FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj "Your Android is infected with (8) adware viruses!"

Znany również jako: Pop-up Your Android is infected with (8) adware viruses!
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania oszustwa "Your Android is infected with (8) adware viruses!"

Czym jest oszustwo "Your Android is infected with (8) adware viruses!"?

„Your Android is infected with (8) adware viruses!" to oszustwo stosowane na różnych zwodniczych witrynach. To oszustwo jest skierowane głównie do użytkowników Androida, ale można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi. Jak sama nazwa wskazuje, program twierdzi, że urządzenia użytkowników są zainfekowane adware. Należy podkreślić, że żadna strona internetowa nie może wykryć zagrożeń/problemów występujących w systemach odwiedzających; dlatego też wszystkie takie twierdzenia są oszustwami. Programy te mają na celu promowanie niewiarygodnego oprogramowania (np. fałszywych antywirusów, adware, porywaczy przeglądarki itp.). W czasie badań „Your Android is infected with (8) adware viruses!" promowało legalnego antywirusa McAfee; jednak może również promować nielegalne/podejrzane produkty. Zwykle użytkownicy uzyskują dostęp do zwodniczych witryn za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub zainstalowanymi PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami).

Oszustwo Your Android is infected with (8) adware viruses!

Gdy odwiedzona zostanie witryna internetowa, na której działa oszustwo "Your Android is infected with (8) adware viruses!" , wyświetli okienko pop-up. Przedstawiony w nim tekst zachęca odwiedzających do uważnego zapoznania się z poniższymi informacjami. Wiadomość na stronie w tle głosi, że na urządzeniach użytkowników z Androidem wykryto osiem programów typu adware. Te fałszywe infekcje rzekomo prowadzą do poważnych problemów ze spamem i zmniejszają żywotność baterii urządzenia. Następnie, oszustwo prezentuje instrukcje pobrania/zainstalowania produktu, który rozwiąże nieistniejące problemy. Jak wspomniano we wstępie, zaobserwowano przekierowanie do prawdziwej witryny antywirusowej McAfee. Jednak jest wysoce prawdopodobne, że „Your Android is infected with (8) adware viruses" może promować podejrzane i/lub szkodliwe oprogramowanie.

Potencjalnie niechciane aplikacje wyglądają na uzasadnione i oferują „przydatne" funkcje, które rzadko działają. Fałszywe narzędzia antywirusowe są tego dobrym przykładem; wymagają aktywacji (tj. zakupu) w celu wykonania obiecanych funkcji, ale po aktywacji nadal nie działają. Ponadto, PUA mogą mieć niewymienione, złośliwe zdolności. Niektóre typy mogą wymuszać otwieranie wprowadzających w błąd, zwodniczych/oszukańczych i złośliwych witryn (np. tych, które promują „Your Android is infected with (8) adware viruses!"). Typy adware generują reklamy pop-up, banerowe, kuponowe i inne natrętne. Po kliknięciu reklamy przekierowują na niebezpieczne strony i mogą być w stanie potajemnie pobrać/zainstalować oprogramowanie. Inny typ PUA zwany porywaczem przeglądarki - działa poprzez zmianę ustawień przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Promowane wyszukiwarki internetowe rzadko mogą samodzielnie zapewnić wyniki wyszukiwania, więc przekierowują do Google, Yahoo, Bing i innych legalnych wyszukiwarek.

Co więcej, większość PUA może śledzić dane. Interesujące informacje obejmują: historię przeglądania i wyszukiwania, adresy IP, geolokalizacje, a nawet dane osobowe. Te wrażliwe dane są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, ufając oszustwom internetowym i instalując niechciane aplikacje - użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości. Dlatego zdecydowanie zaleca się korzystanie wyłącznie z oficjalnych/wiarygodnych źródeł pobierania oraz usuwanie podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po ich wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up Your Android is infected with (8) adware viruses!
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica  Oszuści twierdzą, że urządzenia użytkowników zostały zainfekowane adware.
Powiązane domeny beautifulwordz[.]com
Obsługiwany adres IP (beautifulwordz[.]com) 94.102.49.124
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"Your ANTIVIRUS subscription has expired", "Required video codec is not installed on your computer" i "Google Chrome Blocked for Security Reasons" to kilka przykładów oszustw podobnych do „Your Android is infected with (8) adware viruses!". Internet jest pełen zwodniczych materiałów, zaufanie którym może skutkować wieloma poważnymi problemami. Popularne modele oszustw to: ostrzeżenia, że urządzenie jest zainfekowane, alerty, że oprogramowanie jest nieaktualne lub wybrakowane, fałszywe prezenty/loterie z nagrodami, niewiarygodnie dobre oferty itd. Ze względu na powszechność oszustw internetowych, należy zachować ostrożność podczas przeglądania.

W jaki sposób potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Wybrane PUA mają swoje „oficjalne" promocyjne witryny/witryny do pobrania. Jednak są one częściej pobierane/instalowane razem z innymi programami. Ta fałszywa metoda marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcje itp.) zwiększa ryzyko nieumyślnego dopuszczenia dołączonych produktów do systemu. Natrętne reklamy również rozsyłają PUA. Po kliknięciu, reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto, należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Podejrzane źródła pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy pobierania często oferują szkodliwe i/lub dołączone produkty. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalacji przeczytać warunki, zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opcjami, skorzystać z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wyglądają się zwyczajne i nieszkodliwe, jednak przekierowują do podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system, wykryć oraz natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie pop-up "Your Android is infected with (8) adware viruses!":

Chrome Security


For security reasons, we strongly recommend paying attention to the following information

 

CANCEL OK

Zrzut ekranu strony w tle oszustwa "Your Android is infected with (8) adware viruses!":

Strona tła oszustwa Your Android is infected with (8) adware viruses!

Tekst prezentowany na tej stronie:

Your Android is infected with (8) adware viruses!


These viruses cause major spam and reduce battery life. We recommend subscribing for anti-spam protection.

 

We strongly recommend protect your phone now to:

 

Step 1:
Press the button below, then subscribe to 24/7 Spam Protection on the next page.

 

Step 2:
Run the powerful Google-approved application to instantly clear your phone from spam ads.

 

Fix now!

Zrzut ekranu prawdziwej witryny antywirusa McAfee promowanej przez oszustwo "Your Android is infected with (8) adware viruses!":

Oszustwo Your Android is infected with (8) adware viruses! promujące prawdziwy antywrus McAfee

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up your android is infected with (8) adware viruses!, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up your android is infected with (8) adware viruses!, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up your android is infected with (8) adware viruses!, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up your android is infected with (8) adware viruses! ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up your android is infected with (8) adware viruses! lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20384-your-android-is-infected-with-8-adware-viruses-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up Your Android is infected with (8) adware viruses! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up Your Android is infected with (8) adware viruses! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.