FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechcianą aplikację AnalyzerFile?

Znany również jako: Reklamy AnalyzerFile
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć AnalyzerFile z Mac?

Czym jest AnalyzerFile?

AnalyzerFile ma trzy cele: wyświetlanie reklam, promowanie fałszywej wyszukiwarki (jej adresu) i zbieranie poufnych informacji. Ta aplikacja działa jako adware i porywacz przeglądarki. Zwykle użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje, takie jak AnalyzerFile. Z tego powodu są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

AnalyzerFile adware

Wiadomo, że AnalyzerFile może odczytywać poufne informacje z przeglądarek, takie jak hasła, dane karty kredytowej, numery telefonów i inne dane osobowe. Takie informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży kont osobistych, tożsamości, dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji lub do innych złośliwych celów. Dlatego użytkownicy, którzy mają zainstalowaną aplikację AnalyzerFile w przeglądarce i/lub komputerze, mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy związane z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania, utracić dostęp do różnych kont, stracić pieniądze i/lub napotkać inne problemy. Innym problemem związanym z aplikacją AnalyzerFile jest to, że wyświetla ona reklamy, które mogą być zaprojektowane w celu promowania podejrzanych witryn, a nawet powodować niechciane pobrania i/lub instalacje. Ponadto, ta aplikacja zmienia ustawienia przeglądarki - zmienia adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i/lub nowej karty na adres określonej fałszywej wyszukiwarki. Zwykle, gdy przeglądarki użytkowników są porwane przez aplikacje zaprojektowane do promowania fałszywej wyszukiwarki, są oni zmuszeni odwiedzić określony adres po otwarciu przeglądarki, nowej karty i/lub wpisaniu zapytań do paska adresu URL. W większości przypadków zmiany wprowadzone przez porywacza przeglądarki można cofnąć tylko wtedy, gdy ta aplikacja nie jest już zainstalowana. Oto główne powody, dla których nigdy nie należy pobierać ani instalować AnalyzerFile ani żadnej innej podobnej aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AnalyzerFile
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AG [Adw]), AVG (MacOS:Adload-AG [Adw]), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.F), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Kilka innych przykładów aplikacji typu adware, które są podobne do AnalyzerFile, to PublicFraction, PracticalConfig i ConsumerSurvey. Często zdarza się, że takie aplikacje są reklamowane jako legalne i przydatne - mają poprawiać jakość przeglądania, zapewniać różne funkcje itp. Jednak większość z nich jest nie tylko bezużyteczna, ale może być przyczyną różnych problemów.

Jak zainstalowano AnalyzerFile na moim komputerze?

Wiadomo, że w większości przypadków użytkownicy pobierają i/lub instalują aplikacje takie jak AnalyzerFile razem z innymi programami. Dokładniej, takie aplikacje są uwzględniane w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty, a użytkownicy ich nie odrzucają. Zwykle takie oferty można odrzucić, odznaczając określone pola wyboru lub zmieniając „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne" lub inne ustawienia pobierania i/lub instalacji. W niektórych przypadkach użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA, klikając reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Warto wspomnieć, że takie reklamy pojawiają się głównie na podejrzanych witrynach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Programy i pliki należy pobierać z oficjalnych, wiarygodnych stron oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Do pobierania plików lub programów nie należy używać innych narzędzi, takich jak różne programy do pobierania stron trzecich, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule), podejrzane witryny itp. Do instalowania programów nie należy również używać instalatorów innych firm. Konfiguratory pobierania i instalacji, które zawierają ustawienia (takie jak „Zaawansowane", „Niestandardowe") lub pola wyboru, powinny być sprawdzone pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych, dodatkowo dołączonych aplikacji. Reklamy na podejrzanych witrynach nie powinny być klikane - często zdarza się, że mają na celu promowanie innych tego typu stron, a nawet pobieranie i instalowanie niechcianego oprogramowania. Nie powinno być żadnych niechcianych, podejrzanych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków zainstalowanych w przeglądarce, ani tego typu programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AnalyzerFile, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji AnalyzerFile:

analyzerfile adware pop-up displayed once installation is done

AnalyzerFile zainstalowane na Safari:

analyzerfile adware safari extension

Folder zawartości AnalyzerFile:

analyzerfile adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware AnalyzerFile:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AnalyzerFile z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy analyzerfile:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy analyzerfile z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy analyzerfile z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy analyzerfile z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy analyzerfile z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AnalyzerFile kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AnalyzerFile na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.