Adware Video Monkey (Mac)

Znany również jako: Reklamy Video Monkey
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Video Monkey z Mac?

Czym jest Video Monkey?

Video Monkey to kolejna aplikacja opracowana przez tę samą firmę, która opracowała aplikację o nazwie Maps2Go. Jej programiści twierdzą, że umożliwia konwertowanie wideo (dowolnego wideo) na format .mp4, .mov, .avi i inny. Warto wspomnieć, że ta aplikacja jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Dzieje się tak dlatego, że (podobnie jak wiele innych aplikacji tego typu) jest promowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Ta metoda pozwala programistom na oszukiwanie osób do nieumyślnej instalacji niechcianych aplikacji.

Video Monkey adware

Według twórców, Video Monkey to łatwa w użyciu aplikacja, która może obsługiwać dziesiątki formatów. Jak wspomnieliśmy na początku, jeśli jest zainstalowana na komputerze Mac, najprawdopodobniej została zainstalowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Aplikacje, które są promowane za pomocą tej metody, zwykle służą do zbierania informacji, takich jak adresy IP, zapytania, lokalizacje geograficzne, adresy URL odwiedzanych witryn i inne dane, w tym również dane osobowe/wrażliwe. Co ważniejsze, programiści udostępniają zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które nadużywają ich w celu generowania przychodów. Posiadanie w systemie zainstalowanych aplikacji do śledzenia informacji może powodować różne problemy, na przykład związane z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania. W niektórych przypadkach może to również prowadzić do kradzieży tożsamości. Innym problemem z takimi potencjalnie niechcianymi aplikacjami jest to, że wiele z nich wyświetla użytkownikom różne natrętne reklamy. Reklamy te są nie tylko denerwujące, ale po kliknięciu często przekierowują do niewiarygodnych/potencjalnie szkodliwych witryn. Wyświetlane reklamy to zazwyczaj różne reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itd. Klikając je, użytkownicy ryzykują zainstalowaniem dodatkowych niechcianych aplikacji: niektóre z tych reklam, po kliknięciu, uruchamiają skrypty zaprojektowane do uruchamiania takich pobrań/instalacji. Nie wiadomo, czy Video Monkey działa w ten sposób, niemniej jednak jest tak w przypadku większości aplikacji promowanych za pomocą metody „sprzedaż wiązanej".

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaReklamy Video Monkey
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy Video Monkey, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.

Bardzo często aplikacje takie jak Video Monkey są promowane jako użyteczne, łatwe w użyciu, zapewniające użytkownikom różne przydatne narzędzia lub funkcje itd. Niestety, bardzo często nie przynoszą swoim użytkownikom obiecanych funkcjonalności (ani żadnej wartości). Wręcz przeciwnie, często są przeznaczone tylko do generowania przychodów dla ich twórców. Oto przykłady innych aplikacji promowanych przy użyciu tej samej metody „sprzedaży wiązanej": BeeAware, ZipRar i PDF King.

Jak zainstalowałem Video Monkey na moim komputerze?

Jest witryna internetowa, z której można pobrać Video Monkey. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że zostanie ono zainstalowane razem z innym oprogramowaniem. Dzieje się tak, gdy używana jest wspomniana wyżej metoda „sprzedaży wiązanej". Niechciane aplikacje są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach pobierania lub instalacji. Mówiąc prościej, programiści unikają ujawniania informacji o dołączonych niechcianych aplikacjach. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest uniknięcie ich zainstalowania. Najczęściej są instalowane tylko wtedy, gdy użytkownicy pomijają etapy procesu instalacji lub pobierania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z wiarygodnych i oficjalnych źródeł/stron internetowych. Nie należy do tego celu używać zewnętrznych programów do pobierania/instalacji oprogramowania, takich jak torrenty, eMule lub inne podobne źródła. Zawsze sprawdzaj, jakie są „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia procesów pobierania lub instalacji. Nie pomijaj ich kroków bez uprzedniego sprawdzenia tych ustawień/opcji. Zrezygnuj ze wszystkich ofert instalacji lub pobrania niechcianych aplikacji, a dopiero potem zakończ proces instalacji lub pobierania. Jeśli ciągle napotykasz reklamy, które przekierowują cię na podejrzane strony (takie jak z grami hazardowymi, pornografią, randkami dla dorosłych itp.), możliwe jest, że w twojej przeglądarce lub na MacOS jest zainstalowane adware (lub inne PUA). Sprawdź swoją domyślną przeglądarkę internetową pod kątem niechcianych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków (w zależności od przeglądarki) i usuń wszystkie niechciane, nieznane lub podejrzane aplikacje tak szybko, jak to możliwe. Zastosuj to również do programów zainstalowanych w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Video Monkey, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy Video Monkey: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy Video Monkey. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware Video Monkey:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Video Monkey z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy video monkey:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy video monkey z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy video monkey z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy video monkey z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy video monkey z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy Video Monkey kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Video Monkey na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy Video Monkey dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.