Wirus onlinevideoconverter.com

Znany również jako: Reklamy onlinevideoconverter.com
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania onlinevideoconverter[.]com

Czym jest onlinevideoconverter[.]com?

onlinevideoconverter[.]com jest prezentowana jako narzędzie pobierania i konwersji YouTube. Może jednak być również używana do pobierania (i konwertowania) filmów z Facebooka, Instagramu, Vimeo itd. Umożliwia konwersję i pobieranie w formatach .mp3, .aac, .m4a oraz innych. Pamiętaj jednak, że pobieranie treści z witryn takich jak YouTube jest nielegalne. Witryna onlinevideoconverter[.]com używa sieci reklamowych - wyświetla reklamy, które mogą powodować przekierowania na inne podejrzane witryny. Należy pamiętać, że korzystanie z onlinevideoconverter[.]com może również prowadzić do niechcianych pobrań i instalacji. Zalecamy unikanie korzystania z witryn tego typu.

onlinevideoconverter[.]com pop-up redirects

onlinevideoconverter[.]com zawiera różne reklamy, które po kliknięciu mogą spowodować niechciane przekierowania na inne podejrzane strony lub spowodować uruchamianie skryptów przeznaczonych do pobierania i instalowania niechcianych aplikacji. Mogą to być porywacze przeglądarki, aplikacje typu adware itd. Zainstalowanie ich może prowadzić do jeszcze większej liczby problemów (ciągłe niechciane przekierowania, wyświetlanie natrętnych reklam, problemy bezpieczeństwa prywatności/przeglądania itp.). Korzystanie z funkcji tej witryny powoduje również przekierowania na podejrzane strony, z których niektóre mogą być oszukańczymi witrynami, których celem jest nakłonienie ludzi do pobierania i instalowania aplikacji, pokazując fałszywe alerty wirusowe, błędy i inne powiadomienia. Niektóre z tych stron mogą być zaprojektowane tak, aby zachęcić ludzi do kontaktowania się z oszustami, którzy zwykle próbują wyłudzić pieniądze od ludzi, nakłaniając ich do zakupu niepotrzebnego oprogramowania, zapłacenia za „wsparcie online" itd. Ponadto, onlinevideoconverter[.]com prosi odwiedzających o zgodę na wyświetlanie powiadomień. Jeśli taka zgoda zostanie wydana, strona będzie wyświetlać reklamy, nieistotne wiadomości, denerwujące powiadomienia itp. Kliknięcie powiadomień może prowadzić do niechcianych przekierowań, pobrań i instalacji. Zalecamy unikanie korzystania z onlinevideoconverter[.]com i innych podobnych stron. Pamiętaj również, że pobieranie wideo i audio ze stron takich jak YouTube jest nielegalne.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy onlinevideoconverter.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up.
Obsługiwany adres IP 151.139.242.18
Bliźniacze domeny ads.onlinevideoconverter.com, s15.onlinevideoconverter.com, s38.onlinevideoconverter.com, s6.onlinevideoconverter.com, sv13.onlinevideoconverter.com, sv22.onlinevideoconverter.com, sv26.onlinevideoconverter.com, sv27.onlinevideoconverter.com, sv31.onlinevideoconverter.com, sv37.onlinevideoconverter.com, sv44.onlinevideoconverter.com, sv49.onlinevideoconverter.com, sv5.onlinevideoconverter.com, sv63.onlinevideoconverter.com, sv65.onlinevideoconverter.com, sv66.onlinevideoconverter.com, sv67.onlinevideoconverter.com, sv70.onlinevideoconverter.com, sv8.onlinevideoconverter.com, sv87.onlinevideoconverter.com
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware).
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy onlinevideoconverter.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Istnieją inne podobne serwisy tego typu, na przykład ytmp3[.]cc, clipconverter[.]cc i flvto[.]biz. Strony te nie są złośliwe, jednak mogą powodować przekierowania na inne witryny. Dlatego też, korzystanie z onlinevideoconverter[.]com lub innych podobnych stron może prowadzić do niechcianych pobrań/instalacji lub nawet infekcji komputerowych. Zalecamy unikanie pobierania filmów przy użyciu tych witryn i nie zezwalanie na wyświetlanie powiadomień.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Ludzie często niechcący instalują niechciane aplikacje. Dzieje się tak, gdy klikają zwodnicze reklamy lub gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej". Sprzedaż wiązana pozwala programistom nakłaniać ludzi do pobierania i instalowania potencjalnie niechcianych aplikacji za pomocą innego oprogramowania. Ogólnie, PUA są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach oprogramowania. Ponadto wielu użytkowników pomija kroki pobierania lub instalacji bez ich uważnego sprawdzenia (sprawdzenia i zmiany dołączonych opcji lub ustawień). Zazwyczaj takie zachowanie prowadzi do niechcianych instalacji/pobierania niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby uniknąć PUA, pobieraj oprogramowanie z oficjalnych/wiarygodnych witryn, unikaj korzystania z programów pobierania stron trzecich, podejrzanych i nieoficjalnych stron, sieci peer-to-peer i innych podobnych kanałów. Sprawdź „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne opcje konfiguracji oprogramowania oraz nie udzielaj zgody na pobranie lub zainstalowanie dodatkowego oprogramowania. Unikaj klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych, nieoficjalnych stronach. Po kliknięciu przekierowują one użytkowników na strony takie jak z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne podejrzane. Jeśli pojawią się niechciane reklamy lub regularnie pojawiają się przekierowania, sprawdź wtyczki, dodatki i rozszerzenia zainstalowane w swojej przeglądarce oraz niechciane programy zainstalowane na komputerze/systemie operacyjnym. Natychmiast odinstaluj wszystkie niechciane, nieznane programy (aplikacje). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Spyhunter, aby je automatycznie wyeliminować.

onlinevideoconverter[.]com prosząca o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień:

onlinevideoconverter.com website asking to show notifications

Onlinevideoconverter.com przekierowująca użytkowników do innych podejrzanych witryn, takich jak apple.com-shield.live (GIF):

onlinevideoconverter.com causing redirects to other rogue sites

Powiadomienie wyświetlane przez witrynę onlinevideoconverter[.]com:

notification by onlinevideoconverter.com website

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy onlinevideoconverter.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy onlinevideoconverter.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

onlinevideoconverter[.]com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania do onlinevideoconverter[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing onlinevideoconverter[.]com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing onlinevideoconverter[.]com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy onlinevideoconverter.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing onlinevideoconverter[.]com ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing onlinevideoconverter[.]com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy onlinevideoconverter.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing onlinevideoconverter[.]com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing onlinevideoconverter[.]com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy onlinevideoconverter.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy onlinevideoconverter.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy onlinevideoconverter.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14866-onlinevideoconverter-com-virus

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy onlinevideoconverter.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy onlinevideoconverter.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy onlinevideoconverter.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.