FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie search.bunnybarny.com (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki Bunnybarny
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.bunnybarny.com z Mac?

Czym jest search.bunnybarny.com?

Search.bunnybarny.com jest jedną z wielu fałszywych wyszukiwarek, które są promowane przez różne aplikacje/instalatory porywające przeglądarki, na przykład niechcianą aplikację File Compressor Pro. Search.bunnybarny.com jest bardzo podobna do innych wyszukiwarek tego typu, takich jak search.pogypog.com, search.yadbazelet.com, searchv.dooryov.com i wielu innych. Porywacze przeglądarki, które je promują, zmieniają ustawienia przeglądarki i zbierają różne informacje na temat aktywności przeglądania sieci przez użytkownika.

search.bunnybarny.com browser hijacker on a Mac computer

Aplikacje tego typu (porywacze przeglądarki) zazwyczaj atakują takie przeglądarki, jak Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome. Po instalacji zmieniają ich ustawienia. W tym konkretnym przypadku domyślna wyszukiwarka, strona domowa i adres URL nowej karty zostają zmienione na search.bunnybarny.com. Ludzie, których przeglądarki zostały porwane przez Bunnybarny, są zmuszeni odwiedzać adres search.bunnybarny.com za każdym razem, gdy otwierają przeglądarkę, nową kartę lub wprowadzają zapytanie do paska adresu. Zazwyczaj jedynym sposobem cofnięcia zmian wprowadzonych przez aplikacje tego typu jest ich odinstalowanie. Poza tym search.bunnybarny.com nie zapewnia żadnych indywidualnych wyników wyszukiwania, ale przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com. Innymi słowy, zapewnia wyniki generowane przez wyszukiwarkę Yahoo. Śledzenie informacji to kolejny powód, dla którego nie zaleca się korzystania z porywaczy przeglądarki/fałszywych wyszukiwarek. Zbierają one adresy IP, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron internetowych, wprowadzone zapytania wyszukiwania i inne informacje o zwyczajach przeglądania użytkownika. Niestety, mogą też zbierać dane osobowe. Poza tym ich programiści przesyłają wszystkie zebrane informacje do innych podmiotów, które nadużywają ich do generowania przychodów. Zauważ, że niektóre z nich mogą być cyberprzestępcami. Podsumowując, ludzie, którzy korzystają z takich aplikacji lub wyszukiwarek, ryzykują problemy z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, a nawet stają się ofiarami kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki Bunnybarny
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac, fałszywa wyszukiwarka internetowa
Obsługiwany adres IP 18.208.105.36
Nazwy wykryca (filecompressor_b.dmg - instalator promujący search.bunnybarny.com) Avast (MacOS:Genieo-ED [Adw]), BitDefender (Gen:Variant.Application.MAC.Genieo.1), Emsisoft (Gen:Variant.Application.MAC.Genieo.1 (B)), Kaspersky (not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Geonei.y), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Często fałszywe wyszukiwarki mogą wydawać się użytecznymi narzędziami do przeglądania Internetu. Jednak często nawet nie zapewniają swoim użytkownikom żadnych unikalnych wyników wyszukiwania i są bezwartościowe. Poza tym większość z nich ma na celu zbieranie różnych danych dla ich twórców, które mogą być wykorzystywane/niewłaściwie wykorzystywane do generowania przychodów.

Jak zainstalowano search.bunnybarny.com na moim komputerze?

W większości przypadków ludzie pobierają/instalują różne niechciane aplikacje, nie wiedząc o tym. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj promuje się je metodą „sprzedaży wiązanej". Oznacza to, że programiści dołączają je do ustawień pobierania/instalacji innego oprogramowania, ale nie ujawniają tych informacji prawidłowo. Ukrywają dołączone aplikacje w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych częściach konfiguratorów i mają nadzieję, że ludzie nie będą ich sprawdzać oraz dadzą im uprawnienia do pobrania/zainstalowania PUA. W innych przypadkach ludzie powodują niechciane pobieranie/instalacje, klikając zwodnicze (natrętne) reklamy. Istnieją reklamy, które po kliknięciu uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i instalowania niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Unikaj korzystania z zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, eMule, klientów torrent (lub innych sieci peer-to-peer), nieoficjalnych witryn i innych podobnych, niewiarygodnych kanałów. Jedynym bezpiecznym sposobem pobierania oprogramowania jest korzystanie z oficjalnych witryn i bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto nie zalecamy pobierania ani instalowania programów bez sprawdzania opcji zawartych w ich konfiguracjach. Aby być bardziej precyzyjnym, ważne jest, aby sprawdzić wszystkie „Niestandardowe", „Zaawansowane" i „Własne" ustawienia oraz zrezygnować z oferty instalacji różnych PUA. Unikaj klikania natrętnych reklam (zwłaszcza podczas odwiedzania niewiarygodnych i podejrzanych witryn. Może to powodować niechciane pobieranie/instalacje lub przekierowania na złośliwe strony. Jeśli napotkasz natrętne reklamy lub niechciane przekierowania, radzimy sprawdzić listę zainstalowanych aplikacji przeglądarki i usunąć znalezione niechciane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki. Dotyczy to także niechcianych programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zwodniczy instalator aplikacji promujący search.bunnybarny.com:

Delusive installer used to promote search.bunnybarny.com

Witryna promująca search.bunnybarny.com:

Dubious website used to promote search.bunnybarny.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki search.bravogol.com przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania search.bunnybarny.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.bunnybarny.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki bunnybarny:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki bunnybarny z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki bunnybarny z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki bunnybarny z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki bunnybarny z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki Bunnybarny kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki Bunnybarny na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.