FacebookTwitterLinkedIn

POP-UPY AdSafeProtected (Mac)

Znany również jako: Błąd fw.adsafeprotected.com
Poziom zniszczenia: Niska

Jak usunąć "AdSafeProtected" z Mac?

Czym jest "AdSafeProtected"?

Adsafeprotected.com to całkowicie legalna domena, należąca do firmy Integral Ad Science. Jest ona używana przez wiele firm, które generują reklamy na legalnych stronach internetowych, takich jak YouTube, Yahoo, Google itd. Problem polega na tym, że niektórzy użytkownicy napotykają pewne komunikaty o błędach dotyczące tej domeny. Niemniej jednak nie ma się czym martwić.

AdSafeProtected redirects

Jak wspomniano powyżej, adsafeprotected.com jest całkowicie legalną domeną używaną do celów reklamowych. Jednak w niektórych przypadkach użytkownicy napotykają błędy pop-up (np. "Safari can't verify the identity of the website fw.adsafeprotected.com"). Może się to nie wydawać ogromnym problemem, ale jednak nim jest. Może to być spowodowane wieloma przyczynami. Jednym z nich jest certyfikat domeny. Adsafeprotected.com używa certyfikatu COMODO RSA i jeśli nie jest on poprawnie zainstalowany, mogą pojawić się pewne komunikaty o błędach. Innym wariantem jest używany system operacyjny. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach system operacyjny Mac OS X 10.9 nie obsługuje poprawnie niektórych certyfikatów, co prowadzi do komunikatów o błędach. W większości przypadków użytkownicy, którzy widzą błędy związane z adsafeprotected.com, mają zainstalowaną wersję Mac OS X 10.9 i korzystają z przeglądarki internetowej Safari. W takim przypadku prosta aktualizacja systemu operacyjnego rozwiąże problem. Ponownie, adsafeprotected.com jest legalną witryną, a błędy z nią związane nie wskazują na żadne infekcje systemowe. Dlatego nie musisz się martwić. Powinniśmy jednak wspomnieć, że reklamodawcy używający adresu URL adsafeprotected.com poważnie traktują cały proces. Innymi słowy, nie generują oni nadmiernej ilości reklam, aby obniżyć jakość przeglądania stron internetowych. Jeśli jednak codziennie napotykasz te reklamy/błędy, a ilość wyświetlanych reklam jest „niecodzienna", istnieje szansa, że ​​istnieje aplikacja typu adware, która infiltruje twój komputer. Takie aplikacje zazwyczaj generują różnego rodzaju natrętne reklamy i zapisują różne informacje. Poziomy uszkodzeń tych aplikacji są uważane za średnie, a większość z nich można łatwo usunąć. Jeśli zatem ciągle napotykasz podejrzane reklamy, powinieneś przeskanować system za pomocą oprogramowania antywirusowego Combo Cleaner i usunąć wszystkie wykryte zagrożenia. Ponadto powinieneś usuń wszystkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje i wtyczki przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaBłąd fw.adsafeprotected.com
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją dziesiątki aplikacji typu adware, z których wszystkie są bardzo podobne. PDF Tycoon, JC Media Player, MM Unzip - to tylko kilka przykładów z długiej listy. Oferując różne „przydatne funkcje", aplikacje typu adware próbują stworzyć wrażenie bycia uzasadnionymi i użytecznymi. Jednak ich prawdziwym i jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego zamiast przynosić rzeczywistą wartość dla użytkownika, adware generuje natrętne reklamy (które mogą prowadzić do złośliwych stron lub uruchamiać skrypty instalujące złośliwe oprogramowanie) i zbiera poufne dane (które są niewłaściwie wykorzystywane do generowania przychodów). Dzięki temu aplikacje typu adware nie tylko zmniejszają wygodę przeglądania stron internetowych, ale stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania sieci.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane aplikacje mają oficjalne witryny pobierania. Jednak większość z nich jest dystrybuowana za pomocą natrętnych reklam, a także zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana" (podstępnej instalacji aplikacji firm trzecich wraz ze zwykłymi aplikacjami). Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Ważniejsze jest to, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają te procedury i pomijają większość ich kroków. Ponadto użytkownicy klikają różne reklamy, nie myśląc o możliwych konsekwencjach. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji - użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Użytkownicy muszą przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że brak wiedzy i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych. Ostrożność jest kluczem do bezpieczeństwa. Dlatego należy zwracać uwagę przy przeglądaniu Internetu i pobieraniu/instalowaniu oprogramowania. Należy pamiętać, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie. Mimo to odróżnienie ich jest łatwe, ponieważ większość z nich prowadzi do podejrzanych witryn (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli napotkasz takie reklamy/przekierowania, powinieneś natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto należy dokładnie przeanalizować wszystkie etapy procesu pobierania/instalacji, korzystając z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. W takim przypadku zrezygnuj z aplikacji firm trzecich i odrzuć wszystkie oferty ich pobrania/zainstalowania. Zalecamy, aby unikać korzystania z zewnętrznych programów pobierania/instalacji, ponieważ programiści zarabiają na nich, promując („dołączając") nieuczciwe aplikacje. Powinieneś pobierać żądane programy z oficjalnych źródeł, używając tylko bezpośrednich linków do pobierania. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Szczegóły komunikatu o błędzie "Safari can't verify the identity of the website fw.adsafeprotected.com":

Safari can't verify the identity of the website fw.adsafeprotected.com error details

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z błąd fw.adsafeprotected.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki błąd fw.adsafeprotected.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z błąd fw.adsafeprotected.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z błąd fw.adsafeprotected.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z błąd fw.adsafeprotected.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Błąd fw.adsafeprotected.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Błąd fw.adsafeprotected.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.