FacebookTwitterLinkedIn

Jak przywrócić zapomniane hasło w Windows 10?

Jak zresetować zapomniane hasło w systemie Windows 10?

Łatwo jest zapomnieć hasło, zwłaszcza jeśli masz wiele różnych haseł na różnych platformach. Różne platformy często mają różne zasady ustawiania haseł, takie jak różną liczbę cyfr i/lub liter itp. W ten sposób możesz być zmuszony do posiadania różnych haseł. W tym artykule dowiesz się, jak zresetować hasło do systemu Windows 10.

Reset hasła windows 10

Jeśli zapomniałeś hasła do konta Windows 10 i nie masz ważnych plików na swoim komputerze, to może czas zacząć od nowa z Windowsem? Możesz rozważyć ponowną instalację systemu Windows, aby uzyskać do niego dostęp bez hasła. Może to brzmieć jak łatwy sposób, jeśli wiesz, jak ponownie zainstalować system Windows i nie masz żadnych ważnych plików na swoim komputerze, ale jest to drastyczny środek. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie jest odpowiednie, istnieje kilka innych opcji.

Jeśli zapomniałeś hasła do systemu Windows 10, przeczytaj poniższy przewodnik, aby je zresetować.

Film pokazujący, jak zresetować hasło za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia:

Spis treści:

Resetuj hasło za pomocą resetowania dysku

W systemie Windows 10 dostępna jest funkcja o nazwie „Dysk resetowania hasła". Jeśli utworzyłeś dysk resetowania, zresetowanie dysku będzie łatwe. Jeśli nie utworzyłeś dysku resetowania, ta opcja nie pomoże (zalecamy utworzenie jej w przyszłości, ponieważ możesz zresetować hasło w ciągu kilku minut). Załóżmy, że masz „Dysk resetowania hasła".

Najpierw wpisz nieprawidłowe hasło. System Windows udostępni opcję zresetowania hasła. Włóż USB, którego użyłeś do utworzenia dysku resetowania, kliknij „Zresetuj hasło" i postępuj zgodnie z instrukcjami.

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą dysku resetowania

[Wróć do Spisu treści]

Narzędzie resetowania hasła do kont Microsoft Live

Ta opcja działa dla konta Microsoft (jeśli je masz). Aby zresetować hasło, musisz użyć innego komputera z połączeniem internetowym. Odwiedź https://account.live.com/password/reset, aby rozpocząć resetowanie hasła.

Jeśli to nie pierwszy raz, gdy zapomniałeś jednego ze swoich haseł (nie hasła logowania do systemu Windows), następne okno przypomni ci o innych procesach odzyskiwania hasła. Z tych trzech opcji wybierz opcję „Nie pamiętam hasła" i kliknij „Dalej".

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą narzędzia do resetowania hasła do kont Microsoft Live - krok 1

Wprowadź swój adres e-mail, numer telefonu lub nazwę Skype, a następnie wprowadź podane znaki i kliknij „Dalej".

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą narzędzia do resetowania hasła do kont Microsoft Live - krok 2

Wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymać kod bezpieczeństwa i kliknij „Dalej".

hjak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą narzędzia do resetowania hasła do kont Microsoft Live - krok 3

[Wróć do Spisu treści]

Zresetuj hasło za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows i wiersza polecenia

Najpierw zmień kolejność rozruchu w systemie BIOS, aby nadać priorytet CD/DVD. Aby wejść do BIOS-u, naciśnij F1, F2, F8 lub inny klawisz funkcyjny (może się różnić na różnych komputerach). Włóż dysk podczas uruchamiania systemu Windows.

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia - krok 1

Po rozpoczęciu instalacji kliknij Shift+F10, aby uruchomić wiersz polecenia.

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia - krok 2

Zamień plik „utilman.exe" na „cmd.exe". Jednak zanim to zrobisz, utwórz kopię „utilman.exe", aby móc ją później przywrócić. Wpisz to polecenie: "move d:\windows\system32\utilman.exe d:\windows\system32\utilman.exe.bak"

Uwaga: Jeśli otrzymujesz informację, że system nie może znaleźć pliku utilman.exe, prawdopodobnie system Windows nie znajduje się na dysku D:. Wypróbuj inną literę dysku. Po wprowadzeniu pierwszego wiersza naciśnij klawisz Enter, aby kontynuować, i wpisz to polecenie: "copy d:\windows\system32\cmd.exe d:\windows\system32\utilman.exe".

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia - krok 3

Po zakończeniu wyjmij dysk DVD z systemem Windows. Uruchom ponownie system Windows, wpisując „wpeutil reboot" i naciskając Enter.

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia - krok 4

Na stronie logowania kliknij ikonę „Menedżer narzędzi" po prawej stronie.

jak zresetować hasło do systemu Windows 10 za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia - krok 5

Zastąpiliśmy Menedżera narzędzi wierszem poleceń (cmd.exe), więc powinien się on otworzyć zamiast Menedżera narzędzi. Aby zresetować hasło, wpisz polecenie: „net user". Po prostu zastąp "" nazwą starego konta, a "" nowym hasłem.

how to reset your windows 10 password with windows 10 install disc using command prompt step 6

Wyjdź z wiersza polecenia i wprowadź nowe hasło. To wszystko!

[Początek strony]

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Rimvydas Iliavicius

Rimvydas jest badaczem z ponad czteroletnim doświadczeniem w branży cyberbezpieczeństwa. Studiował na Uniwersytecie Technicznym w Kownie, a w 2017 roku uzyskał tytuł magistra tłumaczeń i lokalizacji tekstów technicznych. Jego zainteresowania komputerami i technologią sprawiły, że stał się wszechstronnym autorem w branży IT. W PCrisk jest odpowiedzialny za pisanie szczegółowych artykułów poradnikowych dla systemu Microsoft Windows. Skontaktuj się z Rimvydasem Iliaviciusem.

Nasze przewodniki usuwania złośliwego oprogramowania są bezpłatne. Jeśli jednak chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam darowiznę.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Przeczytaj ten artykuł w innych językach
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware