FacebookTwitterLinkedIn

Deinstalacja adware HelperEvents z MacOS

Znany również jako: Reklamy HelperEvents
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć HelperEvents z Mac?

Czym jest HelperEvents?

HelperEvents to aplikacja typu adware, która rzekomo ma być użyteczna i uzasadniona. Twórcy reklamują ją jako narzędzie, które poprawia komfort przeglądania Internetu (zapewnia szybkie, dokładne wyniki wyszukiwania itd). Jednak, podobnie jak większość programów typu adware, HelperEvent wyświetla różne reklamy i prowadzi do podejrzanych witryn. Po wpisaniu zapytania HelperEvents najpierw otwiera pewien podejrzany adres, a dopiero potem wyświetla wyniki wyszukiwania wygenerowane przez Google. Warto wspomnieć, że większość osób pobiera i instaluje adware przypadkowo (nieumyślnie).

HelperEvents adware

Jak wspomnieliśmy na początku, HelperEvents zapewnia użytkownikom wyniki wyszukiwania generowane przez Google. Jednak przed zrobieniem tego ładuje pewien podejrzany adres. Mówiąc najprościej, ta aplikacja została zaprojektowana do generowania ruchu do co najmniej jednej podejrzanej witryny. Uwaga: Google jest legalną wyszukiwarką i nie ma nic wspólnego z tym adware. Aplikacje takie jak HelperEvents mogą również wykorzystywać wyniki zebrane przez inne wyszukiwarki, takie jak Bing i Yahoo. Ponadto po zainstalowaniu, adware wyświetla reklamy kuponowe, ankietowe, pop-up, banerowe i inne reklamy, które mają na celu otwieranie potencjalnie złośliwych stron lub uruchamianie skryptów powodujących niechciane pobieranie lub instalacje. Nie zaleca się ufania i klikania takich reklam. Innym powodem odinstalowania adware jest śledzenie informacji: dość często aplikacje tego typu zbierają informacje o nawykach przeglądania użytkownika, takie jak adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania itd. Twórcy adware udostępniają je stronom trzecim, które mogą być cyberprzestępcami. Tak czy inaczej, osoby trzecie niewłaściwie wykorzystują otrzymane dane do generowania przychodów. Zainstalowanie adware może prowadzić do problemów z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, niechcianymi instalacjami, a nawet kradzieżą tożsamości. Ważne jest, aby jak najszybciej odinstalować zainstalowane adware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy HelperEvents
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwani

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Zazwyczaj twórcy adware prezentują swoje aplikacje jako legalne, przydatne, uzasadnione itd. Niestety ludzie, którzy instalują adware na swoich komputerach lub przeglądarkach, doświadczają różnych problemów. Większość aplikacji tego typu nie przynosi żadnej rzeczywistej wartości dla swoich użytkowników i jest przeznaczona wyłącznie do generowania przychodów dla ich programistów. Przykłady innych aplikacji tego typu to GeneralNetSearch, GlobalTechSearch i Resourcetools.

Jak zainstalowałem HelperEvents na moim komputerze?

Dwa najczęstsze sposoby rozpowszechniania niechcianych aplikacji to zwodnicze reklamy lub konfiguratory innych programów. W Internecie są reklamy, które po kliknięciu uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania, a nawet instalowania niechcianego oprogramowania. Należy unikać tego typu reklam. Wiadomo również, że programiści często dołączają niechciane aplikacje do konfiguracji innych, zwykle bezpłatnych programów. Ukryją informacje o dodatkowych ofertach w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach tych konfiguratorów i mają nadzieję, że ludzie ich nie sprawdzą oraz nie zmienią. Osoby, które nie zmieniają domyślnych ustawień, dają prawo do pobrania lub zainstalowania PUA razem z innymi programami.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Wszystkie aplikacje należy pobierać z oficjalnych i wiarygodnych witryn. Zdecydowanie zalecamy, aby nie używać do tego celu zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, nieoficjalnych stron i innych podobnych źródeł. Inną ważną kwestią jest prawidłowe pobieranie/instalowanie programów: jeśli konfigurator zawiera „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia, należy je sprawdzić i zrezygnować z pobrania lub zainstalowania dodatkowych programów. Co więcej, natrętne reklamy (szczególnie wyświetlane na podejrzanych witrynach) często prowadzą do potencjalnie złośliwych stron lub niechcianych pobrań, instalacji. Zalecamy, aby nie klikać reklam i/lub nie ufać stronom tego rodzaju. Jeśli twoja przeglądarka otwiera niewiarygodne strony internetowe lub wyświetla niechciane reklamy, usuń wszystkie niechciane wtyczki, rozszerzenia lub dodatki zainstalowane w swojej przeglądarce i/lub programy zainstalowane w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany HelperEvents, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Folder instalacyjny i skrót na pulpicie adware HelperEvents:

HelperEvents installation folder

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu procesu instalacji adware HelperEvents:

HelperEvents adware installer popup

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware HelperEvents przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware HelperEvents:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z HelperEvents z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy helperevents:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy helperevents z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy helperevents z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy helperevents z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy helperevents z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy HelperEvents kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy HelperEvents na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.