FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechcianą aplikację WebNavigatorBrowser?

Znany również jako: Reklamy WebNavigatorBrowser
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania WebNavigatorBrowser

Czym jest WebNavigatorBrowser?

WebNavigatorBrowser to wspierana reklamami przeglądarka internetowa oparta na Chromium - bezpłatnym projekcie oprogramowania open source od Google. Nie zaleca się korzystania z przeglądarek, które posiadają cechy adware - oprogramowania, które jest przeznaczone do wyświetlania reklam. Może ono służyć do zbierania danych związanych z przeglądaniem i/lub innych informacji.

WebNavigatorBrowser pop-up redirects

Często zdarza się, że takie adware, jak WebNavigatorBrowser, wyświetla reklamy kuponowe, pop-up, banerowe, ankietowe i/lub inne rodzaje reklam. Dość często reklamy wyświetlane przez takie aplikacje mają na celu promowanie podejrzanych witryn, a w niektórych przypadkach mają na celu spowodowanie niechcianych pobrań i/lub instalacji poprzez uruchomienie określonych skryptów. Co więcej, WebNavigatorBrowser ma rzekomo usprawnić przeglądanie stron internetowych (zapewniać dokładne wyniki wyszukiwania), chociaż wyświetla wyniki wygenerowane przez Yahoo (search.yahoo.com). Innym problemem związanym z programami takimi jak WebNavigatorBrowser jest to, że są one przeznaczone do zbierania informacji związanych z nawykami przeglądania użytkownika. Na przykład adresów IP, geolokalizacji, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, adresów odwiedzanych/otwieranych witryn i/lub innych danych przeglądania. Jednak takie aplikacje mogą być również zaprojektowane do zbierania poufnych informacji. Co gorsza, ich programiści mogli sprzedawać zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub wykorzystywać je do generowania przychodów w inny sposób. Dlatego WebNavigatorBrowser może być przyczyną problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, a nawet kradzieżą tożsamości, prowadzących do niechcianych pobrań i instalacji. To są główne powody, dla których nie należy ufać (pobierać ani instalować) przeglądarkom takim jak WebNavigatorBrowser.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy WebNavigatorBrowser
Typ zagrożenia Oprogramowanie wspierane reklamami/adware
Nazwy wykrycia DrWeb (Adware.Spigot.156), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy WebNavigatorBrowser, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Więcej przykładów podejrzanych przeglądarek opartych na Chromium to WebExplorer Browser, Citrio, Secure Browser. Cechą wspólną większości z nich jest to, że służą do wyświetlania reklam i zbierania określonych informacji. Często zdarza się, że są bezużyteczne/nie działają zgodnie z reklamą. Jeśli taka przeglądarka jest już zainstalowana w systemie operacyjnym, należy ją odinstalować.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

W większości przypadków użytkownicy pobierają i/lub instalują potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) na jeden z następujących sposobów: klikając zwodnicze reklamy, których celem jest pobieranie plików, instalacja PUA poprzez uruchamianie określonych skryptów lub razem z innymi (zwykle bezpłatnymi) programami. W drugim przypadku dzieje się tak, gdy te aplikacje są uwzględnione w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji oprogramowania nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Zwykle oferty pobrania i/lub zainstalowania dołączonych aplikacji można odrzucić w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawieniach konfiguratora. Chociaż nie wszyscy użytkownicy sprawdzają i zmieniają te ustawienia. Pozostawiając ustawienia domyślne bez zmian, pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie dołączonych aplikacji wraz z wybranymi programami.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pliki i programy nie powinny być pobierane z podejrzanych źródeł, takich jak sieci peer-to-peer (np. eMule, klienci torrent), nieoficjalnych i podejrzanych witryn, programów do pobierania stron trzecich itp. ani instalowane za pośrednictwem instalatorów stron trzecich. Zaleca się pobieranie plików i programów z oficjalnych witryn oraz poprzez bezpośrednie linki. Ponadto, konfiguratory pobierania i/lub instalacji, które mają jakiekolwiek ustawienia, powinny być sprawdzane pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Zwykle takie oferty można odrzucić za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub „Własnych" ustawień. Natrętne reklamy wyświetlane na podejrzanych witrynach mogą otwierać niewiarygodne strony lub powodować pobieranie lub instalację PUA. Dlatego nie powinny być klikane. Jeśli w przeglądarce są zainstalowane podejrzane, niechciane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki, należy je usunąć. To samo należy zastosować do tego rodzaju oprogramowania, które jest zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Witryna pobierania WebNavigatorBrowser:

webnavigatorbrowser adware download website

Instalator WebNavigatorBrowser:

webnavigatorbrowser adware installer

Wygląd WebNavigatorBrowser:

webnavigatorbrowser adware homepage

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy WebNavigatorBrowser: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy WebNavigatorBrowser. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

WebNavigatorBrowser adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich potencjalnie niechcianych aplikacji (jak "WebNavigatorBrowser"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania WebNavigatorBrowser, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing WebNavigatorBrowser ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing WebNavigatorBrowser ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy webnavigatorbrowser, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing WebNavigatorBrowser  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing WebNavigatorBrowser ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy webnavigatorbrowser, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing WebNavigatorBrowser ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing WebNavigatorBrowser ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy webnavigatorbrowser, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy webnavigatorbrowser ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy webnavigatorbrowser lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18796-webnavigatorbrowser-adware

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy WebNavigatorBrowser kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy WebNavigatorBrowser na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy WebNavigatorBrowser dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.