FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware DiscoveryUnit?

Znany również jako: Reklamy DiscoveryUnit
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć DiscoveryUnit z Mac?

Czym jest DiscoveryUnit?

DiscoveryUnit to nazwa aplikacji obsługującej reklamy, która generuje niechciane reklamy. Ponadto, ta aplikacja promuje zmiany ustawień przeglądarki, aby promować fałszywą wyszukiwarkę (jej adres). Dlatego DiscoveryUnit działa nie tylko jako adware ale także jako porywacz przeglądarki. Należy wspomnieć, że DiscoveryUnit prawdopodobnie ma na celu zbieranie informacji dotyczących nawyków przeglądania lub innych danych. Innym szczegółem dotyczącym aplikacji takich jak DiscoveryUnit jest to, że większość użytkowników pobiera i instaluje je nieświadomie. Z tego powodu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana przy użyciu fałszywego instalatora Adobe Flash Player.

Adware DiscoveryUnit

Większość aplikacji typu adware generuje dochody dla swoich programistów, wyświetlając reklamy pop-up, banerowe, ankietowe, kuponowe i inne, gdy użytkownicy przeglądają sieć. Problem z tymi reklamami polega na tym, że są one zwodnicze i używane do promowania podejrzanych witryn (po kliknięciu otwierają podejrzane strony). W niektórych przypadkach te reklamy mogą służyć do rozpowszechniania (mającego na celu pobranie lub nawet zainstalowanie) niechcianego oprogramowania. Reklamy te powodują niechciane pobrania i instalacje poprzez wykonywanie określonych skryptów. W ten czy inny sposób nie zaleca się klikania reklam generowanych przez aplikacje takie jak DiscoveryUnit. Ponadto, ta aplikacja zmienia ustawienia przeglądarki. Porywa przeglądarkę, zmieniając jej ustawienia, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty, na adres fałszywej wyszukiwarki. Bardzo często fałszywe wyszukiwarki pokazują wyniki generowane przez Google, Yahoo, Bing lub inną legalną wyszukiwarkę. Innymi słowy, większość z nich nie generuje własnych wyników. Jednak istnieją fałszywe wyszukiwarki, które generują zwodnicze wyniki, wyświetlają reklamy, przekierowują użytkowników na podejrzane adresy/strony internetowe. Innym problemem związanym z zainstalowaniem porywacza przeglądarki w przeglądarce lub systemie operacyjnym jest to, że aplikacje tego typu nie pozwalają użytkownikom cofnąć zmian, które zostały przez nich wprowadzone po ich instalacji. Dlatego użytkownicy mogą usunąć adres fałszywej wyszukiwarki z ustawień przeglądarki tylko wtedy, gdy aplikacja taka jak DiscoveryUnit nie jest już zainstalowana.

Kolejnym powodem, dla którego nie należy instalować DiscoveryUnit ani żadnej innej aplikacji tego typu, jest to, że może ona mieć dostęp do poufnych informacji, takich jak dane karty kredytowej, dane logowania (nazwy użytkowników, adresy e-mail, hasła) lub inne poufne dane osobowe. Takie informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, kont osobistych, dokonywania nieautoryzowanych transakcji, zakupów itp. Jednak nie wiadomo, jakie dane może zbierać DiscoveryUnit. Możliwe, że obiera za cel wyłącznie informacje związane z przeglądaniem, np. geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron internetowych, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy IP.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy DiscoveryUnit
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy DiscoveryUnit, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Więcej przykładów podobnego adware to DominantCommand, EssentialType i RecordMapper. Wszystkie te aplikacje mają trzy wspólne cechy: generują reklamy, promują określony adres (fałszywa wyszukiwarka) oraz są pobierane i instalowane przez użytkowników bez ich wiedzy. Zwykle aplikacje takie jak DiscoveryUnit są całkowicie bezużyteczne dla swoich użytkowników i mogą być przyczyną poważnych problemów, takich jak kradzież tożsamości, utrata pieniędzy lub inne problemy. Dlatego użytkownicy, którzy mają zainstalowaną aplikację DiscoveryUnit lub inną podobną aplikację w przeglądarce lub systemie operacyjnym, powinni ją jak najszybciej usunąć.

Jak zainstalowano DiscoveryUnit na moim komputerze?

Badania pokazują, że instalator aplikacji DiscoveryUnit jest przebrany za instalatora Adobe Flash Player. Zwykle, fałszywe i wprowadzające w błąd instalatory są promowane na niewiarygodnych witrynach. Ważne jest, aby wiedzieć, że fałszywe instalatory mogą być używane do dystrybucji malware (takiego jak ransomware, trojanów). Ponadto, użytkownicy często pobierają i instalują adware oraz za pośrednictwem zwodniczych reklam lub razem z bezpłatnym oprogramowaniem. Istnieją zwodnicze reklamy, które mogą uruchamiać skrypty przeznaczone do pobierania, a nawet instalowania niechcianych aplikacji. Jednak większość użytkowników pobiera lub instaluje PUA, gdy te aplikacje są dołączone do innych programów. Z reguły niechciane oferty można odrzucić za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień albo za pomocą pól wyboru, które mają te programy do pobierania i instalatory. Jeśli użytkownicy pozostawią te ustawienia bez zmian, zezwalają na pobranie lub zainstalowanie dołączonych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Programy pobierające i instalatory, które mają „Własne", „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia albo zawierają pola wyboru, są zwykle dołączane do potencjalnie niechcianych aplikacji. Z tego powodu te ustawienia należy sprawdzić i zmienić przed zakończeniem pobierania lub instalacji. Aplikacje i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron internetowych oraz poprzez bezpośrednie linki. Nie zaleca się korzystania z innych kanałów do pobierania plików ani programów. Mogą być używane do rozsyłania niechcianych i potencjalnie złośliwych programów. Obejmuje różne zewnętrzne programy do pobierania, nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), strony z bezpłatnym hostingiem plików. Do rozsyłania złośliwego oprogramowania można również używać instalatorów innych firm. Zaleca się również, aby nie klikać reklam, jeśli pojawiają się one podczas odwiedzania podejrzanych stron. Powszechne jest, że tego rodzaju reklamy mają na celu promowanie podejrzanych witryn bądź powodują niechciane pobranie lub instalacje. Należy odinstalować niechciane, nieznane lub podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce (lub tego rodzaju programy zainstalowane w systemie operacyjnym). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany DiscoveryUnit, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Tekst w oknie pop-up, który pojawia się po zainstalowaniu DiscoveryUnit:

"DiscoveryUnit" will damage your computer.
 
This file was downloaded on an unknown date.
 
OK
 
Show in Finder

Zwodniczy instalator promujący adware DiscoveryUnit (pierwszy krok):

zwodniczy instalator użyty do promowania adware DiscoveryUnit

Zwodniczy instalator promujący adware DiscoveryUnit (drugi krok):

Instalator adware discoveryunit krok 2

Pliki powiązane z adware DiscoveryUnit, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.DiscoveryUnit.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.DiscoveryUnit.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.DiscoveryUnit.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.DiscoveryUnit.system.plist

WAŻNA UWAGA! W niektórych przypadkach złośliwe aplikacje, takie jak DiscoveryUnit, zmieniają systemowe ustawienia serwera proxy, powodując w ten sposób niechciane przekierowania do różnych podejrzanych witryn.

Przekierowania prawdopodobnie pozostaną nawet po usunięciu samej aplikacji. Dlatego będziesz musiał przywrócić je ręcznie.

Krok 1: Kliknij ikonę koła zębatego w Docku, aby przejść do ustawień systemu. Jeśli ikona nie jest obecna w Docku, możesz ją znaleźć w Launchpadzie.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień systemu

Krok 2: Przejdź do ustawień sieci.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień sieciowych

Krok 3: Wybierz podłączoną sieć i kliknij „Zaawansowane...".

Zmiana ustawień proxy - wybierz podłączoną sieć i kliknij Zaawansowane...

Krok 4: Kliknij zakładkę „Proxy" i odznacz wszystkie protokoły. Powinieneś także ustawić domyślne ustawienia każdego protokołu - "*.local, 169.254/16".

Zmiana ustawień proxy - odznacz wszystkie opcje i przywróć ich ustawienia domyślne

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy DiscoveryUnit: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy DiscoveryUnit. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware DiscoveryUnit:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z DiscoveryUnit z twojego folderu "Aplikacje":

usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy discoveryunit:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy discoveryunit z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy discoveryunit z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy discoveryunit z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy discoveryunit z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy DiscoveryUnit kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy DiscoveryUnit na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy DiscoveryUnit dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.