FacebookTwitterLinkedIn

Usuń aplikacje, które przekierowują do witryny oszustwa "ZEUS VIRUS DETECTED !!!"

Znany również jako: Pop-up ZEUS VIRUS DETECTED !!!
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "ZEUS VIRUS DETECTED !!!" z Mac?

Czy jest "ZEUS VIRUS DETECTED !!!"?

"ZEUS VIRUS DETECTED !!!" to fałszywe powiadomienie powiązane z wirusami i złośliwymi aplikacjami – są one rzekomo „wykrywane" przez oszukańczą witrynę udającą oficjalną witrynę Apple. W rzeczywistości jest to oszukańcza witryna zaprojektowana w celu nakłonienia ludzi do skontaktowania się z oszustami, dzwoniąc do nich pod podany numer telefonu. Zdecydowanie zalecamy zignorowanie tego oszustwa i nie dzwonienie do tych osób. Wszystkie wykrycia malware wymienione na tej stronie są fałszywe.

ZEUS VIRUS DETECTED !!! scam

Po otwarciu ta oszukańcza witryna wyświetla kilka okienek pop-up. Według jednego z nich MAC OS X jest zainfekowany wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami, które należy usunąć, a uszkodzenia systemu naprawić. Twierdzi się również, że jeśli witryna zostanie zamknięta, system operacyjny pozostanie uszkodzony i podatny na ataki. Inne okienko pop-up informuje, że witryna wykryła wirusa ZEUS, a ponadto podejrzany trojan próbował uzyskać dostęp do loginów, danych bankowych i śledzić aktywność przeglądania Internetu. Twierdzi się, że zapora ogniowa zainstalowana w systemie operacyjnym nie zapewniła ochrony systemu i system został uszkodzony. Odwiedzający są zachęcani do odwiedzenia najbliższego serwisu naprawy komputerów Mac lub zadzwonienia pod numer „+1-877-885-8689". Uwaga: nie jest to oficjalny numer obsługi klienta Apple i należy do oszustów. W przypadku kontaktu, próbują wyłudzić pieniądze od niczego niepodejrzewających osób. Oszuści, którzy zaprojektowali tę zwodniczą witrynę, próbują nakłonić ludzi do zakupu niepotrzebnego oprogramowania lub zapłacenia za „pomoc techniczną online". Nie traktuj tego i innych oszustw poważnie. Jeśli przeglądarka otworzy te oszustwa, zignoruj ​​je.

Oszustwa internetowe są często otwierane przez przeglądarki, które mają zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Zwykle ludzie przypadkowo pobierają i instalują aplikacje tego typu. Po zainstalowaniu powodują one przekierowania na podejrzane i zwodnicze witryny, zbierają dane użytkowników i karmią ludzi natrętnymi reklamami. Generalnie niechciane aplikacje tego typu zapisują adresy IP, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron internetowych, wprowadzone zapytania itp. W niektórych przypadkach PUA atakują poufne dane. Programiści udostępniają te informacje stronom trzecim, które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. Te strony trzecie obejmują cyberprzestępców. Innym problemem związanym z PUA jest to, że niektóre wyświetlają zwodnicze i natrętne reklamy. Po kliknięciu otwierają podejrzane lub nawet złośliwe witryny lub uruchamiają skrypty, które powodują niechciane pobrania/instalacje. Niektóre przykłady reklam wyświetlanych przez PUA to kuponowe, banerowe, ankietowe, różne reklamy pop-up itp.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up ZEUS VIRUS DETECTED !!!
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Fałszywa obietnica Oszukańcza witryna prezentuje fałszywą wiadomość (okno pop-up) twierdzącą, że system jest zainfekowany wirusem ZEUS i innym malware, oraz zachęca odwiedzających do kontaktu z oszustami za pośrednictwem podanego numeru telefonu
Obsługiwany adres IP (witryny oszustwa)
52.216.8.67
Numer telefonu używany przez oszustów
+1-877-885-8689, +1-800-674-3208
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"ZEUS VIRUS DETECTED !!!" to powszechne oszustwo, które jest typowe dla wielu tego typu witryn w internecie. Inne przykłady to apple.com-scan-mac[.]live, "Your Mac is infected with 4 viruses" i "Mac OS X is infected (4) by viruses". Te strony informują odwiedzających o „wykrytych" wirusach i zachęcają ich do zainstalowania niechcianych aplikacji lub kontaktowania się z oszustami. Jeśli w przeglądarce lub na komputerze jest zainstalowana PUA, może to być przyczyną przekierowań do oszukańczych witryn, takich jak ta. Ponadto PUA mogą powodować problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, a nawet kradzieżą tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niechciane aplikacje (PUA) są często pobierane/instalowane, gdy ludzie klikają podejrzane reklamy lub pobierają/instalują oprogramowanie, które w swoim konfiguratorze zawiera dołączone niechciane aplikacje. Uwzględniając aplikacje w konfiguratorach, programiści próbują nakłonić użytkowników do pobrania/zainstalowania niechcianych aplikacji za pomocą zwykłego oprogramowania. Informacje o dołączeniu PUA do konfiguracji są zwykle ukryte w „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" (lub innych podobnych częściach). Podsumowując, niechciane pobrania i instalacje mają miejsce, gdy ludzie nie sprawdzają i nie zmieniają żadnych z wyżej wymienionych ustawień, co skutecznie zezwala na pobranie lub zainstalowanie PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

W celu pobrania lub zainstalowania oprogramowania nie należy ufać zewnętrznym programom pobierania, instalatorom, klientom torrent, eMule (i innym sieciom peer-to-peer) i innym tego typu narzędziom/źródłom. Najbezpieczniejszym sposobem pobrania programów jest odwiedzenie oficjalnych witryn i użycie bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto wszystkie pobrania/instalacje powinny być prawidłowo przeprowadzone. Zaznacz „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne" i inne podobne opcje lub ustawienia dowolnego konfiguratora i odrzuć oferty instalacji (lub pobrania) niechcianych aplikacji. Ponadto nie należy ufać wszystkim reklamom (zwłaszcza jeśli są wyświetlane na podejrzanych witrynach). Po kliknięciu często przekierowują na niewiarygodne strony internetowe, zwykle związane z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp. Jeśli natrętne reklamy lub niechciane przekierowania pojawiają się regularnie, sprawdź niechciane rozszerzenia, dodatki i wtyczki zainstalowane w domyślnej przeglądarce i odinstaluj je. Należy to również zastosować do niechcianych programów zainstalowanych na komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu oszukańczej witryny informującej o zainfekowaniu komputera wirusem ZEUS:

ZEUS VIRUS DETECTED scam page

Tekst prezentowany w okienku pop-up:

Ostrzeżenie: WYKRYTO WIRUSA ZEUS!!!

Podejrzany TROJAN próbował uzyskać dostęp do twoich danych logowania, danych bankowych i śledzić twoją aktywność w Internecie.

Twoja zapora nie zapewniła ochrony i jest uszkodzona. Twoje konta mogą zostać zawieszone do czasu podjęcia działania.

Twoje dane osobowe mogły wyciec. WYMAGANA NATYCHMIASTOWA REAKCJA. Na twoim dysku twardym jest wirus trojański! Nie próbuj naprawiać go ręcznie. Może to spowodować awarię danych. W związku z tym przeprowadzamy dodatkowe kontrole bezpieczeństwa, aby zweryfikować bezpieczeństwo systemu.

Odwiedź najbliższe centrum serwisowe MAC lub zadzwoń do punktu pomocy

Obsługa klienta +1-877-885-8689 (BEZPŁATNY NUMER)

Wygląd oszustwa "ZEUS VIRUS DETECTED !!!" (GIF):

Appearance of ZEUS VIRUS DETECTED !!! scam (GIF)

Inny wariant oszustwa pop-up "ZEUS VIRUS DETECTED !!!":

ZEUS VIRUS DETECTED !!! pop-up scam (2020-05-13)

Tekst prezentowany w okienku pop-up:

Ostrzeżenie: WYKRYTO WIRUSA ZEUS !!!

Obsługa klienta: + 1-800-674-3208 (BEZPŁATNY NUMER)

Podejrzany TROJAN próbował uzyskać dostęp do twoich danych logowania, danych bankowych i śledzić twoją aktywność w Internecie.

Twoja zapora nie zapewniła ochrony i jest uszkodzona. Twoje konta mogą zostać zawieszone do czasu podjęcia działania.

Twoje dane osobowe mogły wyciec. WYMAGANA NATYCHMIASTOWA REAKCJA

Na Twoim dysku twardym jest wirus trojański! Nie próbuj tego naprawiać ręcznie, ponieważ może to spowodować awarię danych.

W związku z tym przeprowadzamy dodatkowe kontrole bezpieczeństwa, aby zweryfikować bezpieczeństwo systemu.

Odwiedź najbliższe centrum serwisowe MAC LUB zadzwoń do obsługi klienta

------------
Obsługa klienta: +1-800-674-3208 (BEZPŁATNY NUMER )
------------

********** WYMAGANA NATYCHMIASTOWA REAKCJA **********

Skontaktuj się z administracją sieci, aby rozwiązać problem.

Nie otwieraj przeglądarki internetowej ze względu na problem z bezpieczeństwem, aby uniknąć uszkodzenia danych w rejestrze systemu operacyjnego. Skontaktuj się z działem administracji sieci pod numerem + 1-800-674-3208 (BEZPŁATNY NUMER)

Informacje o wirusie:

Koń trojański lub trojan w komputerach to niereplikujący się samoczynnie rodzaj malware zawierającego złośliwy kod, który po uruchomieniu wykonuje działania określone przez trojana, zazwyczaj powodując utratę lub kradzież danych oraz możliwe uszkodzenie systemu. Termin ten wywodzi się z opowieści o drewnianym koniu używanym do nakłaniania obrońców Troi do zabrania ukrytych wojowników do ich miasta w starożytnej Grecji. Trojany komputerowe często wykorzystują formę inżynierii społecznej, prezentując się jako zwykłe, użyteczne lub interesujące, aby przekonać ofiary do zainstalowania ich na swoich komputerach.

Trojan często działa jako narzędzie otwierania tylnych drzwi, kontaktując się z kontrolerem, który może następnie uzyskać nieautoryzowany dostęp do zaatakowanego komputera. Trojan i narzędzia otwierania tylnych drzwi nie są same w sobie łatwe do wykrycia, ale jeśli wykonują znaczną aktywność obliczeniową lub komunikacyjną, komputer może działać zauważalnie wolno. Szkodliwe programy są klasyfikowane jako trojany, jeśli nie próbują wstrzyknąć się do innych plików (wirusów komputerowych) lub nie rozprzestrzeniają się w inny sposób (robaki).

Komputer może gościć trojana za pośrednictwem złośliwego programu, do korzystania z którego oszukiwany jest użytkownik w celu korzystania z plików lub przeglądania Internetu.

Skontaktuj się z działem administracji sieci pod numerem +1-800-674-3208 (BEZPŁATNY NUMER)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć oszukańcze pop-upy "ZEUS VIRUS DETECTED !!!" przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up zeus virus detected !!!:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up zeus virus detected !!! z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up zeus virus detected !!! z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up zeus virus detected !!! z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up zeus virus detected !!! z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up ZEUS VIRUS DETECTED !!! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up ZEUS VIRUS DETECTED !!! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.