FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez strony twierdzą, że "Your iPhone Has Been Hacked"

Znany również jako: Pop-up "Your iPhone Has Been Hacked"
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "Your iPhone Has Been Hacked" z Mac?

Czym jest "Your iPhone Has Been Hacked"?

"Your iPhone Has Been Hacked" to oszustwo promowane przez zwodnicze strony internetowe. Jak sugeruje nazwa, system twierdzi, że urządzenia użytkowników zostały naruszone i uzyskano do nich dostęp bez autoryzacji. „Your iPhone Has Been Hacked" promuje inne oszustwa, które promują niewiarygodne i prawdopodobnie złośliwe oprogramowanie. Zwykle użytkownicy uzyskują dostęp do zwodniczych witryn za pośrednictwem przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami), które są już obecne w systemie. Te aplikacje nie wymagają wyraźnej zgody użytkownika na instalację na swoich urządzeniach.

Your iPhone Has Been Hacked scam

Po wejściu na stronę z tym oszustwem wyświetla się okienko pop-up. Tekst przedstawiony w tym okienku informuje, że iPhone użytkowników został zhakowany. Dlatego ich działania są prawdopodobnie śledzone przez cyberprzestępców. Oszustwo informuje użytkowników, że muszą podjąć natychmiastowe działania. Po zamknięciu tego okna użytkownikom prezentowane są różne inne oszustwa promujące fałszywe oprogramowanie antywirusowe, adware, porywaczy przeglądarki i inne PUA. Jednak jest prawdopodobne, że programy te mogą promować trojany, ransomware, górników kryptowaluty i inne złośliwe oprogramowanie. Dlatego zaufanie „Your iPhone Has Been Hacked" i promowanym przez niego oszustwom może doprowadzić do infekcji systemu, strat finansowych, poważnych problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Ponadto użytkownicy powinni pamiętać, że żadna strona internetowa nie jest w stanie wykryć zagrożeń obecnych na urządzeniu; stąd te, które zgłaszają takie roszczenia, to oszustwa.

Oprócz wymuszonego otwierania oszukańczych/zwodniczych, zorientowanych na sprzedaż, nieuczciwych, zainfekowanych i złośliwych witryn, PUA mogą mieć inne/dodatkowe zdolności. Mogą prowadzić natrętne kampanie reklamowe. Te reklamy zmniejszają komfort przeglądania. Ponadto, po kliknięciu - przekierowują na niewiarygodne/złośliwe strony internetowe, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować niechciane oprogramowanie. Inne typy PUA mogą porywać przeglądarki, zmieniając ich ustawienia i ograniczając/odmawiając dostępu do nich - w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. Te ostatnie rzadko są w stanie zapewnić wyniki wyszukiwania, więc przekierowują do Yahoo, Google, Bing i innych legalnych wyszukiwarek. Większość PUA może śledzić dane. Mogą śledzić aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierać uzyskane z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Te wrażliwe dane są często udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), których celem jest nadużywanie ich dla zysku. Aby zapewnić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsuwanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up "Your iPhone Has Been Hacked"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, malware Mac, wirus Mac
Fałszywa obietnica Oszuści twierdzą, że iPhony użytkowników zostały zhakowane
Promowana niechciana aplikacja Oszustwo promuje różne podejrzane aplikacje
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"Apple Rewards Program", "(3) Viruses has been detected", "Your Apple iPhone is severely damaged by 19 viruses!" i "Your Apple iPhone is severely damaged by (6) viruses!" to kilka przykładów innych oszustw wymierzonych w użytkowników iPhone'a. Oszustwa internetowe mogą wykorzystywać różne modele oszustw. Do popularnych modeli należą (ale nie wyłącznie): alarmy o zainfekowaniu lub zagrożeniu urządzenia, powiadomienia dotyczące nieaktualnego lub brakującego oprogramowania, fałszywe nagrody pieniężne, śmieszne oferty itp. Niezależnie od tego, jakie są te oszustwa, prośby, oferty lub żądania, cel końcowy jest taki sam - generowanie przychodów dla ich projektantów. Dlatego użytkownicy powinni zachować ostrożność podczas przeglądania.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niektóre PUA mają swoje „oficjalne" strony pobierania, które są często promowane przez zwodnicze/oszukańcze strony. Te aplikacje można również pobrać/zainstalować wraz z innym oprogramowaniem. „Sprzedaż wiązana" to termin używany do określenia tej fałszywej metody marketingowej polegającej na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów. Pośpieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków itp.) - zwiększa ryzyko nieumyślnego dopuszczenia dodatkowych materiałów do systemu. Natrętne reklamy również rozprzestrzeniają PUA. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Wszystkie produkty powinny zostać sprawdzone przed pobraniem/instalacją. Zaleca się, aby zawsze korzystać z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne narzędzia pobierania stron trzecich oferują zwykle oszukańcze i/lub dołączone programy. Dlatego też odradza się korzystanie z nich. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, sprawdzić wszystkie możliwe opcje, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy zazwyczaj wydają się zgodne z prawem i nieszkodliwe, jednak przekierowują na bardzo podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne). Jeśli użytkownicy widzą takie reklamy/doświadczają takich przekierowań, muszą sprawdzić system i natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie "Your iPhone Has Been Hacked":

Twój iPhone został zhakowany.

 

Wszystkie twoje działania na urządzeniu są śledzone przez hakera.

 

Wymagane jest natychmiastowe działanie!

 

Zamknij

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, fałszywych ostrzeżeń o witrynie i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do "Ustawień", a następnie przewiń w dół, aby znaleźć i stuknij "Safari".

remove pop-ups and clear cache step 1

Sprawdź, czy włączono opcję "Blokowanie okienek pop-up" i "Ostrzeżenie o złośliwej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i dotknij "Zaawansowane".

disable pop-ups and clear cache step 2

Stuknij "Dane witryny", a następnie "Usuń wszystkie dane witryny".

disable pop-ups and clear cache step 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianej aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up "your iphone has been hacked":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up "your iphone has been hacked" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up "your iphone has been hacked" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up "your iphone has been hacked" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up "your iphone has been hacked" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up Your iPhone Has Been Hacked kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up "Your iPhone Has Been Hacked" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.