Adware Chameleon Explorer Pro

Znany również jako: Wirus Chameleon Explorer Pro
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Chameleon Explorer Pro

Czym jest Chameleon Explorer Pro?

Chameleon Explorer Pro jest przedstawiane jako wysokiej jakości narzędzie do zarządzania plikami/folderami. Oceniając po samym wyglądzie, Chameleon Explorer Pro może wydawać się uzasadnione i przydatne, jednak jest zakwalifikowane jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA) i adware. Należy pamiętać, że ten PUA może infiltrować systemy bez zgody użytkowników. Ponadto, Chameleon Explorer Pro generuje natrętne reklamy, zbiera poufne informacje i dystrybuuje inne nieuczciwe aplikacje.

Chameleon Explorer Pro adware

Gdy tylko Chameleon Explorer Pro przeniknie do systemu, użytkownicy ciągle widzą podejrzane aplikacje, które wydają się pojawiać losowo, ponieważ PUA powoduje infekcje łańcuchowe (jedna potencjalnie niechciana aplikacja instaluje w systemie inną). Większość tych aplikacji jest sklasyfikowana jako adware i porywacze przeglądarki. Adware jest znane z generowania reklam kuponowych, banerowych, pop-upów i innych podobnych. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują różne narzędzia (takie jak „wirtualną warstwę"), które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich w dowolnej witrynie. W związku z tym natrętne reklamy mogą ukryć główne treści i znacznie zmniejszyć komfort przeglądania. Ponadto, reklamy te mogą prowadzić do złośliwych witryn lub uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują inne nieuczciwe aplikacje (lub nawet malware wysokiego ryzyka). Dlatego klikanie ich może prowadzić do różnych infekcji systemowych. Porywacze przeglądarki są przeznaczone głównie do infiltrowania przeglądarek i modyfikowania ustawień (np. strony domowej, domyślnej wyszukiwarki i adresu URL nowej karty) w celu promowania fałszywych witryn, z których większość to fałszywe wyszukiwarki. Śledzenie informacji jest również powszechne wśród potencjalnie niechcianych aplikacjach. Lista zgromadzonych typów danych zawiera zwykle (ale nie jest ograniczona do) adresy IP, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy i inne zebrane dane, które prawdopodobnie zawierają dane osobowe. Deweloperzy udostępniają te dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów należy natychmiast wyeliminować Chameleon Explorer Pro i inne podejrzane aplikacje.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus Chameleon Explorer Pro
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Chameleon Explorer Pro, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Istnieją setki aplikacji typu adware, z których wszystkie są bardzo podobne. Większość oferuje „użyteczne funkcje", aby sprawić wrażenia bycia uzasadnionymi. Jednak zazwyczaj nie przynoszą one prawdziwej wartości zwykłym użytkownikom, ponieważ ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość, adware generuje natrętne reklamy i zapisuje informacje, stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa przeglądania i prywatności.

Jak zainstalowałem Chameleon Explorer Pro na moim komputerze?

Ta potencjalnie niechciana aplikacja ma oficjalną stronę do pobierania/promocji, jednak często infiltruje systemy bez pozwolenia, ponieważ deweloperzy dystrybuują ją za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej" (podstępnej instalacji PUA wraz ze zwykłymi programami). Deweloperzy nie ujawniają w odpowiedni sposób tych instalacji. Dlatego wszystkie „dołączone" aplikacje są ukryte w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników klika reklamy i pomija kroki pobierania/instalacji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUA - użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUA, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że najbardziej natrętne reklamy mogą wydawać się uzasadnione, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. Jednak często prowadzą do podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli wystąpią te przekierowania, usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalacji, używając „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Zrezygnuj z dołączonych programów i odrzuć oferty ich pobrania/zainstalowania. Unikaj używania zewnętrznych narzędzi pobierania/instalacji, ponieważ deweloperzy zarabiają na nich, promując PUA. Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Chameleon Explorer Pro, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Spyhunter, aby automatycznie wyeliminować to adware.

WAŻNA UWAGA! Chameleon Explorer Pro to wyrafinowane adware, które zostało i zaprojektowane, aby ustawić się jako domyślna aplikacja do przeglądania plików w Windows. Dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że po usunięciu tego adware nie będzie można poprawnie korzystać z Eksploratora plików systemu Windows. W takim przypadku należy pobrać aplikację o nazwie Portable Windows Repair, która przywraca wszystkie domyślne programy systemu Windows do ich oryginalnych stanów.

Zrzut ekranu aplikacji Portable Repair Windows:

Portable Windows Repair app

Witryna promująca adware Chameleon Explorer Pro:

Chameleon Explorer Pro website

Oficjalny konfigurator instalacji Chameleon Explorer Pro:

Chameleon Explorer Pro installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Chameleon Explorer Pro: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Chameleon Explorer Pro. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Chameleon Explorer Pro:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Chameleon Explorer Pro adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Chameleon Explorer Pro", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy Chameleon Explorer Pro, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Chameleon Explorer Pro z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Chameleon Explorer Pro nie zainstalował swoich wtyczek na Internet Explorer, Google Chrome ani Mozilla Firefox, jednak był dołączony do innych adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Chameleon Explorer Pro ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Chameleon Explorer Pro ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus chameleon explorer pro, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Chameleon Explorer Pro  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing Chameleon Explorer Pro ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus chameleon explorer pro, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Chameleon Explorer Pro ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Chameleon Explorer Pro ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus chameleon explorer pro, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus chameleon explorer pro ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus chameleon explorer pro lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13495-chameleon-explorer-pro-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus Chameleon Explorer Pro kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Chameleon Explorer Pro na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Chameleon Explorer Pro dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.