FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie niechcianych aplikacji prowadzących do 50million[.]club

Znany również jako: Pop-up 50million.club
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć 50million[.]club z Mac?

Czym jest 50million[.]club?

50million[.]club to domena często używana przez programistów adware i ich aplikacje typu adware. Korzystają z niej do promowania podejrzanych witryn, które są używane do reklamowania niechcianych aplikacji i/lub są związane z hazardem, podejrzanymi inwestycjami i wieloma innymi niewiarygodnymi witrynami. 50million[.]club jest promowana przez różne pop-upy, natrętne reklamy itp. Oprócz niechcianych reklam, aplikacje typu adware mogą być zaprojektowane do zbierania różnych informacji o aktywności użytkownika.

50million[.]club scam

Jest wiele aplikacji typu adware, które wyświetlają reklamy prowadzące do witryn związanych z domeną 50million[.]club. Jak wspomnieliśmy na początku, 50million[.]club służy do promowania podejrzanych witryn. Przykładowo, prowadzi do zwodniczych stron, które mają przekonać ludzi, że ich komputery są zainfekowane. Strony tego typu zachęcają ludzi do usuwania fałszywych wykrytych wirusów, pobierania i instalowania potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Nie zaleca się ufać tym stronom lub aplikacjom, które są przez nie reklamowane. Jest to jednak tylko jeden przykład. 50million[.]club służy do promowania różnych stron związanych z hazardem, podejrzanymi inwestycjami itd. Żadnej z tych stron nie należy ufać ani nie należy klikać żadnych wyświetlanych na nich reklam. Aplikacje typu adware generują natrętne reklamy, które po kliknięciu mogą prowadzić do podejrzanych witryn lub powodować niechciane pobieranie i instalacje. Wiadomo, że natrętne (i zwodnicze) reklamy mogą być zaprojektowane do uruchamiania skryptów powodujących takie niechciane pobieranie/instalacje. Jeśli zatem przeglądarka wyświetla reklamy prowadzące do stron powiązanych z 50million[.]club, oznacza to, że jest na niej zainstalowana aplikacja typu adware. Zazwyczaj aplikacje te zbierają dane, takie jak adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje itd. Zasadniczo programiści adware udostępniają te wszystkie dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je do generowania przychodów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up 50million.club
Typ zagrożenia Malaware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsugiwany adres IP 104.25.224.104
Obserwowane domeny feed2.50million[.]club, feed1.50million[.]club, auctioneer.50million[.]club, auctioneer5.50million[.]club, feed3.50million[.]club, feed4.50million[.]club, feed5.50million[.]club, auctioneer2.50million[.]club, auctioneer3.50million[.]club, auctioneer1.50million[.]club, auctioneer4.50million[.]club, innovation.50million[.]club, miner.50million[.]club, vpn.50million[.]club,
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzan ewitryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up 50million.club, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Zazwyczaj ludzie nie pobierają i nie instalują aplikacji, które celowo promują takie witryny, jak 50million[.]club. Jeśli twój komputer jest zainfekowany adware lub innymi niechcianymi aplikacjami, należy je jak najszybciej usunąć. W przeciwnym razie mogą one spowodować problemy bezpieczeństwa i/lub prywatności, prowadzić do kradzieży tożsamości itd.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

W większości przypadków niechciane aplikacje są pobierane i instalowane za pomocą klikniętych natrętnych reklam lub razem z innym, zwykle bezpłatnym oprogramowaniem. Dzieje się tak, gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej", gdy dołączają niechciane aplikacje do konfiguracji innych programów. Wszelkie informacje na ten temat są zazwyczaj ukryte w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach ich konfiguracji. Z reguły wystarczy pozostawić wszystkie te ustawienia bez zmian. Niektóre dołączone/powiązane PUA automatycznie uzyskują uprawnienia do pobrania i/lub instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Jest kilka rzeczy, które należy zapamiętać, aby zapobiec niechcianym pobraniom i instalacjom. Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych i wiarygodnych stron/źródeł oraz korzystaj z bezpośrednich linków do pobierania. Nie używaj programów do pobierania/instalacji innych firm, sieci peer-to-peer (klientów torrent, eMule i innych podobnych narzędzi), podejrzanych witryn itd. Nie spiesz się z pobieraniem i instalacjami, zaznacz „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne opcje/ustawienia oraz usuń zaznaczenie dołączonych aplikacji. Unikaj klikania natrętnych reklam, które przekierowują użytkowników na podejrzane/niewiarygodne witryny. Zazwyczaj takie reklamy są wyświetlane na stronach związanych z hazardem, pornografią, treściami dla dorosłymi itd. Jeśli takie przekierowania lub niechciane reklamy są częstym problemem, zalecamy wyszukanie niechcianych rozszerzeń, dodatków, wtyczek w nich zainstalowanych i pozbycie usunięcie/odinstalowanie ich. To samo należy zastosować do niechcianych programów zainstalowanych w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu fałszywego instalatora programu Flash Player z dołączonym adware::

fake flash player promoting adware

Wygląd witryny 50million[.]club powodującej przekierowania (GIF):

appearance of ads enabled in 50million.club 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up 50million.club: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up 50million.club. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania do witryny 50million[.]club (jak również niechciane aplikacje promowane przez tę witrynę) przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up 50million.club:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up 50million.club z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up 50million.club z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up 50million.club z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up 50million.club z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up 50million.club kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up 50million.club na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up 50million.club dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.