FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie aplikacji zaprojektowanych do otwierania takich stron, jak apps-notification.com

Znany również jako: Pop-up apps-notification.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć aplikacje zaprojektowane do otwierania takich stron, jak apps-notification[.]com z Mac?

Czym jest apps-notification[.]com?

Apps-notification[.]com obiera za cel głównie użytkowników iOS i macOS, chociaż użytkownicy Androida i Windows też są na nią narażeni. Ta strona internetowa ma na celu promowanie różnych podejrzanych (lub legalnych) programów w zwodniczy sposób. Twierdzi, że urządzenie odwiedzającego jest lub może być zainfekowane wirusami oraz oferuje możliwość pobrania i zainstalowania takiej lub innej aplikacji. Zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać żadnym powiadomieniom, które mają wyświetlać apps-notification[.]com. Z reguły użytkownicy nie odwiedzają takich stron celowo, w większości przypadków otwierają je przez kliknięte oszukańcze reklamy, inne podejrzane strony lub zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

apps-notification[.]com scam

Apps-notification[.]com twierdzą, że iPad odwiedzającego mógł zostać zhakowany lub urządzenie Apple (np. iPhone) jest zainfekowane wirusami, oraz oferuje usunięcie tych wirusów lub ochronę urządzenia przed zainfekowaniem taką lub inną podejrzaną aplikacją. W momencie badania apps-notification[.]com prowadziła do strony pobierania AdsBlock na Safari. Użytkownicy systemu Android mogą zainstalować aplikację o nazwie Android Cleaner, użytkownicy systemu Windows mogą zainstalować PC Cleaner, Norton AntiVirus i/lub McAfee. Apps-notification[.]com ma na celu reklamowanie zarówno legalnego, jak i podejrzanego oprogramowania – tak czy inaczej oprogramowanie powinno być pobierane wyłącznie z oficjalnych stron internetowych, a nie przez/ze zwodniczych stron takich jak apps-notification[.]com. Jeśli przeglądarka często otwiera tę lub inną podobną witrynę, bardzo prawdopodobne jest, że dzieje się tak z powodu zainstalowanej PUA.

Często PUA są zaprojektowane nie tylko w celu zmuszenia przeglądarek do otwierania niewiarygodnych witryn, takich jak apps-notification[.]com, ale także do wyświetlania reklam i/lub zbierania różnych danych. Mogą być zaprojektowane tak, aby karmić użytkowników różnymi natrętnymi reklamami. Służą do wyświetlania reklam kuponowych, banerowych, ankietowych, pop-up i innych rodzajów reklam, które po kliknięciu mogą otwierać niewiarygodne strony internetowe lub pobierać i/lub instalować różne niechciane aplikacje poprzez wykonywanie określonych skryptów. Ponadto PUA mogą być zaprojektowane do zbierania adresów IP, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, adresów odwiedzanych stron internetowych, geolokalizacji i/lub innych danych przeglądania. W niektórych przypadkach aplikacje tego typu również zapisują dane osobowe. Co gorsza, zebrane dane mogą być sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) i/lub wykorzystywane w niewłaściwy sposób do generowania przychodów w inny sposób.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up apps-notification.com
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, malware Mac, wirus Mac
Fałszywa obietnica Ta strona twierdzi, że urządzenie jest lub może być zainfekowane wirusami
Obsługiwany adres IP 45.79.56.187
Promowana aplikacja AdsBlock na Safari, Android Cleaner, PC Cleaner, Norton AntiVirus, McAfee
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Niektóre przykłady podobnych oszukańczych stron internetowych to securityvpnapp[.]com, driveandparkgame[.]com i extrasafe[.]xyz. Z reguły strony te mają na celu oszukanie odwiedzających do pobrania i zainstalowania niektórych aplikacji (często podejrzanych). Twierdzą, że urządzenie jest zainfekowane wirusami i należy je jak najszybciej usunąć za pomocą oferowanej aplikacji. Jak wspomniano na początku, użytkownicy często mimowolnie trafiają na takie strony – często są one otwierane przez niektóre zainstalowane niechciane aplikacje.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Często użytkownicy pobierają i/lub instalują potencjalnie niechciane aplikacje wraz z pożądanymi. Mówiąc ściślej, gdy PUA są dołączone w konfiguratorach jako dodatkowe oferty, a użytkownicy kończą pobieranie i/lub instalacje bez ich odrzucania. Innymi słowy, kiedy pobierają i/lub instalują programy bez sprawdzania i zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień konfiguratora. Ta metoda dystrybucji niechcianych aplikacji jest znana jako „sprzedaż wiązana". Czasami dochodzi do niechcianych pobrań i/lub instalacji, gdy użytkownicy klikają oszukańcze reklamy zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ważne jest, aby pobierać pliki i programy wyłącznie z wiarygodnych, oficjalnych stron internetowych i poprzez bezpośrednie linki. Inne kanały, źródła, takie jak zewnętrzne programy pobierania, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), nieoficjalne strony internetowe itp. często zarabiają na nich, wykorzystując je jako narzędzia do dystrybucji niechcianych, a czasem nawet złośliwych aplikacji. To samo dotyczy instalatorów stron trzecich. Jeśli konfiguratory pobierania lub instalacji zawierają takie ustawienia, jak „Niestandardowe" i „Zaawansowany", należy je sprawdzić pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowo dołączonego niechcianego oprogramowania. Ponadto nie powinno się ufać/klikać reklam wyświetlanych na stronach związanych z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp. Często aplikacje takie mają otwierać inne niewiarygodne strony, a nawet powodować pobrania i instalacje niechcianych aplikacji. Jeśli jakiś niechciany, podejrzany dodatek, wtyczka lub rozszerzenie jest już zainstalowane w przeglądarce i/lub tego rodzaju program zainstalowany w systemie operacyjnym, należy go natychmiast odinstalować/usunąć. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie ją usunąć.

Tekst w oknie pop-up (spójrz na powyższy zrzut ekranu):

Uwaga!

Wykryliśmy podejrzaną aktywność na odwiedzonych przez ciebie witrynach. Zamknij to powiadomienie i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby natychmiast ochronić urządzenia Apple.

Zrzut ekranu okna pop-up głównej wersji aplikacji-notification.com na komputery stacjonarne:

apps-notification.com scam main desktop version

Zrzut ekranu tła strony głównej apps-notification.com:

apps-notification.com scam main desktop version background

Tekst w tym powiadomieniu:

Twój iPad mógł zostać zhakowany!

Z powodu niedawnego przeglądania podejrzanych witryn, twoje dane osobowe na tym iPadzie mogą zostać skradzione przez ukryte skrypty cyberprzestępców. W takim przypadku mogą uzyskać dostęp do wszystkich innych urządzeń Apple połączonych z tym Apple ID i będą one podatne na ataki. Twoje urządzenia mogą zostać dzisiaj zablokowane, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania.

 

Zainstaluj najbardziej zaufaną aplikację bezpieczeństwa cybernetycznego i aktywuj ją za darmo, aby chronić dane logowania Apple ID i dane iCloud przed utratą.

0 minut 42 sekund

Zainstaluj Anuluj

Zrzut ekranu okna pop-up innego wariantu apps-notification[.]com:

apps-notification.com another variant pop-up

Tekst w tym oknie pop-up:

Ostrzeżenie!

Urządzenie Apple jest zainfekowane wirusami złapanymi podczas przeglądania ostatnich uszkodzonych witryn. Stuknij OK i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ochronić swoje urządzenia Apple.

Zrzut ekranu drugiego wariantu powiadomienia pop-up apps-notification[.]com:

apps-notification.com second pop-up

Tekst w tym powiadomieniu:

Twój Apple iPhone został poważnie uszkodzony przez 19 wirusów!

Wykryliśmy, że twoja przeglądarka jest (w 59%) USZKODZONA przez WIRUSY PRZEGLĄDARKI wykryte podczas przeglądania ostatnich uszkodzonych stron.

 

Natychmiast zainstaluj mobilną aplikację bezpieczeństwa lub poufne dane, takie jak konto na Facebooku, wiadomości WhatsApp, zdjęcia i prywatne aplikacje zostaną zainfekowane i skradzione.

0 minut 41 sekund

Zainstaluj Anuluj

Mobilna wersja tego powiadomienia:

apps-notification-com scam mobile second variant version

Apps-notification[.]com oferująca zainstalowanie najnowszej aktualizacji bezpieczeństwa w celu promowania podejrzanej aplikacji (GIF):

apps-notification.com offers to install security updates in gif

Tekst w tym oknie pop-up:

Aktualizacja bezpieczeństwa

Zainstaluj i aktywuj najnowszą aplikację bezpieczeństwa, aby blokować zagrożenia online i kontynuować oglądanie w trybie awaryjnym

Zainstaluj

Zrzut ekranu apps-notification[.]com obierającej za cel użytkowników Android:

apps-notification-com scam variant for android users

Tekst w tym powiadomieniu:

Zainstaluj teraz aplikację mobilną, aby poprawić wydajność telefonu i wydłużyć czas pracy baterii.

AKTUALIZUJ! ANULUJ

Możesz być zagrożony!

 

Z powodu najnowszych problemów z wydaliśmy aktualizację Android Cleaner, która znajdzie wszystkie wirusy i potencjalne zagrożenia, a także usunie niepotrzebne pliki i poprawi żywotność baterii.

Zaktualizuj teraz, aby zwiększyć i poprawić wydajność telefonu oraz wydłużyć czas pracy baterii.

Zainstaluj zalecaną aplikację BEZPŁATNIE, aby natychmiast ją wyczyścić i wzmocnić!

5 minut 52 sekund

 

Zainstaluj

Anuluj

Zrzut ekranu apps-notification[.]com obierającej za cel użytkowników Windows:

apps-notification-com scam targeting windows users

Tekst w tym powiadomieniu:

Zalecenia systemowe!

 

Wyczyść swój system Windows po surfowaniu po Internecie!

 

Uwaga: Z czasem na komputerach z systemem Windows gromadzi się wiele niepotrzebnych plików. Zaleca się ich usunięcie i zwolnienie miejsca na dysku.

Rozwiązanie: Zainstaluj PC Cleaner, wszechstronne narzędzie Windows, które obejmuje:

Szybkie usunięcie niepotrzebnych plików

Narzędzie czyszczenia pamięci systemu Windows

Chroń swoje prywatne dane

POBIERZ TERAZ

Apps-notification[.]com promująca oszustwo pop-up Your McAfee Subscription Has Expired: (GIF):

apps-notification.com advertises mcafee

Apps-notification[.]com promująca oszustwo pop-up Norton Subscription Has Expired Today:

apps-notification.com offers to install norton antivirus

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up apps-notification.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up apps-notification.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up apps-notification.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up apps-notification.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up apps-notification.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up apps-notification.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up apps-notification.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.