FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP We Couldn't Activate Windows

Znany również jako: Wirus "We Couldn't Activate Windows"
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania We Couldn't Activate Windows

Czym jest We Couldn't Activate Windows?

Zazwyczaj użytkownicy otrzymują fałszywy komunikat o błędzie "We Couldn't Activate Windows" po odwiedzeniu jakiejś niewiarygodnej (zwodniczej) strony internetowej. W większości przypadków użytkownicy nie odwiedzają takich witryn z własnej woli. Są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub kliknięte natrętne reklamy. Potencjalnie niechciane aplikacje tego typu są zwykle instalowane bez zgody użytkownika. Nie tylko powodują przekierowania, ale zbierają również dane i wyświetlają reklamy. Oto kilka przykładów podobnych oszustw: Your System Data Has Been Compromized, Your Computer Is Permanently Blocked i Windows Support Alert.

We Couldn't Activate Windows scam

Wiadomość pop-up "We Couldn't Activate Windows" stwierdza, że system operacyjny zawiódł podczas próby aktywacji, a użytkownicy powinni skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft za pośrednictwem podanego numeru [+1-844-458-6668] i podać ten kod błędu "0xc004f014" Twierdzi on również, że system wykrył nietypową aktywność i może zaszkodzić przechowywanym na nim danym, jak również śledzić twoją aktywność finansową. Należy zauważyć, że wszystkie te stwierdzenia są fałszywe i nie mają nic wspólnego z rzeczywistą firmą Microsoft lub jej wsparciem. Wszystkie te „zagrożenia" to tylko próby nakłonienia użytkowników do zapłacenia za niektóre usługi lub produkty, które rzekomo naprawią problem. Cyberprzestępcy są odpowiedzialni za komunikat "We Couldn't Activate Windows". Dlatego zdecydowanie zalecamy ignorowanie wszystkich takich błędów. Aby pozbyć się tego fałszywego ostrzeżenia, możesz po prostu zamknąć stronę internetową i powinien on zniknąć. Jeśli nie możesz go zamknąć, najprawdopodobniej używany jest określony skrypt, który uniemożliwia zamknięcie otwartej karty lub okna. W takim przypadku użyj Menedżera zadań, aby wymusić zamknięcie całej przeglądarki lub po prostu ponownie uruchom komputer. Następnym razem, gdy otworzysz przeglądarkę, nie przywracaj poprzedniej sesji, ponieważ spowoduje to otwarcie tych samych złośliwych stron internetowych, które ponownie prowadzą do tego komunikatu "We Couldn't Activate Windows".

Potencjalnie niechciane aplikacje, które prowadzą użytkowników do stron internetowych, które generują takie fałszywe wiadomości, jak "We Couldn't Activate Windows". Zbierają one również różne informacje o systemie użytkownika (lokalizacje geograficzne, naciśnięcia klawiszy, adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, wyszukiwane hasła itp.) i wykorzystują je do generowania przychodów, udostępniając je różnym stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zbierane dane mogą zawierać również dane osobowe lub informacje poufne, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą mieć problemy związane z prywatnością, a nawet kradzieżą tożsamości. Kolejną wadą PUA są natrętne reklamy. Zazwyczaj są to różne reklamy kuponowe, banerowe, ankiety, pop-up itp. Są one wyświetlane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich i ukrywanie podstawowych treści na każdej odwiedzanej witrynie. Po kliknięciu reklamy te zwykle przekierowują użytkowników do różnych podejrzanych/potencjalnie złośliwych witryn lub uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania potencjalnie niechcianych aplikacji. Zaleca się natychmiastowe odinstalowanie wszystkich niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "We Couldn't Activate Windows"
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele fałszywych wiadomości (alertów wsparcia, wirusów, błędów itp.), które są bardzo podobne do "We Couldn't Activate Windows". W większości przypadków te fałszywe wiadomości informują, że system jest zainfekowany infekcjami wirusowymi, komputer jest zablokowany, dane użytkownika są w niebezpieczeństwie itp. Zazwyczaj te wiadomości są używane wyłącznie w celu nakłonienia użytkowników do zapłaty za coś, czego faktycznie nie potrzebują. Większość potencjalnie niechcianych aplikacji jest również bardzo podobna - są one przeznaczone do generowania przychodów dla ich programistów poprzez zbieranie i udostępnianie różnych danych, generowanie natrętnych reklam i powodowanie niechcianych przekierowań. Z zasady PUA są promowane jako użyteczne aplikacje, jednak tylko niewielka część z nich zapewnia użytkownikom obiecane funkcjonalności.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Z zasady PUA są instalowane bez wiedzy użytkownika. Najczęściej użytkownicy instalują je przez natrętną reklamę, którą kliknęli, lub gdy programiści używają zwodniczej metody marketingowej zwanej sprzedażą wiązaną. Sprzedaż wiązana to potajemna instalacja różnych PUA z oprogramowaniem innej firmy. Twórcy oprogramowania unikają właściwego ujawniania informacji o dołączonych aplikacjach i ukrywają je w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych opcjach/ustawieniach procesów instalacyjnych. Nieostrożne zachowanie, takie jak pomijanie etapów instalacji i/lub klikanie różnych natrętnych (niewiarygodnych) reklam, zwykle powoduje niezamierzone konsekwencje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie pobieraj oprogramowania z podejrzanych i nieoficjalnych źródeł ani z torrentów lub programów pobierania innych firm. Zdecydowanie zalecamy używanie wyłącznie bezpośrednich linków, oficjalnych i godnych zaufania witryn. Nie pomijaj kroków instalacji bez zaznaczenia „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień lub opcji. Usuń wszystkie oferty, aby zainstalować dodatkowe oprogramowanie, a dopiero potem przejdź do następnego kroku lub dokończ instalację. Należy pamiętać, że nie wszystkie reklamy są prawdziwe, szczególnie te natrętne. Cyberprzestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie reklam i dlatego trudno jest określić, która z nich jest prawdziwa, a która nie. Jednak te reklamy zwykle przekierowują użytkowników do różnych podejrzanych witryn, takich jak z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itd. Jeśli napotkasz takie reklamy, sprawdź listę zainstalowanych aplikacji w przeglądarce i usuń niechciane/nieznane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki tak szybko, jak to możliwe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "We Couldn't Activate Windows":

Nie mogliśmy aktywować Windowsa

Spróbuj ponownie aktywować system Windows lub skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoft i podaj kod błędu. Możesz przejść do Ustawień, aby uzyskać więcej informacji.

Bezpłatny numer: +1-844-458-6668

Kod błędu: 0xc004f014

Wygląd błędu "We Couldn't Activate Windows" (GIF):

We Couldn't Activate Windows scam gif

Drugie oszustwo pop-up "We Couldn't Activate Windows":

second WCAW1

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

Alert wsparcia Windows

Twój system wykrył nietypową aktywność.

Może to zaszkodzić danym na twoim komputerze i śledzić twoje działania finansowe.

Zgłoś tę aktywność pod numer +1-844-458-6668

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

We Couldn't Activate Windows adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oporgramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "we couldn't activate windows", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "we couldn't activate windows", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "we couldn't activate windows", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "we couldn't activate windows" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "we couldn't activate windows" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13687-we-couldnt-activate-windows-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus We Couldn't Activate Windows kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "We Couldn't Activate Windows" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.