FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware DreamTrip z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy DreamTrip
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania DreamTrip

Czym jest DreamTrip?

Oprogramowanie DreamTrip jest sklasyfikowane jako adware, ponieważ jest przeznaczone do wyświetlania różnych reklam. Warto wspomnieć, że jest wiele aplikacji tego typu, które są przeznaczone nie tylko do wyświetlania reklam, ale także do zbierania różnych informacji. Zwykle użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują aplikacje typu adware. Z tego powodu są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Badania pokazują, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem złośliwego instalatora.

DreamTrip pop-up redirects

W większości przypadków programy takie jak DreamTrip wyświetlają różne reklamy banerowe, kuponowe, pop-up, ankietowe i/lub innego rodzaju reklamy. Często zdarza się, że po kliknięciu reklamy te otwierają różne podejrzane witryny. W niektórych przypadkach uruchamiają skrypty, które powodują pobranie lub nawet instalację niechcianego oprogramowania. Ponadto, dość często aplikacje typu adware są zaprojektowane do zbierania danych przeglądania. Na przykład geolokalizacji, adresów odwiedzanych witryn, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, adresów IP i innych informacji związanych z przeglądaniem. Istnieją jednak aplikacje typu adware, które mogą uzyskać dostęp do poufnych informacji (np. haseł, numerów telefonów, danych karty kredytowej). Problem polega na tym, że twórcy adware mogą sprzedawać zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub wykorzystywać je w inny sposób do generowania przychodów. Oznacza to, że użytkownicy, którzy mają zainstalowane na komputerze (i/lub w przeglądarce) programy takie jak DreamTrip, mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością i/lub inne problemy. To są główne powody, dla których DreamTrip lub inne aplikacje typu adware nigdy nie powinny być pobierane ani instalowane.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy DreamTrip
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia (złośliwego instalatora) Avast (Win32:DropperX-gen [Drp]), AVG (FileRepMetagen [Malware]), ESET-NOD32 (wariant Win32/Packed.SilentInstallBuilder.A Suspicious), Kaspersky (Trojan-Downloader.Win32.Upatre.ivum), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (DreamTrip) Malwarebytes (PUP.Optional.PQwick), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy DreamTrip, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Więcej przykładów aplikacji, takich jak DreamTrip, to Chromium Shield, Shop Together i Product Connecter. To, co łączy te i wiele innych aplikacji typu adware, to to, że są przeznaczone do wyświetlania reklam i/lub zbierania informacji związanych z przeglądaniem, a nawet poufnych. Innymi słowy, są bezużyteczne dla swoich użytkowników i zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla ich programistów.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Instalator DreamTrip jest dystrybuowany za pośrednictwem innego, złośliwego instalatora. Oznacza to, że ktokolwiek zaprojektował ten złośliwy instalator, używa go w celu nakłonienia użytkowników do zainstalowania DreamTrip bez ich świadomości. Innym sposobem dystrybucji PUA jest uwzględnienie ich w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Zwykle takie oferty są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawieniach konfiguratora. Gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez sprawdzania i zmiany powyższych ustawień, nie odrzucają ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowo dołączonych aplikacji. Ta metoda dystrybucji PUA jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Czasami użytkownicy powodują niechciane pobrania i/lub instalacje, klikając zwodnicze reklamy. Jednak tylko wtedy, gdy klikną reklamy zaprojektowane do uruchomienia określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie (i pliki) należy pobierać wyłącznie z wiarygodnych, oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, nieoficjalne witryny, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule), strony z bezpłatnym hostingiem plików itp. nie powinny być używane ani do pobierania ani instalowania oprogramowania. Konfiguratory pobierania i instalacji, które zawierają takie ustawienia, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", powinny być sprawdzane pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowych aplikacji. Kolejnym sposobem uniknięcia niechcianych pobrań instalacji jest unikanie klikania reklam wyświetlanych na różnych podejrzanych witrynach. Często zdarza się, że te reklamy po kliknięciu otwierają inne podejrzane strony lub powodują niechciane pobrania lub instalacje. Niechciane, nieznane lub podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są już zainstalowane w przeglądarce lub programy tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym, powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Złośliwy instalator używany do dystrybucji instalatora DreamTrip:

dreamtrip adware malicious installer which opens second installer

Instalator DreamTrip:

dreamtrip adware second installer

Pliki DreamTrip:

dreamtrip adware files

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy DreamTrip: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy DreamTrip. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

DreamTrip adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji (np. "ses version"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania DreamTrip, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing DreamTrip  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing DreamTrip ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy dreamtrip, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing DreamTrip ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing DreamTrip ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy dreamtrip, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing DreamTrip ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing DreamTrip ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy dreamtrip, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy dreamtrip ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy dreamtrip lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/19228-dreamtrip-adware

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy DreamTrip kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy DreamTrip na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy DreamTrip dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.