprzestępców. Ze względu na powszechne występowanie oszustw internetowych zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności podczas przeglądania.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

PUA są rozsyłane poprzez konfiguratory pobierania/instalacji innych programów. Ta fałszywa metoda marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko nieumyślnego dopuszczenia dołączonych produktów do systemu. Do rozsyłania PUA używane są również natrętne reklamy. Po kliknięciu, reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika. PUA mogą również zawierać „oficjalne" witryny promocyjne/do pobrania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto, wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Podejrzane kanały pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania oferują zwykle szkodliwe i dołączone produkty. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalacji przeczytać warunki, zapoznać się z możliwymi opcjami, użyć „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wyglądają na uzasadnione i nieszkodliwe; jednak przekierowują do różnych niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). W przypadku napotkania tego rodzaju reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system, wykryć oraz bezzwłocznie usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie "Firewall Spyware Alert":

Główny pop-up:

 

Windows_Firewall_protection
Microsoft
Firewall Alert - Error Code: #0x268d3(x7)
Access to this PC has been blocked for security reasons.
Contact Windows Support: +1-585-205-7786
Threat_Detected - Trojan Spyware
App: Ads.financetrack(1).exe
[Quick Support] [Go Back Safety]

 

-------------------------

 

Pop-upy w tle:

 

1:

 

Microsoft-Windows-Defender-Alert : Call +1-585-205-7786     (USA-Toll-Free)
You Are Protected
Protection Updates: Current
Last Scan: Not available | Quick Scan
Licenses Used: 1 of 5 | Install on Another Device
Security Identity Performance Firewall
Disabled At Risk Optimized Turned Off

 

STATUS : Your PC is at Risk!

 

2:

 

Quick Scan
Done
Working
Scanning commonly infected areas and startup files...
C:Program FilesWindows_DefenderMSASCuiL.exe

 

Results Summary
[+] Total items scanned:
[+] Total security risks detected:
[+] Total security risks resolved:
Total security risks requiring attention:
Microsoft [Pause][Stop]

 

3:

 

Windows_Defender - Security Warning
** ACCESS TO THIS PC HAS BEEN BLOCKED FOR SECURITY REASONS **
Your computer has alerted us that it has been infected with a Trojan Spyware. The following data has been compromised.
> Email Credentials
> Banking Passwords
> Facebook Login
> Pictures & Documents
Windows_Defender Scan has found potentially unwanted Adware on this device that can steal your passwords, online identity, financial information, personal files, pictures or documents.
You must contact us immediately so that our engineers can walk you through the removal process over the phone.
Call Microsoft Support immediately to report this threat, prevent identity theft and unlock access to this device.
Closing this window will put your personal information at risk and lead to a suspension of your Windows Registration.
Call Microsoft Support: +1-585-205-7786     (USA-Toll-Free)
[Cancel] [OK]

Wygląd oszustwa pop-up "Firewall Spyware Alert" (GIF):

Wygląd oszustwa Firewall Spyware Alert (GIF)

Zrzut ekranu alternatywnego wariantu oszustwa "Firewall Spyware Alert":

Alternatywny wariant oszustwa wsparcia technicznego Firewall Spyware Alert

Tekst prezentowany w głównym oknie pop-up tego wariantu:

Firewall-Protection-Alert !!

 

Microsoft

 

Firewall-Spyware-Alert - Error Code: #x00082dfo09d
Access to this PC has been blocked for security reasons.
Firewall Helpline: +1-888-308-5768

 

Threat-Detected - Firewall-Spyware
App: Ads.financetrack(1).exe
[Quick Support]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego firewall spyware alert, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego firewall spyware alert, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego firewall spyware alert, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware oszustwo wsparcia technicznego firewall spyware alert ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat oszustwo wsparcia technicznego firewall spyware alert lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20576-firewall-spyware-alert-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Firewall Spyware Alert kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Firewall Spyware Alert na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.