FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie przekierowań Resourcetools

Znany również jako: Adware Resourcetools 1.0
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Resourcetools z Mac?

Czym jest Resourcetools?

Resourcetools jest prezentowana jako aplikacja, która pomaga użytkownikom łatwiej przeglądać sieć. Jednak jej prawdziwym celem jest przekierowywanie użytkowników za pomocą podejrzanego adresu URL przed wyświetleniem wyników wygenerowanych przez Google. Poza tym jest bardzo prawdopodobne, że ta aplikacja sprawia, że użytkownicy korzystają z innych wyszukiwarek (takich jak Bing i Yahoo). Dodatkowo aplikacje takie jak Resourcetools są sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), adware, które karmią użytkowników niechcianymi i natrętnymi reklamami. Zazwyczaj aplikacje tego typu zbierają również różne dane. Zalecamy odinstalowanie Resourcetools, a w przyszłości nie korzystanie z aplikacji tego typu.

Resourcetools adware

Gdy użytkownicy, którzy mają zainstalowaną aplikację Resourcetools, przeszukują sieć za pośrednictwem Google, są zmuszeni odwiedzać podejrzany adres URL, który otwiera się przed otrzymaniem wyników wyszukiwania. Innym problemem związanym z aplikacjami tego typu jest to, że promują inne wyszukiwarki, zamiast pozwalać użytkownikom na przeszukiwanie sieci za pomocą preferowanej wyszukiwarki, zmuszając ich do korzystania z search.yahoo.com lub bing.com. Ponadto wiadomo, że większość aplikacji adware karmi użytkowników natrętnymi (i często zwodniczymi) reklamami, które po kliknięciu otwierają niewiarygodne witryny. Zawsze istnieje możliwość, że niektóre z otwartych witryn mogą być wykorzystywane do promowania malware (złośliwego oprogramowania) lub innych niechcianych aplikacji. Poza tym reklamy tego typu mogą po kliknięciu uruchamiać skrypty, które powodują niechciane pobieranie i/lub instalacje. Jak wspomniano na początku, tego rodzaju PUA mogą być również wykorzystywane do zbierania różnych informacji. Na przykład mogą one być zaprojektowane do zapisywania adresów IP, adresów URL odwiedzanych witryn, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokacji i innych informacji o zwyczajach przeglądania użytkownika. Zasadniczo programiści adware udostępniają te dane innym stronom, które mogą być cyberprzestępcami. Tak czy inaczej strony trzecie nadużywają ich do generowania przychodów. Aby uniknąć niechcianych pobrań, instalacji, przekierowań na podejrzane strony i innych problemów (związanych z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania), zalecamy jak najszybsze odinstalowanie Resourcetools.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Adware Resourcetools 1.0
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Obawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Nazwy wykrycia (ResourceTools.app.zip) Pełna lista wykrycia (VirusTotal).
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata danych osobowych.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele przykładów aplikacji adware, a oto niektóre z nich: StudyDisplay, MatchKnowledge i Top Results. Z reguły aplikacje tego typu mają jeden główny cel - wyświetlanie natrętnych reklam. Poza tym, jeśli ludzie celowo pobierają tego typu aplikacje, robią to głównie dlatego, że są reklamowane jako uzasadnione i przydatne narzędzia.

Jak zainstalowano Resourcetools na moim komputerze?

Zwykle ludzie pobierają i instalują adware (i inne PUA) w sposób niezamierzony. W większości przypadków dzieje się tak, ponieważ są one dołączone do konfiguracji innego oprogramowania. Mówiąc wprost, PUA są instalowane razem z innymi, pożądanymi programami. Programiści ukrywają informacje o dołączonych aplikacjach w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach pobierania/instalacji. Niechciane aplikacje mogą zostać odrzucone, jednak wiele osób pobiera i instaluje różne programy nie sprawdzając wcześniej wymienionych ustawień. W ten sposób dają również uprawnienia do pobrania/zainstalowania PUA. Jak już wspomniano powyżej, PUA można pobrać i zainstalować również za pomocą natrętnych reklam, gdy ich kliknięcie pozwala im uruchamiać skrypty, które mają na celu ich wywoływanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie oprogramowania z legalnych i oficjalnych witryn. Źródła takie jak sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), podejrzane witryny, programy do pobierania stron trzecich itp. nie powinny być używane. Mogą one być wykorzystywane do dystrybucji PUA, a nawet złośliwego oprogramowania. Ponadto ważne jest, aby sprawdzić każde pobranie lub instalację (takie ustawienia, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane") i odrzucić dodatkowo dołączone aplikacje (PUA). Nie należy ufać ani klikać natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są wyświetlane na podejrzanych witrynach. Jeśli twoja domyślna przeglądarka internetowa powoduje niechciane przekierowania lub niechciane reklamy na każdej stronie, jest bardzo prawdopodobne, że jest to spowodowane przez zainstalowane PUA. Zalecamy również sprawdzenie listy zainstalowanych aplikacji przeglądarki (rozszerzeń, wtyczek i dodatków) oraz jak najszybsze usunięcie podejrzanych, niechcianych aplikacji. Wszystkie niechciane programy zainstalowane w twoim systemie operacyjnym również powinny zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Resourcetools, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Adware Resourcetools w folderze Aplikacje:

resourcetools app in applications folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware Resourcetools przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware Resourcetools:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Resourcetool z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z adware resourcetools 1.0:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki adware resourcetools 1.0 z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z adware resourcetools 1.0 z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z adware resourcetools 1.0 z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z adware resourcetools 1.0 z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Adware Resourcetools 1.0 kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Adware Resourcetools 1.0 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.