FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikację SkilledPanelSearch?

Znany również jako: Reklamy SkilledPanelSearch
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć SkilledPanelSearch z Mac?

Czym jest SkilledPanelSearch?

SkilledPanelSearch generuje reklamy i zmienia ustawienia przeglądarki internetowej, aby promować fałszywą wyszukiwarkę (jej adres). Z tego powodu SkilledPanelSearch to nie tylko aplikacją adware, ale również porywaczem przeglądarki. Aplikacje tego typu często są przeznaczone do zbierania informacji związanych z przeglądaniem internetu, a nawet więcej danych osobowych. Zwykle użytkownicy nieświadomie instalują aplikacje takie jak SkilledPanelSearch w swoich przeglądarkach lub komputerach. Dlatego SkilledPanelSearch i inne aplikacje tego typu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Ta aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem zwodniczego instalatora który wygląda jak instalator programu Adobe Flash Player.

Adware SkilledPanelSearch

Aplikacje takie jak SkilledPanelSearch często wyświetlają reklamy w witrynach internetowych odwiedzanych przez ich użytkowników. Użytkownicy, którzy klikają te reklamy, otwierają podejrzane witryny lub zezwalają tym reklamom na uruchamianie określonych skryptów, które pobierają lub nawet instalują niechciane oprogramowanie. Zwykle aplikacje typu adware wyświetlają reklamy banerowe, kuponowe, pop-up, ankietowe lub inne. Ponadto, SkilledPanelSearch zmienia ustawienia przeglądarki internetowej, porywa ją, zmieniając adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki. Dlatego użytkownicy aplikacji SkilledPanelSearch są zmuszeni do odwiedzania określonego adresu za każdym razem, gdy otwierają porwaną przeglądarkę, wprowadzają zapytania wyszukiwania na pasku adresu lub otwierają nową kartę. Warto zauważyć, że większość programów porywających przeglądarki ma na celu zachowanie niezmiennych ustawień, chyba że użytkownicy usuną je z porwanych przeglądarek i (lub) systemów operacyjnych.

Możliwe, że SkilledPanelSearch zbiera dane związane z przeglądaniem, na przykład wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych witryn, geolokalizacje, adresy protokołu internetowego lub inne tego rodzaju szczegóły. Ponadto możliwe jest, że SkilledPanelSearch zbiera również poufne dane, na przykład dane karty kredytowej, zapisane hasła lub inne dane osobowe. Takie informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, kont internetowych, dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji lub do innych celów. Dlatego zdecydowanie odradza się instalowanie aplikacji takich jak SkilledPanelSearch w przeglądarce lub systemie operacyjnym.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy SkilledPanelSearch
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AD [Trj]), BitDefender (Gen:Variant.Adware.MAC.Rload.5), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.l), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Podsumowując, aplikacje typu adware mają jeden główny cel: generowanie przychodów dla swoich programistów. Zwykle robią to poprzez generowanie reklam internetowych. Jednak często aplikacje tego typu promują określone adresy, zmieniając ustawienia przeglądarki, a także zbierając różne informacje. W taki czy inny sposób programy takie jak SkilledPanelSearch są nie tylko bezużyteczne dla ich użytkowników, ale także mogą powodować problemy z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania lub inne problemy. Więcej przykładów adware to AdvancedSprint, ValidMemory i RecordMapper.

Jak zainstalowano SkilledPanelSearch na moim komputerze?

SkilledPanelSearch jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player, który jest dostępny do pobrania na podejrzanych stronach internetowych. Ważne jest, aby wiedzieć, że zwodnicze instalatory mogą być używane do rozsyłania malware (np. trojany, ransomware). Ponadto często zdarza się, że użytkownicy pobierają i instalują adware lub inne PUA poprzez konfiguratory innych programów - gdy aplikacje tego typu są zawarte w ich programach do pobierania, instalatorach (w pakiecie z innymi programami). Z reguły oferty pobrania lub zainstalowania PUA można odrzucać, odznaczając niektóre pola wyboru lub rezygnując z nich za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień. Gdy użytkownicy nie sprawdzają i nie zmieniają tych ustawień, zezwalają na pobranie lub zainstalowanie PUA wraz z innymi pożądanymi programami (z programami dołączonymi do tych PUA). W niektórych przypadkach niechciane pobieranie i instalacje są spowodowane klikaniem zwodniczych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji z oficjalnych i wiarygodnych witryn (oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków). Zewnętrzne programy do pobierania (i instalatory), nieoficjalne witryny, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule) i inne podobne źródła/kanały pobierania (lub instalowania) aplikacji nie są wiarygodne - można ich używać do dystrybucji potencjalnie złośliwych aplikacji. Zaleca się również, aby zawsze sprawdzić programy pobierania i instalatory pod kątem dołączonych aplikacji i upewnić się, że odrzucasz niechciane oferty przed zakończeniem pobierania i instalacji. Ponadto zaleca się, aby nie ufać reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach. Zwykle te reklamy są używane do promowania podejrzanych witryn, a nawet do dystrybucji PUA. Ponadto, nie powinno być żadnych niechcianych, podejrzanych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków zainstalowanych w przeglądarce ani programów tego typu zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany SkilledPanelSearch, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pliki powiązane z adware SkilledPanelSearch, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/com.SkilledPanelSearch/
  • ~/Library/Application Support/com.SkilledPanelSearchDaemon/AuraSearch
  • ~/Library/LaunchAgents/com.SkilledPanelSearch.plist
  • ~/Library/LaunchDaemons/com.SkilledPanelSearch.plist

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguracje/aplikacje, które promują adware SkilledPanelSearch, mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków usuwania wykonaj następujące czynności:
1) Na pasku menu kliknij ikonę "Preferencje" i wybierz "Profile"

Usuń fałszywe profile zaprojektowane do promowania pavadinimas (krok 1)

2) Wybierz profil "SkilledPanelSearch" i usuń go.

Usuń fałszywe profile zaprojektowane do promowania pavadinimas (krok 2) 2)

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą programy antywirusowego Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz przejść do dalszych kroków usuwania tego adware/porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware SkilledPanelSearch:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z SkilledPanelSearch z twojego folderu "Aplikacje":

usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer", lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy skilledpanelsearch:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy skilledpanelsearch z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy skilledpanelsearch z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy skilledpanelsearch z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy skilledpanelsearch z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy SkilledPanelSearch kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy SkilledPanelSearch na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.