FacebookTwitterLinkedIn

Jak przywrócić zapomniane hasło w Windows 10?

Jak przywrócić hasło do Windows 10 jeśli je zapomniałeś?

Łatwo zapomnieć swoje hasło, szczególnie jeśli masz wiele różnych haseł na różnych platformach (aby być bezpiecznym, oczywiście nie chcesz używać tego samego hasła dla wszystkich). Różne platformy często mają różne reguły ustawiania haseł, takie jak różne cyfry i/lub litery itp. W ten sposób możesz być zmuszony do posiadania różnych haseł. Po pierwsze, sprawdź, czy istnieje "podpowiedź" hasła, którą wcześniej utworzyłeś. Jeśli nie, spróbuj odgadnąć hasło – w przeciwieństwie do tego, jak mało prawdopodobne się to wydaje, często się sprawdza! Możesz wypróbować swoje imię i nazwisko, imię i nazwisko swojego przyjaciela, członka rodziny, imię swojego zwierzaka itp. Spróbuj wpisać datę urodzenia, adres zamieszkania lub niektóre ważne liczby lub słowa, które tylko ty znasz.

Jeśli nie masz na komputerze ważnych plików, może nadszedł czas na nowy start w systemie Windows? Możesz rozważyć ponowne zainstalowanie systemu Windows i uzyskać do niego dostęp bez hasła. Może to wyglądać na łatwy sposób, jeśli wiesz, jak ponownie zainstalować system Windows i nie masz żadnych ważnych plików na komputerze, jednak jest to drastyczny środek. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie jest odpowiednie, istnieje kilka innych opcji.

how to reset your windows 10 password

Spis treści:

Resetowanie hasła za pomocą dysku resetowania

W systemie Windows dostępna jest funkcja o nazwie "Dysk resetowania hasła". Jeśli utworzyłeś dysk resetowania, łatwo będzie zresetować twój dysk. Jeśli nie masz dysku resetowania, ta opcja nie pomoże (zalecamy utworzenie jej w przyszłości, ponieważ możesz zresetować hasło w ciągu kilku minut). Załóżmy, że masz "Dysk resetowania hasła". Najpierw wpisz nieprawidłowe hasło. System Windows udostępni opcję resetowania hasła. Włóż USB użyty do utworzenia dysku resetowania i kliknij "Resetuj hasło", a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

how to reset your windows 10 password with reset disk

[Wróć do Spisu treści]

Narzędzie resetowania hasła kont Microsoft Live

Ta opcja działa dla konta Microsoft (jeśli je posiadasz). Aby zresetować hasło, musisz użyć innego komputera z połączeniem internetowym. Wejdź na  https://account.live.com/password/reset, aby rozpocząć resetowanie hasła. Jeśli nie jest to pierwszy przypadek, w którym zapomniałeś jednego z haseł (a nie hasła logowania do systemu Windows), następne okno przypomni ci o innych procesach odzyskiwania haseł. Z tych trzech opcji wybierz opcję "Nie pamiętam hasła" i kliknij "Dalej".

how to reset your windows 10 password with microsoft live accounts password reset tool step 1

Wprowadź swój adres e-mail, numer telefonu lub nazwę użytkownika Skype, a następnie wprowadź podane znaki i kliknij "Dalej".

how to reset your windows 10 password with microsoft live accounts password reset tool step 2

Wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymać kod zabezpieczający i kliknij "Dalej".

how to reset your windows 10 password with microsoft live accounts password reset tool step 3

[Wróć do Spisu treści]

Resetowanie hasła za pomocą dysku instalacyjnego Windows i wiersza polecenia

Najpierw zmień kolejność rozruchu w BIOSie, aby nadać priorytet CD/DVD. Aby wejść do systemu BIOS, naciśnij F1, F2, F8 lub inny klawisz funkcyjny (może się on różnić na różnych komputerach). Włóż dysk podczas uruchamiania systemu Windows.

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 1

Po rozpoczęciu instalacji kliknij Shift+F10, aby uruchomić wiersz polecenia.

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 2

Zastąp plik "utilman.exe" plikiem "cmd.exe", zanim to zrobisz, zrób kopię pliku "utilman.exe", aby móc go później przywrócić. Wpisz następujące polecenie: "move d:\windows\system32\utilman.exe d:\windows\system32\utilman.exe.bak"

Uwaga: Jeśli mówi, że system nie może znaleźć pliku utilman.exe, system Windows prawdopodobnie nie znajduje się na dysku D. Wypróbuj inną literę dysku. Po wprowadzeniu pierwszego wiersza naciśnij klawisz Enter, aby kontynuować i wpisz następujące polecenie: "copy d:\windows\system32\cmd.exe d:\windows\system32\utilman.exe".

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 3

Po zakończeniu wyjmij swój dysk DVD z systemem Windows. Zrestartuj system Windows, wpisując "wpeutil reboot" i naciskając klawisz Enter.

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 4

Na stronie logowania kliknij ikonę "Menedżer narzędzi" po prawej stronie.

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 5

Zastąpiliśmy Menedżera narzędzi za pomocą wiersza polecenia (cmd.exe), więc to on powinien się otworzyć zamiast Menedżera narzędzi. Aby zresetować hasło, wpisz polecenie: "net user”. Po prostu zastąp ”” swoją starą nazwę konta i ”” nowym hasłem.

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 6

Wyjdź z wiersza polecenia i wprowadź nowe hasło. To wszystko!

[Wróć do Spisu treści]

Film pokazujący, jak zresetować jasło za pomocą dysku instalacyjnego Windows 10 przy użyciu wiersza polecenia:

[Początek strony]

▼ Pokaż dyskusję

Nasze przewodniki są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz wesprzeć naszą pracę, możesz wpłacić nam datek.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware