FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Windows Was Blocked Due To Questionable Activity

Znany również jako: Wirus "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity"

Czym jest "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity"?

"Windows Was Blocked Due To Questionable Activity" to kolejna oszukańcza wiadomość służąca do wyłudzania pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Dostarczona przez zwodnicze strony internetowe wiadomość stwierdza, że system został zablokowany, i zachęca użytkowników do natychmiastowego skontaktowania się z działem pomocy technicznej za pośrednictwem podanego numeru telefonu. W rzeczywistości twierdzenia te są fałszywe i nigdy nie należy dzwonić na podany numer. Ponadto przekierowania na strony internetowe, które zawierają komunikat "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity" mogą wskazywać na obecność potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) w systemie.

Windows Was Blocked Due To Questionable Activity scam

Ta oszukańcza wiadomość informuje, że system operacyjny Windows został zablokowany, a użytkownicy muszą skontaktować się z pomocą techniczną (za pośrednictwem numeru telefonu "+1-877-640-1433", aby wszystko przywrócić. Po skontaktowaniu się z tymi osobami, użytkownicy są proszeni o zapłacenie określonej kwoty pieniędzy za pomoc (nie jest to nawet wymagane, ponieważ błąd „Windows Was Blocked Due To Questionable Activity" jest fałszywy). Powinieneś natychmiast opuścić witrynę, która wyświetla to oszustwo. Należy pamiętać, że te witryny są często zaprojektowane tak, aby uniemożliwić użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądarki. W takim przypadku zakończ proces przeglądarki za pomocą Menedżera zadań Windows. Nie przywracaj poprzedniej sesji przeglądarki przy następnym uruchomieniu przeglądarki, ponieważ spowoduje to ponowne otwarcie nieuczciwej witryny.

Witryny z fałszywymi komunikatami o błędach są często otwierane przez PUA. Dlatego te przekierowania mogą wskazywać na obecność nieuczciwych aplikacji. Oprócz powodowania przekierowań, PUA mogą również generować reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne podobne, które mogą prowadzić do podejrzanych stron internetowych, a nawet uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują inne PUA. Dlatego kliknięcie ich może spowodować różne infekcje systemowe. Ponadto natrętne reklamy są generowane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Dlatego często zakrywają one zawartość strony, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Innym ważnym problemem jest śledzenie informacji. PUA zwykle zbierają adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony internetowe, zapytania wyszukiwania i inne podobne dane związane z przeglądaniem. Zebrane dane (adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony, wyszukiwane hasła itp.) często zawierają dane osobowe, które programiści sprzedają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te niewłaściwie wykorzystują prywatne dane do generowania jeszcze większych przychodów. Tym samym śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Te aplikacje należy natychmiast odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Ta wiadomość z błędem twierdzi, że system został zablokowany z powodu "podejrzanej aktywności" i zachęca użytkowników do skontaktowania się z oszukańczą pomocą techniczną.
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +1-877-640-1433, +1-830-637-7234
Powiązana domena(y) proguys[.]ml
Nazwy wykrycia (proguys[.]ml) BitDefender (Malware), Cyradar (złośliwy), Kaspersky (Malware), Sophos AV (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsugiwany adres IP (proguys[.]ml) 138.197.207.29
Objawy Fałszywe wiadomości z błędem, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszyw skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Windows Was Blocked Due To Questionable Activity, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

"Windows Was Blocked Due To Questionable Activity" ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych oszukańczych błędów, takich jak "Microsoft Detected Malicious Virus And Blocked Your Computer", "Hard Drive Safety Delete" i "Error # 0x80092ee9". Oszustwa te często twierdzą, że system jest zainfekowany, nie został aktywowany, brakuje plików lub został uszkodzony w inny podobny sposób, aby nakłonić użytkowników do zadzwonienia pod fałszywy numer „wsparcia technicznego" lub pobrania różnych niechcianych aplikacji (np. programów czyszczących system). W każdym razie nigdy nie ufaj tym wiadomościom, a jeśli już pobrałeś którąś z promowanych aplikacji, usuń ją natychmiast.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niektóre PUA mają oficjalne strony z plikami do pobrania, jednak większość z nich jest rozsyłana przy użyciu natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" (podstępnej instalacji aplikacji stron trzecich wraz ze zwykłym oprogramowaniem). Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje za „Niestandardowymi"/„Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników często spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. Dodatkowo klikają różne reklamy, nie rozumiejąc możliwych konsekwencji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji aplikacji innych firm. W ten sposób użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i zagrażają własnej prywatności.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec tej sytuacji, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy zwykle wydają się uzasadnione, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. W rzeczywistości zazwyczaj przekierowują na podejrzane strony internetowe (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią, ankietami itp.). Jeśli napotkasz te reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto pobieraj programy wyłącznie z oficjalnych źródeł, najlepiej korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne programy pobierania/instalacji często zawierają fałszywe aplikacje, dlatego nigdy nie należy używać takich narzędzi. Sprawdzaj każde okno dialogowe pobierania/instalacji przy użyciu „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Zrezygnuj z dodatkowych aplikacji i odrzuć oferty ich pobrania/instalacji. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w oknie pop-up "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity":

System Windows został zablokowany z powodu podejrzanej aktywności

Zatrzymaj lub uruchom ponownie komputer

Zadzwoń natychmiast +1-877-640-1433

Natychmiastowa pomoc bez czekania

Zadzwoń pod numer +1-877-640-1433 (numer bezpłatny) i popraw zdrowie swojego komputera.

Pyta o nazwę użytkownika i hasło. UWAGA: Twoje hasło nie zostanie wysłane do odwiedzanej witryny! + 1-877-640-1433 (numer bezpłatny)

Kolejny wariant oszustwa pop-up "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity":

Windows Was Blocked Due To Questionable Activity scam (sample 2)

Wygląd tej witryny (GIF):

Windows Was Blocked Due To Questionable Activity scam (sample 2) - GIF

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

Windows ochronił twój komputer

Windows SmartScreen uniemożliwił uruchomienie nierozpoznanej aplikacji. Uruchomienie tej aplikacji może narazić twój komputer na niebezpieczeństwo. Aby uzyskać pomoc techniczną, zadzwoń pod numer +1-830-637-7234 (bezpłatny).

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Windows Was Blocked Due To Questionable Activity: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Windows Was Blocked Due To Questionable Activity. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "windows was blocked due to questionable activity", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "windows was blocked due to questionable activity", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "windows was blocked due to questionable activity", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15420-windows-was-blocked-due-to-questionable-activity-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Windows Was Blocked Due To Questionable Activity kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Windows Was Blocked Due To Questionable Activity" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Windows Was Blocked Due To Questionable Activity dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.