FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Dear Chrome User, Congratulations!

Znany również jako: Wirus "Dear Chrome user, congratulations!"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Dear Chrome User, Congratulations!

Czym jest Dear Chrome User, Congratulations!?

"Dear Chrome User, Congratulations!" to zwodnicza wiadomość wyświetlana przez różne nieuczciwe strony internetowe. Badania pokazują, że wiele osób nieumyślnie odwiedza witrynę Dear Chrome User, Congratulations! – są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy generowane przez inne nieuczciwe strony. Należy pamiętać, że wiele PUA infiltruje systemy bez pozwolenia, a także powodują przekierowania, generują natrętne reklamy i zbierają poufne informacje.

Dear Chrome User, Congratulations! scam

Wiadomość "Dear Chrome User, Congratulations!" informuje, że użytkownik został wybrany do wygrania telefonu komórkowego Samsung Galaxy S9 w zamian za lojalność wobec przeglądarki Google Chrome. Aby odebrać nagrodę, należy wypełnić krótką ankietę. To oszustwo i Google nie ma z nim nic wspólnego. W rzeczywistości cyberprzestępcy próbują zbierać różne dane, które będą niewłaściwie wykorzystywane do generowania przychodów. Osoby te prawdopodobnie proszą ofiary o podanie danych osobowych (takich jak adresy e-mail). Zignoruj wiadomość "Dear Chrome User, Congratulations!" i natychmiast opuść witrynę. Zauważ, że niektóre nieuczciwe strony wykorzystują skrypty, które zapobiegają zamykaniu kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu uruchom ponownie system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie przywracaj poprzedniej sesji. W przeciwnym razie złośliwe witryny zostaną ponownie otwarte.

Potencjalnie niechciane aplikacje wyświetlają różne natrętne reklamy (np. banerowe, pop-up, kuponowe itp.), które są generowane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Często ukrywają podstawowe treści, tym samym zmniejszając komfort przeglądania. Ważniejszym problemem jest to, że mogą przekierowywać na złośliwe witryny lub uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują złośliwe oprogramowanie. Dlatego nawet przypadkowe kliknięcia mogą spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Potencjalnie niechciane aplikacje są również znane ze śledzenia informacji. Zazwyczaj zapisują adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony, wyszukiwane hasła, naciśnięcia klawiszy i inne podobne informacje, które mogą zawierać dane osobowe. Wszystkie dane są udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują prywatne informacje do generowania przychodów. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe wyeliminowanie wszystkich potencjalnie niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Dear Chrome user, congratulations!"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont online, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera ofiary.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, złośliwe internetowe reklamy pop-up, techniki zatruwania wyszukiwarki, domeny z błędnie wpisanymi nazwami.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, straty pieniężne, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Internet jest pełen zwodniczych witryn, które wyświetlają fałszywe wiadomości, jednak w przeciwieństwie do "Dear Chrome User, Congratulations!", większość to fałszywe błędy stwierdzające uszkodzenie systemu i zachęcające użytkowników do kontaktu z fałszywym „wsparciem technicznym" (płatnymi usługami) lub do zakupu niepotrzebnego oprogramowania. Większość potencjalnie niechcianych aplikacji jest również bardzo podobna. Oferując różne „przydatne funkcje", aplikacje takie jak Dear Chrome User, Congratulations!, starają się sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi, jednak mają na celu generowanie przychodów dla programistów. Zamiast zapewniać prawdziwą wartość zwykłym użytkownikom, PUA powodują niechciane przekierowania, generują natrętne reklamy i zbierają poufne informacje, stanowiąc w ten sposób zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania sieci.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

W większości przypadków potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują systemy bez pozwolenia, ponieważ programiści rozsyłają je przy użyciu natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników często spieszy się z tymi procedurami, pomija ich kroki i klika reklamy, nie rozumiejąc możliwych konsekwencji. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i zagrażają ich prywatności.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec tej sytuacji, należy zachować szczególną ostrożność podczas pobierania/instalacji i przeglądania Internetu. Dokładnie przeanalizuj każdy krok procesów pobierania/instalacji, korzystając z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Odrzuć wszystkie dodatkowo dołączone aplikacje oraz oferty ich pobrania/zainstalowania. Radzimy pobierać programy wyłącznie z oficjalnych źródeł, używając bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia do pobierania/instalacji często zawierają fałszywe aplikacje, dlatego nigdy nie należy ich używać. Pamiętaj również, że przestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, przez co wydają się one uzasadnione, jednak przekierowują na podejrzane witryny (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.) Natrętne reklamy są zazwyczaj generowane przez PUA typu adware. Jeśli wystąpią podejrzane przekierowania, wyeliminuj wszystkie podejrzane aplikacje i dodatki do przeglądarki. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w oknie pop-up "Dear Chrome User, Congratulations!":

GRATULACJE!

Dziękujemy za lojalność wobec Chrome!

Twój adres IP został wybrany do odbioru Galaxy S9!

Nr referencyjny użytkownika: GIFT-29931-97

 

Drogi użytkowniku Chrome, gratulacje!

 

Chcemy ci podziękować za bycie lojalnym użytkownikiem Chrome! Twój adres IP został losowo wybrany, aby otrzymać BEZPŁATNIE Galaxy S9.

Od czasu do czasu wybieramy garstkę użytkowników Chrome, aby dać im możliwość otrzymania cennych prezentów od naszych partnerów i sponsorów. W ten sposób dziękujemy za wybranie Chrome jako preferowanej usługi.

Dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień! Jesteś jednym z 10 losowo wybranych użytkowników, którzy otrzymają nową Galaxy S9.

Aby otrzymać prezent, wystarczy wypełnić krótką i anonimową ankietę. Ale szybko! Obecnie dostępnych jest tylko kilka prezentów!

Jesteś zadowolony z Chrome?

Wygląd okna pop-up "Dear Chrome User, Congratulations!" (GIF):

Dear Chrome User, Congratulations! scam gif

Inny wariant oszustwa pop-up "Dear Chrome User, Congratulations!":

Dearch Rome User, Congratulations! second variant (page 1)

Tekst prezentowany na tej stronie:

Wtorek, 1. października 2019 roku

Drogi użytkowniku Google,

Gratulacje! Zostałeś wybrany jako potencjalny zwycięzca dzisiejszego BEZPŁATNEGO Samsunga Galaxy S10, iPhone'a X lub iPada Air 2.

Zrzut ekranu drugiej strony:

Dearch Rome User, Congratulations! second variant (page 2)

Tekst prezentowany na tej stronie:

Program nagród dla klientów Google

Gratulacje!

1. października 2019 roku

Dziękujemy za tak długie korzystanie z naszych produktów!

Każdego dnia wybieramy małą grupę użytkowników Google i dajemy im szansę na otrzymanie cennych prezentów od naszych partnerów i sponsorów. W ten sposób dziękujemy za wybranie korzystania z Google.

Możesz wygrać nowego Samsunga Galaxy S10, iPhone X lub iPad Air 2. Wszystko, co musisz zrobić, aby otrzymać prezent, to odpowiedzieć na 7 poniższych pytań. Ta ankieta pozwala nam lepiej zrozumieć użytkowników i ulepszyć nasze produkty. Nie zajmie to więcej niż 30 sekund twojego czasu.

Uwaga: zaproszenie otrzymało 100 losowo wybranych użytkowników, a liczba prezentów jest ograniczona.

Masz 1 minutę i 22 sekundy, aby odpowiedzieć na następujące pytania, zanim przekażemy prezent innemu szczęśliwemu użytkownikowi! Życzymy ci sukcesu!

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Dear Chrome User, Congratulations! adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "dear chrome user, congratulations!", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "dear chrome user, congratulations!", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "dear chrome user, congratulations!", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "dear chrome user, congratulations!" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "dear chrome user, congratulations!" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13518-dear-chrome-user-congratulations-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Dear Chrome user, congratulations! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Dear Chrome user, congratulations!" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.