FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware TrustedAnalog z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy TrustedAnalog
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć TrustedAnalog z Mac?

Czym jest TrustedAnalog?

TrustedAnalog jest sklasyfikowane jako adware, ponieważ wyświetla reklamy. Działa również jako porywacz przeglądarki - promuje fałszywą wyszukiwarkę (jej adres)/zmienia niektóre ustawienia przeglądarki. Zwykle użytkownicy nie pobierają i nie instalują aplikacji, takich jak TrustedAnalog, świadomie i celowo, dlatego nazywa się je potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Aby nakłonić użytkowników do zainstalowania TrustedAnalog, jego programiści używają fałszywego/zwodniczego instalatora, który jest zamaskowany jako instalator Adobe Flash Player.

TrustedAnalog adware

Zwykle aplikacje obsługiwane przez reklamy, takie jak TrustedAnalog, wyświetlają reklamy banerowe, kuponowe, ankietowe, pop-up i/lub innego typu. Często zdarza się, że ich reklamy zakrywają treści odwiedzanych witryn, a po kliknięciu otwierają podejrzane strony. W niektórych przypadkach powodują pobrania i instalacje niechcianych aplikacji, uruchamiając określone skrypty. Jak wspomniano w pierwszym akapicie, TrustedAnalog działa nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki. W związku z tym zmienia ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki. W większości przypadków wyszukiwarki, które promują aplikacje takie jak TrustedAnalog, nie generują żadnych indywidualnych wyników - wyświetlają wyniki generowane przez inną wyszukiwarkę (np. Google, Yahoo). Chociaż w niektórych przypadkach generują własne wyniki, które zawierają linki do podejrzanych stron. Tak czy inaczej, takim wyszukiwarkom nie powinno się ufać/używać ich. Ponadto, często aplikacje takie jak TrustedAnalog zbierają informacje związane z nawykami przeglądania użytkownika. Na przykład adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy IP, geolokalizacje i inne dane dotyczące przeglądania. Co gorsza, istnieje wiele aplikacji tego typu, które również zbierają poufne informacje. Największym problemem jest to, że ich programiści mogą sprzedawać zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub wykorzystywać je do generowania przychodów w inny sposób, co może powodować problemy użytkowników, takie jak kradzież tożsamości, problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w internecie i/lub inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy TrustedAnalog
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-MT [Trj]), BitDefender (Adware.MAC.AdLoad.ACG), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.m), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzan witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

W internecie jest wiele aplikacji typu adware, na przykład HerculesLookup, NeedSearch i AnalyzerFile. Z reguły ich głównym celem jest wyświetlanie reklam, jednak często promują fałszywe wyszukiwarki i/lub zbierają różne dane. W taki czy inny sposób większość z nich jest bezużyteczna dla ich użytkowników i przeznaczona wyłącznie do generowania przychodów dla ich programistów.

Jak zainstalowano TrustedAnalog na moim komputerze?

TrustedAnalog jest dystrybuowane za pośrednictwem fałszywego instalatora, który ma wyglądać jak instalator programu Adobe Flash Player. Takie instalatory mogą być używane do nakłaniania użytkowników do zainstalowania ransomware, trojanów lub innego malware. Ponadto, dość często zdarza się, że różne potencjalnie niechciane aplikacje są dystrybuowane przez dołączenie ich do konfiguratorów pobierania i/lub instalacji innych, głównie bezpłatnych programów. Ta metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Zwykle oferty te są uwzględniane jako dodatkowe oferty i użytkownicy mogą je odrzucić za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień lub odznaczając określone pola wyboru. Gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez zmiany tych ustawień, akceptują oferty pobrania i/lub zainstalowania również dołączonych aplikacji. Czasami użytkownicy powodują niechciane pobrania i/lub instalacje, klikając zwodnicze reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Do pobierania plików lub programów nie należy używać zewnętrznych programów pobierania, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne witryny, strony z freeware do pobrania itp. Do instalowania programów nie należy również używać instalatorów innych firm. Pliki (i programy) należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn i poprzez bezpośrednie linki. Pobrania i instalacje nie powinny kończyć się bez sprawdzenia, czy konfiguratory pobierania i/lub instalacji zawierają oferty pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Reklamy, które pojawiają się na różnych podejrzanych, niewiarygodnych witrynach, nie powinny być klikane. Często, po kliknięciu, takie reklamy otwierają podejrzane witryny lub powodują niechciane pobrania lub instalacje. W przeglądarce internetowej nie powinno być żadnych niechcianych, podejrzanych rozszerzeń, dodatków ani wtyczek, jak również żadnego tego rodzaju oprogramowania zainstalowanego w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany TrustedAnalog, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Fałszywy/zwodniczy instalator użyty do dystrybucji TrustedAnalog (pierwszy krok instalacji):

trustedanalog adware installer step 1

Fałszywy/zwodniczy instalator użyty do dystrybucji TrustedAnalog (drugi krok instalacji):

trustedanalog adware installer step 2

Pliki powiązane z adware TrustedAnalog, które należy usunąć:

  • ~/Library/LaunchAgents/com.TrustedAnalog.service.plist
  • /Library/LaunchDaemons/com.TrustedAnalog.system.plist

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Quick menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware TrustedAnalog:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z TrustedAnalog z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy trustedanalog:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy trustedanalog z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy trustedanalog z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy trustedanalog z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy trustedanalog z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy TrustedAnalog kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy TrustedAnalog na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.