Powstrzymaj przeglądarkę przed otwieraniem 27news.biz

Znany również jako: Pop-up 27news.biz
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania 27news[.]biz

Czym jest 27news[.]biz?

Podczas odwiedzania, 27news[.]biz otwiera bardziej niewiarygodne strony, albo ładuje podejrzane treści. Działa podobnie jak wiele innych nieuczciwych witryn, na przykład wwserch42[.]biz, android-recaptcha[.]info i find-soulmates[.]com. W większości przypadków ludzie trafiają na takie strony, ponieważ otwiera je potencjalnie niechciana aplikacja (PUA) zainstalowana w ich przeglądarce lub komputerze. Warto wspomnieć, że te aplikacje zwykle służą do zbierania danych związanych z nawykami przeglądania Internetu i/lub wyświetlania różnych reklam.

27news[.]biz pop-up redirects

Większość PUA otwiera takie strony internetowe, jak 27news[.]biz w nowym oknie lub karcie przeglądarki. Po otwarciu przekierowują odwiedzających na około dwie lub trzy inne podejrzane strony lub ładują podejrzane treści. Dość często proszą odwiedzających o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, w większości przypadków robią to za pomocą techniki Clickbait. Ta konkretna strona mówi, że klikając „Zezwól" odwiedzający udowodnią, że nie są robotami. Po kliknięciu pozwala 27news[.]biz wyświetlać powiadomienia (różne reklamy, linki do podejrzanych stron itd.). Jak wspomnieliśmy na początku, dość często ludzie, którzy mają PUA zainstalowane w swoich przeglądarkach i/lub komputerach, są zmuszeni oglądać również różne reklamy. Aplikacje tego typu wyświetlają różne reklamy kuponowe, ankietowe, banerowe, pop-up i w innych formach. Po kliknięciu reklamy te zwykle otwierają różne podejrzane strony. W niektórych przypadkach są one zaprojektowane do uruchamiania skryptów, które powodują pobranie i/lub instalację niechcianego oprogramowania. Ponadto najczęściej instalowane PUA działają jako narzędzia do zbierania informacji. Zbierają takie dane przeglądania, jak adresy IP, geolokalizacje, adresy odwiedzanych stron, wprowadzane zapytania wyszukiwania i inne tego rodzaju szczegóły. Czasami są one zaprojektowane do zapisywania wrażliwych szczegółów. W ten czy inny sposób zawsze istnieje możliwość, że ich programiści będą mogli sprzedać zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystałyby je niewłaściwie do generowania przychodów. Może to powodować problemy użytkowników związane z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, a niektórzy z nich mogą nawet paść ofiarą kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up 27news.biz
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Avira (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Używany adres IP 134.209.136.68
Obserwowane domeny 0.27news.biz, 1.27news[.]biz, 3.27news[.]biz, 4.27news[.]biz, 5.27news[.]biz, 7.27news[.]biz, 8.27news[.]biz, 9.27news[.]biz, 10.27news[.]biz.
Objawy Dostrzeganie ogłosze niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżenie wydajności komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up 27news.biz, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Zwykle programiści takich aplikacji promują je jako narzędzia zapewniające użytkownikom przydatne i użyteczne funkcje. Są to jednak tylko próby nakłonienia ludzi do ich pobrania/zainstalowania. Po zainstalowaniu większość z tych aplikacji wykonuje tylko czynności, które pomagają programistom generować przychody. Dość często nie przynoszą swoim użytkownikom obiecanych funkcjonalności ani żadnej innej wartości.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane aplikacje można pobrać z ich witryn. Niemniej jednak w większości przypadków ludzie pobierają i/lub instalują je za pomocą klikniętych natrętnych reklam lub razem z innym oprogramowaniem. PUA są pobierane i/lub instalowane wraz z innym oprogramowaniem, gdy programiści uwzględniają je w różnych konfiguratorach pobierania i/lub instalacji. Ta metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Zazwyczaj informacje o dodatkowych aplikacjach są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych częściach konfiguratorów. Zwykle ludzie zgadzają się na pobranie i/lub zainstalowanie PUA przez te konfiguratory po prostu pozostawiając wszystkie ustawienia/opcje bez zmian.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy, aby nie używać podejrzanych witryn, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule), zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów i innych podobnych kanałów jako narzędzi do pobierania lub instalowania programów. Należy je pobierać z oficjalnych witryn i tylko poprzez bezpośrednie linki do pobierania. Jeśli konfiguratory pobierania lub instalacji zawierają „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne tego rodzaju ustawienia, nie należy ich pozostawiać niezaznaczonych. Dość często zawierają oferty pobrania i/lub zainstalowania różnych PUA. Ponadto nie zaleca się klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są wyświetlane na podejrzanych stronach. Niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty, które pobierają i/lub instalują niechciane aplikacje. Częściej jednak po prostu otwierają podejrzane strony internetowe. Tak czy inaczej, kliknięcie ich nie jest bezpieczne. Jeśli twoja przeglądarka powoduje niechciane przekierowania i/lub wyświetla reklamy, zalecamy sprawdzenie, czy nie ma na niej zainstalowanych niechcianych aplikacji (rozszerzeń, wtyczek lub dodatków) i jak najszybsze ich odinstalowanie. To samo należy zrobić z programami tego rodzaju, które są zainstalowane na twoim komputerze/systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd witryny 27news[.]biz (GIF):

27news[.]biz website appearance (GIF)

Inny wariant treści załadowanej przez 27news[.]biz:

27news.biz another variant of clickbait technique

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up 27news.biz: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up 27news.biz. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

27news[.]biz adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do 27news[.]biz, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing 27news[.]biz ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing 27news[.]biz ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up 27news.biz, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing 27news[.]biz ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing 27news[.]biz ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up 27news.biz, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing 27news[.]biz ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing 27news[.]biz ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up 27news.biz, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up 27news.biz ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up 27news.biz lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16671-27news-biz-ads

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Pop-up 27news.biz kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up 27news.biz na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up 27news.biz dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.