FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Windows Protected Your PC

Znany również jako: Wirus "Windows protected your PC"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "Windows protected your PC"

Czym jest "Windows protected your PC"?

"Windows protected your PC" to nazwa oszustwa wsparcia technicznego, promowanego za pomocą zwodniczej witryny. Podobnie jak większość witryn tego typu, ma na celu skłonienie ludzi do myślenia, że muszą skontaktować się z oszustami, którzy udają techników oraz twierdzą, że ich komputery są zainfekowane i zablokowane. Nie można ufać takim witrynom, a najlepszym rozwiązaniem jest ich zignorowanie i zamknięcie. Takie strony są często otwierane przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które ludzie instalują na swoich przeglądarkach lub komputerach. Innymi słowy, ludzie nie odwiedzają celowo takich witryn, jak ta.

Windows protected your PC scam

Podczas odwiedzania ta witryna wyświetla okno pop-up prezentowane jako powiadomienie o wirusie od firmy Microsoft i informujące, że komputer użytkownika jest zablokowany. Zachęca użytkowników, aby nie zamykali go ani nie uruchamiali ponownie komputerów. Twierdzi, że komputer jest zablokowany, ponieważ w systemie operacyjnym jest zainstalowane nielegalne oprogramowanie, klucz rejestracyjny systemu jest nielegalny, system operacyjny jest zhakowany i rozsyła wirusy. Aby „reaktywować" swoje komputery, zachęca się użytkowników do skontaktowania się z infolinią Microsoft pod numerem +1-833-779-4992. Kolejne okno pop-up (pomarańczowe) twierdzi, że system Windows ochronił komputer za pomocą funkcji SmartScreen. Zablokowała ona nieautoryzowaną aplikację, która mogłaby spowodować uszkodzenie. Zgodnie z tym pop-upem, aplikacja nosi nazwę "windows10manger (1).exe". Podobnie jak w poprzednim oknie pop-up, również zachęca ono ludzi do skontaktowania się z „wsparciem technicznym". Oprócz tego pyta, czy ta aplikacja i tak powinna zostać otwarta. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ nie należy ufać tym informacjom. Innymi słowy, jest to fałszywe powiadomienie wirusowe i oszustwo używane do nakłaniania ludzi do skontaktowania się z oszustami, którzy je zaprojektowali. Należy je zignorować i zamknąć okno. Jeśli nie można tego zrobić w normalny sposób, zalecamy zamknięcie całej przeglądarki za pomocą Menedżera zadań. Zamknięta sesja przeglądania nie powinna zostać przywrócona, ponieważ spowodowałoby to ponowne otwarcie tej oszukańczej witryny.

Takie oszukańcze strony są często otwierane przez zainstalowane niechciane aplikacje. Te PUA po zainstalowaniu nie tylko powodują przekierowania, ale także generują natrętne reklamy. Reklamy te obejmują kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itd. Po kliknięciu otwierają potencjalnie złośliwe witryny lub uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania i instalacji lub innych niechcianych aplikacji. Ponadto jest wiele PUA, które również zbierają dane związane z przeglądaniem. Na przykład adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych witryn, geolokalizacje itd. Ich twórcy udostępniają wszystkie zebrane informacje innym stronom, które również mogą być cyberprzestępcami. Strony te nadużywają ich do generowania przychodów. Z tych powodów należy jak najszybciej odinstalować te aplikacje.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Windows protected your PC"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Fałszywy błąd twierdzi, że system jest rzekomo zablokowany z kilku powodów (używania pirackiego oprogramowania, nieoryginalnego klucza aktywacyjnego, rozsyłania malware itp.)
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego oszustów +1-833-779-4992
Powiązane adresy URL
mjtcxx[.]club
Obsługiwany adres IP (mjtcxx[.]club) 104.24.121.217
Objawy Fałszywa wiadomość z błędem, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata prywatnych informacji, strazy finansowe, kradzież tożsamości, potencjalne infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"Hard Drive Safety Delete", "Virus Support Alert" i "Windows Is Not Activated" to tylko kilka innych z wielu oszukańczych witryn. Zazwyczaj są one używane do zachęcania ludzi do skontaktowania się z oszustami. Po skontaktowaniu się próbują sprzedać ludziom podejrzane oprogramowanie lub ich usługi. Mówiąc wprost, ich celem jest wyłudzenie od ludzi ich pieniędzy na różne sposoby. Wspomniane PUA mają również wiele podobieństw. Większość z nich jest prezentowana jako nieszkodliwe narzędzia, jednak po zainstalowaniu powodują one niechciane przekierowania do takich oszustw, jak "Windows protected your PC", karmią użytkowników reklamami, zbierają dane itd.

Jak zainstalowano na moim komputerze potencjalnie niechciane aplikacje?

Większość użytkowników przypadkowo pobiera i instaluje potencjalnie niechciane aplikacje. Są one instalowane za pomocą klikniętych reklam lub gdy twórcy oprogramowania wykorzystują metodę „sprzedaży wiązanej", aby nakłonić ich do instalacji. Mówiąc wprost, używają jej, by nakłonić ludzi do pobrania/zainstalowania niechcianych aplikacji razem z innym oprogramowaniem. Ukrywają (umieszczają) dołączone aplikacje w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach instalacji/pobierania. Innymi słowy, programiści unikają poprawnego podawania informacji o tym, że te aplikacje są dołączone do konfiguracji. Większość ludzi przyznaje uprawnienia do instalacji/pobierania PUA po prostu pomijając kroki konfiguracji oprogramowania oraz pozostawiając niezmienione wszystkie dostępne ustawienia.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie z wiarygodnych i oficjalnych witryn. Nie zalecamy używania sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrentów, eMule, niewiarygodnych witryn i innych tego typu źródeł. Zawsze sprawdź „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia pobierania lub instalacji oraz odznacz oferty pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji (dołączonych programów). Jeśli ciągle napotykasz reklamy, które powodują przekierowania na podejrzane strony (z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.), jest bardzo prawdopodobne, że pewne PUA są już zainstalowane w twojej domyślnej przeglądarce lub systemie operacyjnym. Zalecamy sprawdzenie, czy w twojej przeglądarce są zainstalowane niechciane rozszerzenia, wtyczki i dodatki oraz natychmiastowe usunięcie wszystkich niechcianych/nieznanych lub podejrzanych pozycji. Zastosuj to również do niechcianych programów zainstalowanych w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w pierwszym oknie pop-up "Windows protected your PC":

POWIADOMIENIE WIRUSOWE Z MICROSOFT

Ten komputer jest ZABLOKOWANY

Nie zamykaj tego okna i nie uruchamiaj ponownie swojego komputera

Klucz rejestracyjny komputera jest zablokowany.

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer?

Klucz rejestracyjny okna jest nielegalny.

Windows używa pirackiego oprogramowania.

Ten Windows wysyła wirusa przez Internet.

Ten Windows jest zhakowany lub używany z nieokreślonych lokalizacji.

Blokujemy ten komputer dla twojego bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z infolinią Microsoft, aby ponownie aktywować swój komputer.

Powiadomienie wsparcia Windows

Twój system wykrywa nietypową aktywność

Zgłoś tę aktywność pod numer +1-833-799-4992

Zrzut ekranu drugiego okna pop-up "Windows protected your PC":

windows protected your pc second pop-up

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

Windows ochronił twój komputer

Windows SmartScreen uniemożliwił uruchomienie nierozpoznanej aplikacji. Uruchomienie tej aplikacji może narazić twój komputer na ryzyko. Aby uzyskać pomoc techniczną, zadzwoń pod numer +1-833-779-4992

Wydawca: Nieznany wydawca

Aplikacja: windows10manager(1).exe

Uruchom mimo to Nie uciekaj

Wygląd pop-upu "Windows protected your PC" (GIF):

Windows protected your PC scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Quick menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "windows protected your pc", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "windows protected your pc", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "windows protected your pc", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "windows protected your pc" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "windows protected your pc" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14929-windows-protected-your-pc-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Windows protected your PC kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Windows protected your PC" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.