FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware SearchBrowserSky?

Znany również jako: Reklamy SearchBrowserSky
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć SearchBrowserSky z Mac?

Czym jest SearchBrowserSky?

SearchBrowserSky to nazwa aplikacji rozpowszechnianej przy użyciu fałszywego instalatora (instalatora, który wygląda jak instalator Adobe Flash Player). Bardzo rzadko zdarza się, że aplikacje rozpowszechniane przy użyciu takich metod są celowo pobierane i instalowane przez użytkowników. Aplikacje, które użytkownicy pobierają i instalują przypadkowo, nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). SearchBrowserSky działa jako adware i porywacz przeglądarki: wyświetla reklamy i promuje fałszywą wyszukiwarkę, wprowadzając określone zmiany w ustawieniach przeglądarki. Dość często aplikacje takie jak SearchBrowserSky zbierają informacje dotyczące nawyków przeglądania lub też inne dane.

Adware SearchBrowserSky

Zwykle głównym celem adware jest generowanie reklam. Często zdarza się, że reklamy generowane przez aplikacje typu adware służą do promowania podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach są używane do dystrybucji PUA: po kliknięciu reklamy te uruchamiają określone skrypty i pobierają, a nawet instalują potencjalnie niechciane oprogramowanie. Z tych powodów nie zaleca się ufania reklamom wyświetlanym przez aplikacje takie jak SearchBrowserSky. Innym problemem związanym z takimi aplikacjami jest to, że czasami mogą uzyskać dostęp do poufnych informacji. Na przykład danych karty kredytowej, haseł, numerów telefonów. Takie informacje mogą być wykorzystywane do złośliwych celów. Na przykład w celu kradzieży kont, dokonywania nieautoryzowanych transakcji, zakupów, kradzieży tożsamości. Jednak częściej obierają za cel dane związane z przeglądaniem, takie jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn. W taki czy inny sposób zawsze istnieje możliwość, że twórcy adware będą w ten czy inny sposób zarabiać na zebranych informacjach.

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, SearchBrowserSky porywa przeglądarkę, aby promować fałszywą wyszukiwarkę, zmieniając jej ustawienia. W większości przypadków aplikacja tego typu zmienia ustawienia, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. Zmienia je na adres fałszywej wyszukiwarki. Najczęściej fałszywe wyszukiwarki nie generują żadnych unikalnych wyników i wyświetlają wyniki generowane przez legalne wyszukiwarki (np. Google, Yahoo, Bing). Jednak niektóre fałszywe wyszukiwarki generują własne wyniki i zawierają w swoich wynikach linki do podejrzanych witryn i (lub) wyświetlają reklamy. Tak czy inaczej, zdecydowanie odradza się korzystanie z fałszywej wyszukiwarki do przeglądania internetu. Warto wspomnieć, że gdy aplikacja taka jak SearchBrowserSky porywa przeglądarkę, adres fałszywej wyszukiwarki nie może zostać usunięty z jej ustawień, dopóki ten porywacz przeglądarki nie zostanie już zainstalowany.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy SearchBrowserSky
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AD [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AD [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AD), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.l), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy SearchBrowserSky, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Więcej przykładów adware to SimpleSignSearch, ConfigType i DeskProduct. Powszechne jest, że aplikacje typu adware są przeznaczone nie tylko do wyświetlania reklam, ale także do promowania określonej fałszywej wyszukiwarki i (lub) zbierania różnych danych. W taki czy inny sposób adware to rodzaj oprogramowania, które jest bezużyteczne dla użytkowników i może być przyczyną problemów związanych z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania, a nawet strat pieniężnych, kradzieży tożsamości lub innych problemów. Użytkownicy, którzy mają aplikację taką jak SearchBrowserSky zainstalowaną w przeglądarce lub systemie operacyjnym, powinni ją jak najszybciej usunąć.

Jak zainstalowano SearchBrowserSky na moim komputerze?

Wiadomo, że instalator aplikacji SearchBrowserSky jest zamaskowany jako instalator programu Adobe Flash Player. Zwykle fałszywe instalatory są dostępne do pobrania ze zwodniczych witryn (stron, które wykorzystują oszustwo do promowania oprogramowania). Należy wspomnieć, że fałszywe instalatory mogą być używane do dystrybucji trojanów, ransomware i innego złośliwego oprogramowania. Ponadto, użytkownicy często pobierają i instalują PUA za pomocą zwodniczych reklam (poprzez klikanie reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów) lub gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej" do dystrybucji takich aplikacji. Użytkownicy pobierają lub instalują PUA, które są dołączone do innych programów, gdy kończą procesy pobierania i instalacji bez zmiany „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawień lub odznaczania pól wyboru. Często te ustawienia (i pola wyboru) mogą służyć do odrzucenia niechcianych ofert.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nigdy nie należy używać fałszywych instalatorów. Nie należy również używać zewnętrznych programów do pobierania, nieoficjalnych witryn, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule i innych kanałów pobierania plików lub programów tego rodzaju. Programy pobierania lub instalacji, które mają „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne" lub inne ustawienia lub niektóre pola wyboru, powinny zostać sprawdzone. Często zdarza się, że te programy do pobierania i instalacji mają dołączone potencjalnie niechciane aplikacje. W takich przypadkach oferty pobrania i zainstalowania PUA należy odrzucać przed zakończeniem pobierania i instalacji. Nie należy również ufać reklamom pojawiającym się na podejrzanych stronach. Wiele z tych reklam jest używanych do promowania podejrzanych witryn. Niektóre z nich mogą powodować niechciane pobrania lub instalacje. W przeglądarce internetowej nie powinno być żadnych niechcianych aplikacji (rozszerzeń, dodatków, wtyczek), ani też programów tego typu zainstalowanych na komputerze/w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany SearchBrowserSky, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pliki powiązane z adware SearchBrowserSky, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/com.SearchBrowserSky/SearchBrowserSky
  • ~/Library/Application Support/com.SearchBrowserSkyDaemon/SearchBrowserSky
  • ~/Library/LaunchAgents/com.SearchBrowserSky.plist
  • ~/Library/LaunchDaemons/com.SearchBrowserSkyDaemon.plist

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguratory/aplikacje, które promują adware SearchBrowserSky, mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków usuwania wykonaj następujące czynności:
1) Na pasku menu kliknij ikonę "Preferencje" i wybierz "Profile"

Usuń złośliwe profile zaprojektowane do promowania SearchBrowserSky (krok 1)

2) Wybierz profil "SearchBrowserSky" i usuń go.

Usuń złośliwe profile zaprojektowane do promowania SearchBrowserSky (krok 2)

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą oprogramowania antywirusowego Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz przejść do dalszych kroków usuwania tego adware/porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy SearchBrowserSky: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy SearchBrowserSky. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Quick menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware SearchBrowserSky:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z SearchBrowserSky z twojego folderu "Aplikacje":

usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacje

Kliknij ikonę Finder icon. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy searchbrowsersky:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy searchbrowsersky z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy searchbrowsersky z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy searchbrowsersky z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy searchbrowsersky z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy SearchBrowserSky kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy SearchBrowserSky na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy SearchBrowserSky dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.