Jak odinstalować adware UpgradeCoordinator z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy UpgradeCoordinator
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć adware UpgradeCoordinator z Mac?

Czym jest UpgradeCoordinator?

UpgradeCoordinator to nieuczciwe oprogramowanie, sklasyfikowane jako adware. Posiada również cechy porywacza przeglądarki. Ta aplikacja działa poprzez prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych, zmianę ustawień przeglądarki i promowanie fałszywych wyszukiwarek. UpgradeCoordinator promuje Safe Finder poprzez search.adjustablesample.com. Ponadto większość programów adware i porywaczy przeglądarki zbiera informacje związane z przeglądaniem i jest prawdopodobne, że ta aplikacja ma również takie możliwości śledzenia danych. Ze względu na podejrzane techniki dystrybucji, UpgradeCoordinator jest uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

UpgradeCoordinator adware

Adware wyświetla reklamy pop-up, banerowe, kuponowe, ankietowe i inne natrętne reklamy. W związku z tym prezentowane reklamy nie pochodzą z odwiedzanych stron internetowych, ale są umieszczane przez UpgradeCoordinator. Natrętne reklamy nakładają się na treść strony i spowalniają przeglądanie sieci. Co więcej, po kliknięciu przekierowują na niewiarygodne/złośliwe strony, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie (np. PUA). Porywacze przeglądarek ponownie przypisują stronę główną przeglądarki, domyślną wyszukiwarkę i adresy URL nowej karty/okna - do adresów nielegalnych wyszukiwarek. Dlatego każde zapytanie wpisane w pasek adresu URL i każda otworzona nowa karta/okno przeglądarki - przekierowują na promowany adres. Fałszywe wyszukiwarki zwykle nie są w stanie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowują (lub powodują łańcuchy przekierowań prowadzące do) do legalnych. W przypadku UpgradeCoordinator powyższe działania powodują przekierowania do search.adjustablesample.com, która przekierowuje do Safe Finder używającej Yahoo jako prawdziwej wyszukiwarki zapewniającej wyniki wyszukiwania. Aby odzyskać porwaną przeglądarkę – zmieniające ją oprogramowanie musi zostać usunięte. Ponieważ wszelkie zmiany, które użytkownicy próbują wprowadzić w swoich przeglądarkach, mogą być automatycznie resetowane, jeśli dostęp do ustawień jest w ogóle dozwolony. Jak wspomniano na początku, większość PUA może śledzić dane. Śledzą aktywność użytkowników (historię przeglądania i wyszukiwania) i zbierają pozyskane z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Zebrane dane są zwykle udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność niechcianych aplikacji na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, strat finansowych, poważnych problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Aby chronić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy UpgradeCoordinator
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy zagrożenia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adware]), BitDefender (Gen:Variant.Adware.MAC.Rload.4), ESET-NOD32 (wariantOSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.i), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zagrożenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy UpgradeCoordinator, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

SearchArchive, SearchStudio, ConnectedBoost, ProgressTrend i DiscoverResults to niektóre przykłady innych aplikacji typu adware. Zwykle wyglądają zwyczajnie i użytecznie. Użytkownicy mają ochotę na ich pobranie/instalację w wyniku reklamowanej szerokiej gamy funkcjonalności. Obiecane funkcje rzadko działają, a nawet jeśli działają - to niezgodnie z reklamą. Dotyczy to praktycznie wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie zysków dla programistów. Dlatego zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA prowadzą natrętne kampanie reklamowe, porywają przeglądarki, powodują przekierowania i zbierają dane osobowe.

Jak zainstalowano Upgrade Coordinator na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane za pomocą konfiguratorów pobierania/instalacji innego oprogramowania. Ta zwodnicza technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów nazywa się „sprzedażą wiązaną". Spiesząc się przez procesy pobierania/instalacji (np. ignorując warunki, pomijając kroki i sekcje itp.) - użytkownicy ryzykują nieumyślnie zezwolenie na dołączenie zawartości do urządzenia. Niektóre PUA mają swoje „oficjalne" strony pobierania. Natrętne reklamy również mogą infiltrować te aplikacje. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty do pobrania/instalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/zainstalowaniem. Wszystkie pobrania plików muszą być wykonane z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały, takie jak: nieoficjalne i bezpłatne witryny hostujące pliki, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy pobierania oferują zwykle złośliwe i/lub dołączone programy. Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania zapoznać się z warunkami, wszystkimi dostępnymi opcjami, skorzystać z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione i nieszkodliwe, jednak przekierowują na różne podejrzane strony internetowe (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne). W przypadku napotkania takich reklam/przekierowań należy sprawdzić system i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany UpgradeCoordinator, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okienko pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji adware UpgradeCoordinator:

pop-up displayed once UpgradeCoordinator installation is done

Folder instalacyjny adware UpgradeCoordinator:

UpgradeCoordinator adware install folder

Adware UpgradeCoordinator zainstalowane w przeglądarce Safari:

UpgradeCoordinator adware installed on Safari

Adware UpgradeCoordinator promujące search.adjustablesample.com w przeglądarce Google Chrome poprzez porwanie jej ustawień:

UpgradeCoordinator adware hijacking Chrome settings

Chrome search engine settings modified by UpgradeCoordinator adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy UpgradeCoordinator: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy UpgradeCoordinator. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware UpgradeCoordinator:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z UpgradeCoordinator z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy upgradecoordinator:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy upgradecoordinator z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy upgradecoordinator z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy upgradecoordinator z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy upgradecoordinator z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy UpgradeCoordinator kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy UpgradeCoordinator na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy UpgradeCoordinator dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.