Niechciana aplikacja Boost My Mac (Mac)

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Boost My Mac z Mac?

Czym jest Boost My Mac?

Boost My Mac to jedna z wielu aplikacji optymalizujących komputer (Mac), która jest promowana jako narzędzie zaprojektowane, aby Mac działał szybko i bezbłędnie. Niemniej jednak jej twórcy promują ją za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", co oznacza, że jest wiele osób, które niechętnie je pobierają/instalują. Z tego powodu Boost My Mac jest zakwalifikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Zazwyczaj takim nie aplikacjom nie można/nie trzeba ufać.

Boost My Mac unwanted application

Po zainstalowaniu umożliwia swoim użytkownikom skanowanie komputerów w poszukiwaniu różnych problemów, usuwanie niechcianych aplikacji, czyszczenie dzienników, czyszczenie historii przeglądania itd. Jest bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu skanowania program Boost My Mac znajdzie dość wiele problemów. Jednak nie można ich naprawić bez aktywowania tej aplikacji (bez płacenia za nią). Jest wiele potencjalnie niechcianych aplikacji zaprojektowanych do wyświetlania/wykrywania fałszywych błędów, problemów itd. Przynoszą one swoim użytkownikom fałszywe wyniki skanowania i zachęcają ich do zakupu pełnej wersji. Nie jest jasne, czy Boost My Mac przynosi fałszywe wyniki, jednak robi to większość PUA (które są promowane za pomocą metody „sprzedaży wiązanej"). Ponadto dość często niechciane aplikacje tego typu są dystrybuowane w pakietach. Innymi słowy programiści promują jednocześnie kilka aplikacji tego typu. Oznacza to, że Boost My Mac została zainstalowana razem z innymi aplikacjami typu adware lub porywaczami przeglądarki. Aplikacje tego typu służą zwykle do zbierania informacji o zwyczajach przeglądania (aktywności) użytkownika, przekierowują na podejrzane witryny, generują reklamy itd. Nie zalecamy ufać aplikacjom promowanym za pomocą wspomnianej metody „sprzedaży wiązanej". Jeśli są zainstalowane jakiekolwiek aplikacje tego typu, zalecamy odinstalowanie ich tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPotencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Boost My Mac jest bardzo podobna do innych aplikacji tego typu, na przykład: Cleanup My Mac, Mac Cleanup Pro i MacOptimizer. Jednak lista takich niechcianych aplikacji jest znacznie dłuższa. Z reguły PUA są promowane jako użyteczne i legalne narzędzia. Niestety, po zainstalowaniu nie działają zgodnie z oczekiwaniami (jak promowali je ich twórcy). Oprócz tego, mogą one być przyczyną różnych problemów związanych z przeglądaniem bezpieczeństwa, prywatności itd.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Program Boost My Mac jest dostępny do pobrania na swojej witrynie. Jednak większość użytkowników nieumyślnie instaluje takie potencjalnie niechciane aplikacje. Jak wspomniano powyżej, jej twórcy promują je za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Z reguły twórcy oprogramowania używają tej metody do nakłonienia ludzi do zainstalowania (lub pobrania) niechcianych aplikacji razem z innym oprogramowaniem. Mówiąc najprościej, aplikacje te są dołączone przez konfiguratory do procesów pobierania/instalacji. Zazwyczaj informacje o dołączonych do konfiguratorów PUA można znaleźć w ich ustawieniach, takich jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Jednak wiele osób nie sprawdza tych ustawień/opcji i pozostawia je niezmienione. Takie zachowanie zwykle prowadzi do nieumyślnych instalacji (lub pobrań).

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie powinno być pobierane przy użyciu oficjalnych witryn i bezpośrednich linków. Zewnętrzne programy do pobierania oprogramowania, nieoficjalne strony internetowe, sieci peer-to-peer (eMule, klienci torrent i inne tego typu narzędzia) nie są najbezpieczniejszymi ani zalecanymi metodami pobierania oprogramowania. Oprogramowanie powinno być instalowane ostrożnie: zalecamy sprawdzenie wszystkich „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych dostępnych ustawień pobierania/instalacji oprogramowania. Jeśli są oferty instalacji/pobrania niechcianego oprogramowania, należy je odrzucić. Ponadto nie należy klikać reklam wyświetlanych na podejrzanych, nieoficjalnych witrynach. Często powodują przekierowania na niewiarygodne (potencjalnie złośliwe) strony internetowe, takie jak z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią itd. Jeśli przeglądarka otwiera podejrzane witryny lub wyświetla niechciane i natrętne reklamy, zalecamy sprawdzenie, jakie aplikacje są zainstalowane w przeglądarce i systemie operacyjnym. Sprawdź listę zainstalowanych rozszerzeń przeglądarki, dodatków lub wtyczek i usuń niechciane wpisy. Zastosuj to również do programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zrzut ekranu instalatora programu Boost My Mac:

Boost My Mac installer

Aplikacja Boost My Mac:

Boost My Mac application

Wygląd aplikacji Boost My Mac (GIF):

Appearance of Boost My Mac scam (GIF)

WAŻNA UWAGA! Boost My Mac dodaje się do listy aplikacji uruchamianych automatycznie po zalogowaniu każdego użytkownika. Przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

  • Przejdź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Bieżący użytkownik).
  • Kliknij pozycje logowania.
  • Wyszukaj wpis "Boost My Mac". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Boost My Mac PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć niechcianą aplikację Boost My Mac przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja boost my mac:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja boost my mac z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja boost my mac z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja boost my mac z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja boost my mac z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Boost My Mac dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.