FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adres flip-search.com z ustawień przeglądarki?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki flip-search.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki flip-search.com z Mac?

Czym jest flip-search.com?

Flip-search.com to adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle takie adresy są promowane przez porywacze przeglądarki. Aplikacje tego typu promują fałszywe wyszukiwarki, wprowadzając zmiany w niektórych ustawieniach przeglądarki. Warto wspomnieć, że porywacze przeglądarki są zwykle projektowane nie tylko w celu promowania fałszywych wyszukiwarek, ale także do zbierania danych związanych z przeglądaniem i/lub innych danych. W większości przypadków użytkownicy pobierają i instalują aplikacje tego typu, nie wiedząc o tym, dlatego nazywa się je potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

flip-search.com redirects to opti-page.com

Typowy porywacz przeglądarki promuje fałszywą wyszukiwarkę, ustawiając jej adres jako adres strony głównej, nowej karty i/lub domyślnej wyszukiwarki, aby użytkownicy odwiedzali ten adres po otwarciu przeglądarki, nowej karty i wpisaniu zapytań do paska adresu URL. Flip-search.com to fałszywa wyszukiwarka, ponieważ nie generuje unikalnych wyników, a przekierowuje użytkowników do opti-page.com. Innymi słowy, wyświetla wyniki generowane przez inną podejrzaną wyszukiwarkę, której celem może być umieszczanie w wynikach linków do niewiarygodnych witryn. Wiadomo, że w niektórych przypadkach witryna flip-search.com jest używana jako pośrednik przez searchmine.net w celu promowania opti-page.com (searchmine.net przekierowuje użytkowników na opti-page.com za pośrednictwem flip-search.com). W większości przypadków użytkownicy mogą usunąć adres fałszywej wyszukiwarki z ustawień przeglądarki tylko wtedy, gdy aplikacja, której celem jest jej promowanie, zostanie odinstalowana z przeglądarki i/lub systemu operacyjnego. Jak wspomniano na początku, porywacze przeglądarki są zwykle zaprojektowane do zbierania danych przeglądania. Dlatego jest więcej niż jeden powód, aby nie instalować takich aplikacji w przeglądarkach i/lub komputerach. W większości przypadków obierają za cel adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych stron, geolokalizacje. Jednak w niektórych przypadkach można je zaprojektować tak, aby zapisywały również wrażliwe szczegóły. Zebrane informacje mogą zostać wykorzystane do generowania przychodów, sprzedając je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub w inny sposób. W takich przypadkach użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania sieci, prywatnością w internecie i/lub inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki flip-search.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 66.96.131.12
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej przykładów fałszywych wyszukiwarek, takich jak flip-search.com, to gsearch.live, search.validplatform.com i search.basicgeneration.com. Cechą wspólną większości z nich jest to, że są promowane przez porywaczy przeglądarki i nie generują żadnych unikalnych wyników. Chociaż w niektórych przypadkach mogą być zaprojektowane tak, aby generować mylące wyniki/promować podejrzane, potencjalnie złośliwe strony. Jeśli jakiś porywacz przeglądarki (lub inny typ PUA) jest już zainstalowany w przeglądarce (lub komputerze), należy go jak najszybciej usunąć.

Jak zainstalowano flip-search.com na moim komputerze?

Czasami użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA, klikając zwodnicze reklamy, których celem jest wykonywanie określonych skryptów. Jednak częściej powodują to podczas procesów pobierania i/lub instalacji innych programów. Dokładniej, gdy PUA są uwzględnione w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji tych programów jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji PUA jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Zwykle dołączone aplikacje można odrzucić, odznaczając określone pola wyboru lub wybierając „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia konfiguratora. Gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez sprawdzania (i zmieniania) tych ustawień, pobierają i/lub instalują również dołączone PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), podejrzane strony internetowe itp. nie powinny być używane ani do pobierania ani instalowania oprogramowania. Pliki i programy należy pobierać z oficjalnych witryn internetowych i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Konfiguratory pobierania i instalacji, które mają takie ustawienia, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub zawierają pola wyboru, powinny być zawsze sprawdzone pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Reklamom, które pojawiają się w podejrzanych witrynach (np. na stronach związanych z pornografią, hazardem, randkami dla dorosłych) nie należy ufać ani klikać. Najczęściej takie reklamy mają na celu otwieranie innych podejrzanych witryn. Czasami mogą być przeznaczone do pobierania lub nawet instalowania niechcianego oprogramowania. Wszelkie niechciane, podejrzane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki lub dodatki) zainstalowane w przeglądarce internetowej powinny zostać usunięte. To samo należy zastosować do programów tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Searchmine.net otwiera opti-page.com poprzez flipsearch.com (GIF):

searchmine.net promotes flipsearch.com

Flip-search.com w ustawieniach Chrome jako adres domyślnej wyszukiwarki:

flip-search.com in chrome settings as default search engine

Wygląd fałszywej witryny z aktualizacjami Adobe Flash Player promującej porywacza przeglądarki flip-search.com:

flip-search.com browser hijacker being promoted via fake Flash player update websites

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania flip-search.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z flip-search.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki flip-search.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki flip-search.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki flip-search.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki flip-search.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki flip-search.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki flip-search.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki flip-search.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.