FacebookTwitterLinkedIn

Norton AntiVirus Plus

Pudełko Norton AntiVirus Plus

Jak sama nazwa wskazuje, Norton AntiVirus Plus zapewnia podstawy, których można oczekiwać od podstawowego pakietu antywirusowego, a także wiele więcej. Dodatkowe funkcje Plusa obejmują zaporę sieciową, filtr spamu, menedżera haseł, hostowaną kopię zapasową online, skaner podatności na ataki i inne mniej godne uwagi dodatki.

Dodane funkcje są świetne, ale muszą być przydatne. Co ważniejsze, czy ochrona przed złośliwym oprogramowaniem chroni użytkownika końcowego przed zagrożeniami?

Działa z: Windows, MacOS, iOS, Android

Pobierz
Norton AntiVirus Plus

Aby móc korzystać z pełnego produktu, należy zakupić licencję. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Panel Norton AntiVirus Plus

Przegląd

Natychmiastową skargą, jaką można skierować do programu AntiVirus Plus, jest to, że kosztuje on więcej niż wielu konkurentów za pojedynczą licencję. Obecnie Plus kosztuje 60 $ za pojedynczą licencję rocznie.

Konkurencja kosztuje zwykle 40 $. Można argumentować, że Plus zawiera więcej funkcji i jest to słuszna uwaga. To powiedziawszy, Bitdefender i Trend Micro pobierają 60 $ za trzy licencje.

AntiVirus Plus zawiera opcję zakupu dodatkowych licencji ze zniżką, czego nie oferowano w przeszłości. Użytkownik końcowy zapłaci 85 $ za ochronę maksymalnie pięciu urządzeń. Jest to znacząca zniżka, ale wciąż odbiegająca od standardu branżowego wynoszącego 70 $. Mimo to Norton zapewnia dostęp do znacznie większej liczby funkcji niż wielu jego konkurentów.

Instalacja i wygląd

Pobieranie i instalacja produktu jest proste i wydajne, jak wszystko inne w epoce nowożytnej. Prostota instalacji stała się obecnie złotym standardem, a standardowy program AntiVirus Plus spełnia to wymaganie, a nawet je przewyższa.

Doskonałym dodatkiem do instalacji jest umożliwienie przechowywania kopii zapasowych w chmurze. Jednym kliknięciem użytkownicy mogą od razu rozpocząć tworzenie kopii zapasowych ważnych danych, pozostawiając niewiele miejsca na to, aby użytkownik końcowy zapomniał o tym po instalacji.

Po uruchomieniu aplikacji wita cię bardzo elegancko wyglądający interfejs. Interfejs zawiera obraz biurka wraz z klawiaturą i rośliną doniczkową, co jest zarówno artystyczne, jak i przyjemne, ale nie odwraca uwagi od korzystania z aplikacji.

Po lewej stronie interfejs składa się z pięciu komponentów: Bezpieczeństwo urządzenia, Aktualizacja oprogramowania, Bezpieczna przeglądarka, Kopia zapasowa w chmurze i Menedżer haseł. Oprócz zapewnienia dostępu do każdego z nich jednym kliknięciem, wyświetla status.

Podstawowy przepływ użytkownika najlepiej ilustruje kliknięcie opcji Bezpieczeństwo urządzenia, które natychmiast przenosi użytkownika do odpowiedniego komponentu. Białe tło z zielonymi i czarnymi testami będzie czymś, czego użytkownicy Nortona oczekiwali przez lata.

Po przejściu do opcji Bezpieczeństwo urządzenia wyświetlane są duże panele pokazujące ich stan w pięciu obszarach: Bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo w Internecie, Kopia zapasowa, Wydajność i Mój Norton. Pozostała część aplikacji przebiega według tego samego schematu i ogólnego doświadczenia użytkownika, co jest dobre.

Jeśli chodzi o opcje skanowania, masz wiele możliwości, które można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Standardowe skanowanie trwa zwykle około 25 minut, ale jest dokładne. Początkowe skanowanie może zająć dwie godziny, czyli dużo czasu według wszelkich standardów. Na szczęście pełne skanowanie systemu odbywa się tylko podczas uruchamiania.

Skan Norton AntiVirus Plus

Wyniki niezależnych laboratoriów

Podsumowując, produkty Norton wypadły całkiem nieźle w niezależnych testach przeprowadzonych w trzech głównych laboratoriach, które obserwujemy. Są to AV-TEST, AV-Comparatives i SE Labs. Wszystkie trzy zostały przetestowane w programie Norton AntiVirus lub produktach zbudowanych z tym samym silnikiem chroniącym przed malware, co ostatnio recenzowany produkt.

AV-TEST przeprowadza trzy oddzielne testy, które sprawdzają ochronę, wydajność i użyteczność. Testowany produkt otrzymuje w każdym teście punktację na 6, a im wyżej, tym lepiej. W ostatniej rundzie testów przeprowadzonych od września do października 2023 r. program AntiVirus uzyskał 6 punktów za ochronę, 5,5 za wydajność i 6 za użyteczność. To wystarczyło, aby oprogramowanie zabezpieczające otrzymało nagrodę laboratorium za Najlepszy Produkt.

Jeśli chodzi o AV-Comparatives, przeprowadzają szereg testów, ale szczególnie ważne w tym artykule są trzy. Są to: Test ochrony w świecie rzeczywistym, Test wydajności i Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. W teście ochrony w świecie rzeczywistym program AntiVirus Plus otrzymał nagrodę Advanced, drugą co do wielkości nagrodę laboratorium.

Pierwsza to Advanced+. Produkty Norton otrzymywały w przeszłości najwyższe nagrody, co stanowi przeskok w skądinąd znakomitym zapisie historycznym. To samo można powiedzieć o teście ochrony przed malware, w którym produkt otrzymał nagrodę Advanced, ale kilkakrotnie osiągnął poziom Advanced+. AntiVirus Plus przełamał dotychczasowy trend w teście wydajności i otrzymał nagrodę Advanced+.

SE Labs przeprowadza różne testy, które oceniają testowany produkt na podstawie dwóch głównych parametrów: dokładności ochrony i uzasadnionej dokładności, które następnie są łączone w celu uzyskania oceny całkowitej dokładności. Testowany produkt Norton osiągnął wynik 100% w obu kategoriach, uzyskując doskonały wynik i tym samym został nagrodzony najwyższą oceną AAA w laboratorium.

Podsumowując, Norton spisał się dobrze, jeśli nie na poziomie historycznych standardów. Jest to prawdopodobnie odbiegające od normy zjawisko, które przytrafiło się kilku renomowanym twórcom oprogramowania zabezpieczającego. Chociaż wyniki nie są idealne, nadal są dobre, niezależnie od tego, jak je pociąć.

Funkcje

AntiVirus Plus posiada kilka godnych uwagi funkcji, które zasługują na szczególną uwagę. Spośród nich wyróżniają się ulepszona ochrona przed phishingiem w porównaniu z poprzednimi wersjami, ochrona przeglądarki internetowej i ochrona danych ukierunkowana na ochronę przed ransomware.

Funkcje Norton AntiVirus Plus

Ulepszona ochrona przed phishingiem

Poprzednie wersje produktu Norton spotkały się z dużą krytyką ze względu na ich zdolność do ochrony przed atakami phishingowymi. To prawda, że tworzenie przynęt phishingowych, takich jak strony internetowe, może odbywać się szybciej, niż ktokolwiek jest w stanie je usunąć, obrona przed takim zagrożeniem nie jest łatwym zadaniem.

AntiVirus Plus działa poprzez zastosowanie dwóch metodologii: blokowanie dostępu do znanych niebezpiecznych adresów URL i skanowanie strony internetowej w celu sprawdzenia, jakie informacje zgromadzi odpowiedni formularz internetowy. To skanowanie nazywa się przez firmę Scam Insight i ostrzega użytkownika końcowego. W ostrzeżeniu zauważono, że chociaż strona nie zawiera żadnych znanych zagrożeń, prosi o podanie danych osobowych i ma podejrzane cechy, aby użytkownik końcowy mógł zachować ostrożność.

Ochrona przeglądarki internetowej

Do programu AntiVirus dołączony jest kompletny moduł ochrony sieci. Działa jako pasek narzędzi w przeglądarce i musi zostać zainstalowany. Jest to zalecane użytkownikowi końcowemu podczas instalacji.

Podczas korzystania z wyszukiwarki internetowej, czy to Google, czy innej, użytkownik końcowy zobaczy zieloną, pomarańczową, czerwoną lub szarą ikonę obok linków w wynikach wyszukiwania. Identyfikują one bezpieczne, podejrzane, niebezpieczne i nieznane adresy URL. Możesz wskazać ikonę okienka pop-up zawierającego więcej szczegółów i kliknąć okienko pop-up, aby wyświetlić pełny raport dotyczący łącza.

Ochrona przeglądania sieci Norton AntiVirus Plus

Norton udostępnia także własną przeglądarkę opartą na Chromium dla tych, którzy chcą domyślnie dodać zabezpieczenia do przeglądania stron internetowych. Zawiera zainstalowany menedżer haseł, stronę główną Norton i Norton Safe Search. Należy pamiętać, że Norton Safe Web nie jest wyświetlany, ponieważ jego miejsce zajmuje wbudowana w tę przeglądarkę Osłona sieci www.

Ochrona danych

Moduł ochrony danych Norton ma na celu zapobieganie nieupoważnionym modyfikacjom dokumentów w określonych katalogach. Aktywnie chroni przed ransomware, które mogło przejść przez wstępne środki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przed złośliwym szyfrowaniem danych.

Oznacza to, że dodając nową aplikację lub pakiet oprogramowania, musisz dodać ją do białej listy zaufanych aplikacji. Jest to niewielka niedogodność w porównaniu z obecnością ransomware na komputerze.

Ochrona danych Norton AntiVirus Plus

Wniosek

Oprócz wyżej wymienionych funkcji Norton zawiera jeden z najlepszych oferowanych obecnie modułów zapory sieciowej. Dodaje to znacznej wartości do produktu wraz z wyżej wymienionymi cechami. Ogólnie rzecz biorąc, program AntiVirus Plus jest wysoce zalecany. Należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, na przykład wyższy niż średni koszt i niezbyt doskonałe wyniki w ostatnich testach laboratoryjnych.

Wygląd Norton AntiVirus Plus:

Wygląd Norton AntiVirus Plus

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware