FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć niechcianych pobrań ze stron otworzonych przez yts.mx?

Znany również jako: Reklamy yts.mx
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania yts[.]mx

Czym jest yts[.]mx?

Yts[.]mx to jedna z wielu stron z torrentami. Korzystanie z takich witryn do pobierania oprogramowania, plików i innych treści nie jest bezpieczne, ponieważ cyberprzestępcy często używają ich jako narzędzi do rozsyłania szkodliwych programów. Ponadto pobieranie treści chronionych prawem autorskim za pośrednictwem różnych stron z torrentami jest niezgodne z prawem. Badania pokazują, że ta konkretna strona internetowa wykorzystuje nieuczciwe sieci reklamowe. Innymi słowy, prowadzi odwiedzających/użytkowników do różnych podejrzanych, potencjalnie złośliwych stron.

yts[.]mx pop-up redirects

W większości przypadków strony wykorzystujące nieuczciwe sieci reklamowe otwierają różne niewiarygodne strony zaprojektowane w celu promowania potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) lub nawet malware. Na przykład PUA, takie jak porywacze przeglądarki, adware lub takie malware, jak ransomware, trojany. Porywacze przeglądarki to aplikacje zaprojektowane w celu promowania adresów fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę ustawień przeglądarki i zbieranie różnych informacji, które ich twórcy mogą niewłaściwie wykorzystać do generowania przychodów. Aplikacje typu adware mogą być również zaprojektowane do zbierania różnych danych. Ponadto karmią użytkowników natrętnymi reklamami, które otwierają niewiarygodne strony lub pobierają i/lub instalują niechciane oprogramowanie, uruchamiając określone skrypty. Ransomware to rodzaj oprogramowania, które uniemożliwia ofiarom dostęp do ich plików lub korzystanie z nich przez ich szyfrowanie. W większości przypadków ofiary nie mogą odszyfrować danych bez narzędzi, które można kupić tylko od cyberprzestępców, którzy zaprojektowali ransomware. Trojany to złośliwe programy, które często są zaprojektowane do infekowania komputerów innymi tego rodzaju programami. Innymi słowy, powodują infekcje łańcuchowe. Ponadto yts[.]mx może otwierać różne oszukańcze witryny, takie jak "Congratulations Device User!", "Microsoft Support.exe" które mają na celu nakłonienie odwiedzających do podania danych osobowych, zainstalowania niechcianego oprogramowania, zapłacenia pieniędzy za podejrzane programy itp. W czasie badań yts[.]mx przekierowywała na stronę pobierania oprogramowania ExpressVPN i na pewien podejrzany adres (velocecdn[.]com). W celu uniknięcia niechcianych pobrań, instalacji PUA i/lub złośliwych programów, zostania oszukanym przez oszukańczą stronę lub uniknięcia innych problemów, zaleca się, aby nie odwiedzać witryny yts[.]mx i innych stron z torrentami, które korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. Poza tym torrenty są często używane jako narzędzia do rozsyłania szkodliwych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy yts.mx
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 104.26.0.60
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej przykładów stron z torrentami to 1337x[.]to, thepiratebay[.]org i limetorrent[.]info. Często strony te zawierają różne podejrzane reklamy i/lub otwierają niewiarygodne strony internetowe, które mają na celu reklamowanie PUA, nakłanianie odwiedzających do zainstalowania malware, podania poufnych informacji itd. Dlatego nie należy ufać takim stronom internetowym. Jeśli twoja przeglądarka sama otwiera podejrzane strony, bardzo prawdopodobne jest, że pewne PUA są już na niej (lub w systemie operacyjnym) zainstalowane.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Często zdarza się, że PUA są dystrybuowane poprzez dołączenie ich do konfiguratorów innych programów. Ta metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Z reguły programiści uwzględniają PUA jako dodatkowe oferty. Oferty pobrania i/lub zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji są zwykle wymienione w takich opcjach/ustawieniach, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" i można je odrzucić przed ukończeniem pobierania i instalacji. Jednak nie wszyscy użytkownicy sprawdzają i zmieniają te ustawienia podczas pobierania i/lub instalowania programów. W ten sposób często można pobrać i/lub zainstalować PUA. W niektórych przypadkach takie pobrania i/lub instalacje mogą być spowodowane kliknięciem reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Sieci peer-to-peer (takie jak eMule, klienci torrent), nieoficjalne, podejrzane strony, różne zewnętrzne programy do pobierania, instalatory i inne kanały nie powinny być używane do pobierania ani instalowania oprogramowania. Mogą być (i często są) używane do dystrybucji PUA, a nawet złośliwych programów. Dlatego oprogramowanie i pliki należy pobierać z oficjalnych stron internetowych oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków. Konfiguratory pobierania i instalacji zawierające takie ustawienia, jak „Zaawansowane", „Własne" i „Niestandardowe" należy sprawdzać pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Takie oferty należy odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Nie powinno się ufać (klikać) natrętnym reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach. Zwykle otwierają one inne niewiarygodne strony lub uruchamiają skrypty, które powodują pobieranie i/lub instalacje niechcianych aplikacji. Należy usunąć z przeglądarki wszystkie niechciane, podejrzane i nieznane aplikacje, takie jak rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są w niej zainstalowane. Tego rodzaju oprogramowanie zainstalowane w systemie operacyjnym również należy odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner w celu ich automatycznego usunięcia.

Yts[.]mx przekierowuje do strony Aliexpress poprzez velocecdn[.]com (GIF):

yts.mx redirects to velocecdn.com

Yts[.]mx przekierowuje do strony pobierania ExpressVPN:

yts.mx redirects to expressvpn download page

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

yts[.]mx adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich potencjalnie niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do yts[.]mx, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing yts[.]mx ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing yts[.]mx ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy yts.mx, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing yts[.]mx  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing yts[.]mx ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy yts.mx, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing yts[.]mx ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing yts[.]mx ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy yts.mx, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy yts.mx ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy yts.mx lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17278-yts-mx-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy yts.mx kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy yts.mx na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.