FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Error Code XLMR01F7985

Znany również jako: Wirus "Error Code XLMR01F7985"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "Error Code XLMR01F7985"

Czym jest "Error Code XLMR01F7985"?

Oszuści używają "Error Code XLMR01F7985", aby oszukać użytkowników do uwierzenia, że wystąpił błąd w systemie operacyjnym Windows i muszą skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft. Jest to oszustwo, fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany na podejrzanej i zwodniczej witrynie oszukańczej. Zazwyczaj użytkownicy nie odwiedzają celowo tego typu stron internetowych. Są do tego zmuszani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane na komputerze (lub przeglądarce internetowej). Najczęściej użytkownicy instalują te aplikacje, nie wiedząc o tym/niechcący. PUA zwykle nie tylko powodują niechciane przekierowania, ale także zapisują dane (związane z przeglądaniem i inne) i generują różne natrętne reklamy.

Error Code XLMR01F7985 scam

Ten fałszywy komunikat o błędzie "Error Code XLMR01F7985" jest wyświetlany na zwodniczej stronie internetowej, która otwiera w niej okno pop-up. Zgodnie z nim komputer użytkownika został wyłączony z powodu kodu błędu # XLMR01F7985. Zawiera również ostrzeżenie, że błąd ten nie powinien zostać zignorowany i może spowodować dalsze komplikacje. Złośliwa witryna zawiera numer telefonu (833) 430-6138, który powinien zostać użyty do skontaktowania się z technikami (podobno z firmy Microsoft) w celu naprawienia zaistniałego błędu. Ostrzega również użytkowników, że wykryła infekcję złośliwego oprogramowania i zagrożone są dane na Facebooku, dane uwierzytelniające e-mail i inne poufne informacje. Zauważ, że ani firma Microsoft, ani jej zespół pomocy nie mają z tym nic wspólnego. Jest to typowe oszustwo, wykorzystywane do oszukiwania ludzi, którzy kontaktują się z cyberprzestępcami (oszustami), którzy korzystają z takich witryn, aby wyłudzić od ludzi pieniądze. Z reguły, gdy się z nimi kontaktują, nakłaniają ludzi do zakupu oprogramowania, które naprawi błędy lub wyeliminuje inne problemy albo próbują ich namówić do zapłacenia za pomoc techniczną. Nigdy nie należy ufać takim witrynom, a najlepszą opcją jest zignorować je lub po prostu zamknąć. Jeśli nie można ich zamknąć w normalny sposób, zalecamy użycie Menedżera zadań i zakończenie całego procesu przeglądarki lub ponowne uruchomienie komputera. Jednak zamknięta sesja przeglądania nie powinna zostać przywrócona. W przeciwnym razie spowoduje to ponowne odwiedzenie tej samej zwodniczej witryny.

Jak wspomnieliśmy na początku, przekierowania do zwodniczych witryn są najprawdopodobniej powodowane przez złośliwe aplikacje. Wyświetlają one użytkownikom także natrętne reklamy i zapisują dane związane z przeglądaniem. Generują takie reklamy, jak kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i inne natrętne reklamy wyświetlane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej witrynie. Mówiąc prosto, wyświetlane reklamy zakrywają główne treści i mogą być bardzo irytujące. Kliknięcie tego typu reklam może prowadzić do podejrzanych (potencjalnie szkodliwych) witryn lub spowodować uruchomienie skryptów, które pobierają/instalują niechciane lub/i potencjalnie szkodliwe aplikacje. Ponadto większość PUA zbiera dane związane z przeglądaniem, na przykład: adresy URL odwiedzanych stron internetowych, adresy IP, lokalizacje geograficzne, zapytania itd.). Często też zbierają dane osobowe/wrażliwe. Twórcy PUA zazwyczaj udostępniają zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je niewłaściwie w celu generowania przychodów. Podsumowując, posiadanie zainstalowanej aplikacji do śledzenia danych może powodować różne problemy z prywatnością w Internecie, problemy z bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Error Code XLMR01F7985"
Typ zagrożeniaPhishing, oszustwo, inżynieria społeczna
ObjawyNieautoryzowane zakupy internetowe, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do czyjegoś komputera.
Metody dystrybucjiZwodnicze e-maile, złośliwe internetowe reklamy pop-up, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędnie napisanymi nazwami.
ZniszczenieUtrata wrażliwych prywatnych informacji, straty finansowe, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele różnych zwodniczych stron internetowych, które wyświetlają fałszywy błąd, powiadomienie o wirusie i inne podobne komunikaty. Jednak większość z nich ma na celu wyłudzanie pieniędzy od użytkowników, nakłaniając ich do kupienia niepotrzebnych aplikacji lub zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Oto przykłady innych witryn zawierających zwodnicze treści: Windows Is Not Activated, Activate Your Windows Now i This Computer Is Blocked. Większość potencjalnie niechcianych aplikacji jest również bardzo podobna. Ich programiści promują je jako przydatne i oferują możliwość korzystania z ich funkcji, narzędzi itd. Jednak robią to tylko po to, by nakłonić ludzi do pobrania i zainstalowania tych aplikacji. Po zainstalowaniu jedynie powodują problemy i zwykle nie przynoszą swoim użytkownikom żadnej z obiecanych funkcjonalności.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre z niechcianych aplikacji można pobrać z ich stron internetowych. Pomimo tego, bardziej prawdopodobne jest, że zostaną one zainstalowane za pomocą wyżej wymienionych natrętnych reklam lub zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną". Sprzedaż wiązana to metoda używana przez twórców oprogramowania, którzy mają na celu nakłonienie ludzi do zainstalowania niechcianych aplikacji w ramach zwykłego oprogramowania. Programiści nie ujawniają poprawnie informacji o niechcianych aplikacjach, które są dołączane do instalacji (lub pobierania). Zazwyczaj ukrywają je w "Niestandardowych", "Zaawansowanych" (i innych podobnych ustawieniach/opcjach). Wiadomo, że jest wielu użytkowników, którzy pomijają kroki instalacji bez sprawdzania żadnego z wymienionych ustawień, i właśnie w ten sposób często pozwalają na zainstalowanie (lub pobranie) różnych niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Radzimy nie korzystać z żadnych programów pobierania/instalowania oprogramowania innych firm, pobierać oprogramowania z niewiarygodnych witryn, sieci peer-to-peer i za pomocą innych podejrzanych narzędzi. Pobierz je, korzystając wyłącznie z oficjalnych i wiarygodnych witryn (źródeł). Ostrożnie zainstaluj oprogramowanie - nie pomijaj żadnych etapów pobierania ani instalacji, bez sprawdzania, jakie są "Niestandardowe", "Zaawansowane" i inne ustawienia. Odznacz niechciane oferty, a dopiero potem zakończ proces pobierania lub instalacji. Unikaj klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są wyświetlane na podejrzanych stronach internetowych. Pamiętaj, że nawet jeśli wyglądają na odpowiednie i uzasadnione - nie wszystkie muszą takie być. Istnieją reklamy tego typu, które przekierowują użytkowników do potencjalnie złośliwych witryn, takich jak z grami hazardowymi, pornografią, randkami dla dorosłych itd. Jeśli często napotykasz takie przekierowania, sprawdź, jakie są zainstalowane rozszerzenia, wtyczki i dodatki w twojej przeglądarce oraz w programach na twoim komputerze. Jeśli znajdziesz nieznane/niechciane wpisy, wyeliminuj je tak szybko, jak to możliwe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst prezentowany na oszukańczej stronie "Error Code XLMR01F7985" i jego okno pop-up:

Ostrzeżenie bezpieczeństwa:

** TWÓJ KOMPUTER ZOSTAŁ WYŁĄCZONY **

Kod błędu nr XLMR01F7985

Zadzwoń pod numer pomocy technicznej MS: (833) 430-6138

Staraj się nie ignorować tego ważnego ostrzeżenia.

W przypadku, gdy opuścisz stronę bez naprawienia tego problemu, dostęp do twojego komputera zostanie zablokowany, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu naszego systemu.

Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Zagrożone są następujące informacje:

1. Dane logowania Facebooka

2. Informacje o karcie kredytowej

3. Dane logowania e-mail

4. Historia i informacje przeglądania

Powinieneś szybko skontaktować się z nami, aby nasi specjaliści mogli przez telefon przeprowadzić cię przez proces naprawy. Jeśli to nie problem, zadzwoń do nas w ciągu następnych 3 minut, aby uniknąć poważnych uszkodzeń/utraty danych na swoim komputerze.

Skontaktuj się z ekspertem MS: (833) 430-6138 (bezpłatny numer)

Wygląd okna pop-up "Error Code XLMR01F7985" (GIF):

Error Code XLMR01F7985 scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich podejrzanych/ostatnio zainstalowanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "error code xlmr01f7985", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "error code xlmr01f7985", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "error code xlmr01f7985", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "error code xlmr01f7985" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "error code xlmr01f7985" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14309-error-code-xlmr01f7985-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Error Code XLMR01F7985 kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Error Code XLMR01F7985" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.