FacebookTwitterLinkedIn

Avast Premium Security

Pudełko Avast Premium Security

Avast tradycyjnie zapewniał dobrą ochronę przed zagrożeniami złośliwym oprogramowaniem i świetnie wyglądającym interfejsem. Często jednak panowało wrażenie, że użytkownicy muszą płacić za świetny interfejs zamiast wyróżniających się funkcji.

Avast miał również trudności z zrównoważeniem płatnych produktów i bezpłatnego oprogramowania antywirusowego. Bezpłatna wersja była tak dobra, że trudno było uzasadnić dodatkową opłatę za kilka dodatkowych funkcji.

Przeglądając pierwszą płatną warstwę Avast Premium Security, pojawia się pytanie, czy warto płacić za dodatkowe funkcje oferowane w wersji Premium?

Działa z: Windows, MacOS, iOS, Android

Pobierz
Avast Premium Security

Aby móc korzystać z pełnego produktu, należy zakupić licencję. Dostępny jest 60-dniowy bezpłatny okres próbny.

Panel Avast Premium Security

Przegląd

W chwili pisania tego tekstu Premium Security kosztuje 40 $ za jedną licencję rocznie. Dziesięć licencji kosztuje 50 $ rocznie przez pierwszy rok. Te dziesięć licencji można zainstalować w różnych systemach operacyjnych, a tylko dziesięć dolarów więcej kosztuje, aby zadowolić prawie wszystkich, którzy muszą chronić wiele urządzeń, niezależnie od tego, czy są to komputery stacjonarne, smartfony czy tablety.

W porównaniu do podobnego wielopoziomowego produktu Bitdefender Antivirus Plus, jedna licencja kosztuje tylko 30 $, a ten produkt jest stałym wyborem redaktorów. Tymczasem w porównaniu z resztą gamy produktów Avast, wersją bezpłatną i Avast One, Premium Security ma o trzy funkcje więcej niż wersja bezpłatna i o pięć mniej niż flagowy produkt One.

Bezpłatna wersja zawiera ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zaporę sieciową i monitorowanie aplikacji w czasie rzeczywistym. Premium Security dodaje ochronę kamery internetowej, ochronę przed złośliwymi stronami internetowymi i ochronę przed ransomware. One może kosztować 100 $, ale można znaleźć wiele ofert specjalnych, w tym VPN, menedżera aktualizacji, monitorowanie naruszeń danych, blokowanie modułów śledzących i kilka narzędzi optymalizacyjnych.

Instalacja i wygląd

Pobieranie i instalowanie produktów Avast nie może być prostsze. Jednak w przypadku niektórych produktów instalacja bezpośrednich konkurentów może potrwać nieco dłużej. Na szczęście, chociaż może to zająć więcej czasu, wymaga minimalnego wkładu ze strony użytkownika końcowego.

Jeśli chodzi o interfejs i wygodę użytkownika, jest to obszar, w którym Avast wyróżniał się w przeszłości, a sytuacja jest jeszcze lepsza. Od czasu porzucenia ciemnoszarego, zielonego i fioletowego schematu kolorów na rzecz znacznie jaśniejszego z pomarańczowymi refleksami, znacznie większy nacisk położono na łatwość obsługi.

Na głównym pasku nawigacyjnym po lewej stronie znajdują się cztery główne sekcje. Są to Strona główna, Eksploruj, Wiadomości i Konto. Sekcja Strona główna, w której prawdopodobnie spędza czas większość użytkowników, informuje użytkownika o wykrytych problemach związanych z bezpieczeństwem i umożliwia aplikacji wykonanie inteligentnego skanowania.

Inne opcje skanowania można znaleźć w Centrum skanowania w sekcji Eksploruj. Kiedy oprogramowanie wykonuje skanowanie, wykryte zagrożenia są wyświetlane i wyświetlana jest opcja rozwiązania problemu.

Jeśli posiadasz Premium Security, nie stanowi to problemu, ale w wersji bezpłatnej opcja rozwiązania przekierowuje do monitu o aktualizację do wersji płatnej. Linię przerywaną widzę, jak ten obraźliwy użytkownik chce wypróbować produkt przed zawarciem umowy.

Wyniki skanowania Avast Premium Security

Wyniki niezależnych laboratoriów

Niniejsza publikacja jest następstwem opublikowanych wyników trzech niezależnych laboratoriów, które dość dokładnie testują pakiety oprogramowania antywirusowego klasy konsumenckiej. Te trzy laboratoria to AV-Comparatives, AV-TEST i SE Labs. Wszystkie trzy przetestowały niedawno bezpłatną ofertę Avast, która zawiera ten sam moduł ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, co pozostałe dwa płatne produkty.

Wydajność Avast Premium Security

Jeśli chodzi o najnowsze testy AV-TEST przeprowadzone od września do października 2023 r., w których Avast uzyskał najwyższe oceny. Laboratorium testuje ochronę, wydajność i użyteczność. Każdy z nich jest oceniany w skali od sześciu, a Avast osiągnął najwyższe oceny w każdym teście. Ten bezbłędny wynik oznaczał, że Avast zdobył jedną z nagród dla najlepszego produktu przyznawanych przez laboratorium.

Av-Comparatives przeprowadza trzy oddzielne testy produktów konsumenckich. Są to test ochrony świata rzeczywistego, prowadzony od lipca do października 2023 r.; test wydajności przeprowadzony w październiku 2023 r.; oraz test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przeprowadzony we wrześniu 2023 r. Avast wypadł wyjątkowo dobrze, zdobywając najwyższą nagrodę wydaną przez laboratorium, certyfikat Advanced +, we wszystkich trzech testach.

SE Labs robi to nieco inaczej, testując na końcu dwa główne parametry w celu uzyskania łącznego wyniku. Laboratorium najpierw testuje ochronę, którą nazywa współczynnikiem dokładności ochrony.

Otrzymuje się wynik w procentach, przy czym Avast osiąga 100%, a następnie laboratorium testuje dokładność wykrywania, przy czym test nazywa się Uzasadnioną Dokładnością – tutaj ponownie Avast uzyskał 100%. Dało to Avastowi całkowitą dokładność na poziomie 100%.

Wyniki te zostały ocenione w ostatnim teście przeprowadzonym w trzecim kwartale 2023 r., co oznaczało, że Avast uzyskał najwyższą nagrodę przyznawaną tym laboratoriom – certyfikat AA dla produktów zabezpieczających klasy konsumenckiej.

Fukcje

Z wymienionych powyżej wyników badań laboratoryjnych jasno wynika, że podstawowe funkcje ochrony przed malware zawarte w bezpłatnej wersji są doskonałe. Zamiast omawiać wszystkie funkcje, ta sekcja skupi się na funkcjach objętych Premium Security. Spośród trzech dodatkowych funkcji dwie zasługują na szczególną uwagę.

Funkcje ochrony Avast Premium Security

Ochrona przed złośliwymi witrynami

testach przeprowadzonych przez strony trzecie, ochrona sieciowa Avast blokuje oszustwa phishingowe poniżej poziomu przeglądarki. Zamiast przekierowywać przeglądarkę na stronę z ostrzeżeniem, wyświetla znane już ostrzeżenie pop-up z informacją, że przerwał połączenie ze stroną zainfekowaną phishingiem. Odnotowano, że Avast zablokował w testach 99% zweryfikowanych fałszywych adresów URL, pokonując zabezpieczenia antyphishingowe wszystkich trzech przeglądarek o 20 lub więcej punktów procentowych.

Tarcza ransomware

Ochrona przed współczesną plagą ransomware stała się niezbędna. Avast dołączył moduł ochrony przed ransomware do wersji Premium, a One znacznie ułatwia rekomendowanie produktu użytkownikom końcowym. Dzieje się tak częściowo ze względu na zdolność ransomware do wyrządzania natychmiastowych szkód.

Ochrona Avast przed ransomware polega na ograniczaniu dostępu i blokowaniu nieautoryzowanych programów próbujących modyfikować poufne pliki. Niektórzy konkurenci firmy stosują metody analizy behawioralnej w celu ustalenia, czy punkt końcowy został naruszony przez ransomware i próbę szyfrowania plików.

W praktyce Avast chroni foldery Dokumenty, Obrazy, Pulpit, Wideo i Muzyka dla wszystkich aktywnych kont systemu Windows, chroniąc je przed modyfikacjami przez osoby trzecie.

Jeśli chodzi o pliki, Avast chroni rozszerzenia plików związane z archiwami, dźwiękiem, bazą danych, obrazami dysków, dokumentami, obrazami i wideo. Osoby zagrażające ransomware często faworyzują dokładnie te same typy plików i rozszerzenia. Podsumowując, można go uznać za świetny dodatek do produktu.

Zapora ogniowa

Avast oferuje zaporę sieciową w wersji bezpłatnej, a później jest dołączany do większej liczby ofert premium. W przypadku komputerów z systemem Windows system operacyjny jest już wyposażony w całkiem przyzwoitą zaporę ogniową, podczas gdy często ta oferowana przez stronę trzecią jest zbędna.

Można jednak polecić zaporę sieciową Avast, ponieważ nie bombarduje użytkownika końcowego zapytaniami. Co więcej, zapobiega złośliwym zmianom w ustawieniach rejestru, które mogą po prostu wyłączyć zaporę sieciową tak, aby użytkownik końcowy niczego nie zauważył.

Chociaż nadal można go uważać za podstawową zaporę sieciową, jest ona dobra i nie jest przesadzona, jak niektóre spotykane w przeszłości.

Ustawienia prywatności Avast Premium Security

Wniosek

Avast Premium Security to dobry produkt z punktu widzenia wyników niezależnych badań laboratoryjnych i praktycznego doświadczenia. Uważa się, że Premium to średnie dziecko pod względem wartości. Wydaje się, że Avast One jest produktem, który Avast chce, abyś subskrybował, a jednocześnie zapewnia dobrą bezpłatną wersję. Premium jest nieco zagubiony pośrodku.

Wygląd Avast Premium Security:

Wydajność Avast Premium Security

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware