Nie ufaj oszustwu VIRUS ALERT FROM Windows

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "VIRUS ALERT FROM Windows"

Czym jest "VIRUS ALERT FROM Windows"?

Podobnie jak wiele innych oszustw związanych z pomocą techniczną, to jest zaprojektowane przez oszustów, którzy próbują nakłonić niczego niepodejrzewających użytkowników do zadzwonienia do nich na podany numer. W większości przypadków ich głównym celem jest nakłonienie użytkowników do zapłaty za naprawę nieistniejącego problemu z komputerem (usunięcie wirusów). Tak czy inaczej, takie oszustwa powinny być ignorowane. Warto wspomnieć, że takie oszustwa (zwodnicze strony internetowe) często otwierają się przez podejrzane reklamy, podejrzane witryny lub zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

VIRUS ALERT FROM Windows scam

Ta witryna internetowa pomocy technicznej służy do wyświetlania okienka pop-up/zwodniczego powiadomienia, że ​​komputer użytkownika (klucz rejestracyjny systemu Windows) jest zablokowany, ponieważ niektóre zainstalowane na nim oprogramowanie jest pirackie, klucz rejestracyjny systemu Windows jest nielegalny, włamano się do systemu operacyjnego i/lub jest używany z nieokreślonej lokalizacji oraz wysyła wirusy przez Internet. Aby odblokować komputer i zapobiec możliwemu śledzeniu danych i działań finansowych, użytkownik powinien zadzwonić pod numer +1-844-900-0923, prawdopodobnie numer pomocy technicznej Microsoft (infolinii). Z reguły oszuści stojący za takimi witrynami próbują sprzedawać fałszywe wsparcie techniczne (oprogramowanie lub usługi). Często zdarza się, że oszuści proszą użytkowników o zainstalowanie oprogramowania zapewniającego im zdalny dostęp do komputera. Dzięki zdalnemu dostępowi do komputera użytkownika, oszuści mogą dokonywać kradzieży poufnych informacji czy instalować malware (np. ransomware, trojany). Tak czy inaczej, zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać takim oszustwom i po prostu je ignorować. Zwodnicze witryny, które zostały zaprojektowane w sposób uniemożliwiający ich zamknięcie przez użytkowników, można zamknąć za pomocą Menedżera zadań, kończąc uruchomiony proces przeglądarki.

Jak wspomniano we wstępie, oszustwa pomocy technicznej (i inne zwodnicze strony) często otwierają się w przeglądarkach, ponieważ zmuszają je do tego niektóre zainstalowane PUA. Chociaż takie aplikacje często są zaprojektowane nie tylko w celu promowania podejrzanych witryn, ale także w celu zbierania różnych danych i/lub wyświetlania reklam. Zwykle zbierają takie dane przeglądania, jak adresy IP, wprowadzone zapytania, adresy odwiedzanych stron, geolokalizacje i/lub inne dane tego rodzaju. Jednak możliwe jest, że takie aplikacje mogą być również zaprojektowane do zapisywania osobistych i wrażliwych danych. Ponadto ich programiści mogą sprzedawać zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub nadużywać ich w celu generowania przychodów na inne sposoby. Zebrane dane mogą być niewłaściwie wykorzystywane do kradzieży tożsamości lub do innych celów. Dlatego użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w Internecie itp. Ponadto takie aplikacje mogą być zaprojektowane do wyświetlania reklam kuponowych, banerowych, ankietowych i reklam innego rodzaju. Dość często takie reklamy otwierają podejrzane strony, a w niektórych przypadkach uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania, a nawet instalowania PUA lub innego rodzaju niechcianego oprogramowania. Dlatego jeśli taka aplikacja jest zainstalowana w twojej przeglądarce i/lub komputerze, należy ją odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica To oszustwo twierdzi, że komputer użytkownika jest zablokowany
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +1-844-900-0923
Nazwy wykrycia (va10jhoni22[.]xyz) Netcraft (Malicious), SCUMWARE.org (Malware), Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata prywatnych informacji, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Kolejnymi przykładami podobnych oszustw są: "Windows Firewall Has Blocked Some Features Of This Program", "Error # 0x80092ee9" i "System Warning Alert". Stojący za nimi oszuści próbują generować przychody, oferując użytkownikom płatne fałszywe wsparcie techniczne. Chociaż w niektórych przypadkach oszuści próbują nakłonić użytkowników do uzyskania zdalnego dostępu do ich komputerów. W taki czy inny sposób, ufając takim oszustwom, użytkownicy mogą ponieść straty finansowe, stać się ofiarami kradzieży tożsamości, zainfekować komputery malware i/lub narazić się na inne problemy. Jeśli takie strony są często otwierane przez przeglądarkę, jest bardzo prawdopodobne, że ma ona zainstalowane PUA.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Zwykle potencjalnie niechciane aplikacje są dystrybuowane poprzez uwzględnienie ich w ustawieniach pobierania i/lub instalacji innych programów. Ta metoda dystrybucji jest znana jako „sprzedaż wiązana". PUA są dołączane jako dodatkowe oferty. Takie oferty mogą być wymienione i zostać odrzucone w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawieniach. Gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez zmiany wyżej wymienionych ustawień, akceptują oferty pobrania i/lub zainstalowania dodatkowo dołączonych aplikacji. W niektórych przypadkach niechciane pobrania i/lub instalacje mogą być powodowane przez oszukańcze reklamy zaprojektowane do uruchamiania niektórych skryptów. Te reklamy mogą jednak powodować to tylko wtedy, gdy użytkownicy je klikną.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby do pobierania lub instalowania programów/plików nie używać podejrzanych stron internetowych, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) i innych podobnych itp. Oprogramowanie i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron internetowych i poprzez bezpośrednie linki pobierania. Jeśli konfiguratory pobierania lub instalacji posiadają „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne ustawienia, należy je sprawdzić pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania różnych PUA. Oferty te mogą i powinny zostać odrzucone przed zakończeniem procesu pobierania i/lub instalacji. Ponadto nie zaleca się klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli pojawiają się na podejrzanych i niewiarygodnych witrynach. Takie reklamy mogą uruchamiać skrypty, które pobierają i/lub instalują niechciane aplikacje. Jeśli niechciane i podejrzane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki lub dodatki) są już zainstalowane w przeglądarce, zaleca się ich jak najszybsze odinstalowanie. To samo należy zrobić z programami tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd strony oszustwa "VIRUS ALERT FROM Windows" (GIF):

virus alert from windows pop-up scam appearance

Tekst prezentowany w oknie pop-up "VIRUS ALERT FROM Windows":

VIRUS ALERT FROM Windows

 

Ten komputer jest ZABLOKOWANY

 

Nie zamykaj tego Windows i nie uruchamiaj ponownie komputera.

Klucz rejestracyjny komputera jest zablokowany.

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer?

Klucz rejestracyjny Windows jest nielegalny.

Ten Windows używa pirackiego oprogramowania.

Ten Windows wysyła wirusa przez Internet.

Ten Windows został zhakowany lub użyty z nieokreślonej lokalizacji.

Blokujemy ten komputer dla twojego bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z infolinią Windows, aby reaktywować swój komputer.

Bezpłatna infolinia Windows:

+1-844-900-0923

Tekst na dole strony:

Alert obsługi systemu Windows

Twój system wykrył nietypową aktywność.

Może to uszkodzić dane komputera i śledzić działania finansowe.

Zgłoś tę aktywność pod numer +1-844-900-0923

Inny wariant oszustwa pop-up "VIRUS ALERT FROM Windows":

VIRUS ALERT FROM Windows POP-UP Scam (2020-06-12)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego virus alert from windows, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego virus alert from windows, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego virus alert from windows, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18087-virus-alert-from-windows-pop-up-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Oszustwo wsparcia technicznego VIRUS ALERT FROM Windows dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.