FacebookTwitterLinkedIn

Niechciana aplikacja Advanced Mac Booster (Mac)

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Advanced Mac Booster
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Advanced Mac Booster z Mac?

Czym jest Advanced Mac Booster?

Twórcy aplikacji Advanced Mac Booster twierdzą, że ta optymalizuje ona systemy MacOS. Podobno pozwala użytkownikom na czyszczenie systemów MacOS, naprawianie różnych problemów, a tym samym poprawę ogólnej wydajności systemu operacyjnego. W rzeczywistości ta aplikacja jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA) i jest promowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Dlatego większość osób nieumyślnie instaluje/pobiera Advanced Mac Booster.

Advanced Mac Booster scam

Advanced Mac Booster zawiera trzy główne narzędzia: „Cleaners" (menedżer pamięci podręcznej, menedżer dzienników itd.), „Utilities" (deinstalator, historia przeglądania i narzędzie do czyszczenia elementów logowania) oraz „File Manager" (menedżer duplikatów i dużych plików). Należy jednak pamiętać, że aplikacja Advanced Mac Booster musi zostać aktywowana, zanim te narzędzia staną się dostępne. Dlatego użytkownicy muszą kupić jej „pełną wersję". Jeśli nie zostanie aktywowana, aplikacja może wykonać tylko bezpłatne skanowanie, które w czasie badań wykryło szereg „problemów" (wszystkie prawdopodobnie fałszywe). PUA promowane przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej" często wyświetlają fałszywe wyniki skanowania, aby zachęcić użytkowników do zakupu tak zwanych „pełnych wersji" w celu rozwiązania problemów. Ponadto metoda „sprzedaży wiązanej" jest często używana do dystrybucji więcej niż jednej niechcianej aplikacji jednocześnie. Dlatego instalacja Advanced Mac Booster może również skutkować instalacją porywaczy przeglądarki lub aplikacji typu adware. Po zainstalowaniu te PUA często zapisują informacje o systemie użytkownika (dane związane z przeglądaniem i inne), karmią użytkowników reklamami i powodują niechciane przekierowania (zwykle na podejrzane witryny). Radzimy sprawdzić listę aplikacji zainstalowanych w przeglądarce i usunąć wszelkie podejrzane wpisy. Nie używaj aplikacji promowanych za pomocą zwodniczych metod, takich jak „sprzedaż wiązana".

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Advanced Mac Booster
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia BitDefender (Adware.MAC.Generic.13023), DrWeb (Program.Mac.Unwanted.AMC.328), ESET-NOD32 (potencjalnie niechciany wariant OSX/GT32SupportGeeks.V), Microsoft (Misleading:Win32/Lodi), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele potencjalnie niechcianych aplikacji podobnych do Advanced Mac Booster, w tym Smart Mac Cleaner, Mac Speedup Pro i Mac Cleanup Pro. Większość z tych aplikacji jest prezentowana jako użyteczne i legalne narzędzie, które może zapewnić rzeczywistą wartość, jednak po zainstalowaniu nie zapewniają one obiecanej funkcjonalności i służą wyłącznie do generowania przychodów dla programistów.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Advanced Mac Booster ma swoją stronę internetową, z której można ją pobrać. Jednak większość użytkowników instaluje takie aplikacje nieumyślnie, gdy programiści używają „sprzedaży wiązanej", oszukańczej metody marketingowej służącej do nakłaniania ludzi do zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji wraz z innym, zwykłym oprogramowaniem. Twórcy oprogramowania ukrywają informacje dotyczące PUA w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych sekcjach konfiguracji pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników pomija etapy instalacji i powoduje niechciane instalacje lub pobieranie. W niektórych przypadkach instalacje te mogą być spowodowane klikaniem natrętnych, zwodniczych reklam, które są zdolne do uruchamiania skryptów służących do pobierania i instalowania PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie korzystając wyłącznie z legalnych, oficjalnych i wiarygodnych witryn lub innych źródeł. Nie używaj zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, klientów torrent ani innych takich narzędzi. Ostrożnie postępuj z każdą instalacją oprogramowania - nie kończ żadnej instalacji bez uprzedniego sprawdzenia wszystkich dostępnych „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych opcji lub ustawień procesów instalacji. Odznacz wszystkie dołączone aplikacje i dopiero wtedy zakończ instalację. Pamiętaj, że natrętne reklamy (często opracowywane przez cyberprzestępców) mogą wydawać się uzasadnione, jednak często są złośliwe i powodują niechciane przekierowania na podejrzane witryny (z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Jeśli napotkasz reklamy przekierowujące na podejrzane strony, sprawdź, czy nie ma nieznanych lub niechcianych rozszerzeń, wtyczek i dodatków zainstalowanych w twojej przeglądarce oraz programów zainstalowanych na twoim komputerze. Natychmiast usuń podejrzane wpisy. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocąCombo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu instalatora Advanced Mac Booster:

Advanced Mac Booster installer 

Zrzut ekranu aplikacji Advanced Mac Booster:

Advanced Mac Booster application

Wygląd aplikacji Advanced Mac Booster (GIF):

Appearance of Advanced Mac Booster scam (GIF)

WAŻNA UWAGA! Advanced Mac Booster dodaje się do listy aplikacji, które automatycznie uruchamiają się przy każdym logowaniu użytkownika. Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące czynności:

  • Przejdź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako bieżący użytkownik).
  • Kliknij pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Advanced Mac Booster". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Advanced Mac Booster PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć Advanced Mac Booster przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja advanced mac booster:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja advanced mac booster z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja advanced mac booster z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja advanced mac booster z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja advanced mac booster z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Advanced Mac Booster kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Advanced Mac Booster na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.