Niechciana aplikacja Mac Heal Pro (Mac)

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac Heal Pro z Mac?

Czym jest Mac Heal Pro?

Deweloperzy przedstawiają Mac Heal Pro jako doskonałe narzędzie do czyszczenia systemu i optymalizacji jego działania. Oceniając po samym wyglądzie, Mac Heal Pro wydaje się odpowiednia i poręczna. Warto jednak wspomnieć, że ta podejrzana aplikacja często infiltruje system bez pytania o pozwolenie - programiści dystrybuują ją za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Z tego powodu Mac Heal Pro jest zakwalifikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

Mac Heal Pro scam

Jak wcześniej wspomniano, Mac Heal Pro jest prezentowana jako narzędzie do czyszczenia/optymalizacji systemu. Umożliwia użytkownikom pełne skanowanie systemu. Po zakończeniu skanowania użytkownicy otrzymują listę zawierającą dziesiątki zagrożeń/problemów, które należy rozwiązać. Jest to trudna część. Bezpłatna wersja Mac Heal Pro nie jest w stanie rozwiązać tych problemów, a zatem użytkownicy są zmuszeni zapłacić za pełną wersję. Jakby tego było mało, obecnie nie jest potwierdzone, czy Mac Heal Pro jest rzeczywiście niezawodna. Należy pamiętać, że istnieją setki „powiązanych" narzędzi antywirusowych/do optymalizacji systemu, które są fałszywe. Prezentują użytkownikom mylące informacje (np. generują fałszywe wyniki skanowania, wyświetlają nieprawidłową temperaturę sprzętu itp.) tylko po to, aby promować zakupy w aplikacji. Tym samym Mac Heal Pro może być jedną z tych zwodniczych aplikacji. Powinieneś ją wyeliminować, a na pewno nie płacić za jej pełną wersję. Należy pamiętać, że „sprzedaż wiązana" jest często używana do jednoczesnej dystrybucji kilku aplikacji. Tym samym Mac Heal Pro może nie być jedyną PUA, która przeniknęła na twój komputer. W większości przypadków ta metoda jest używana do dystrybucji adware/porywaczy przeglądarki, które generują natrętne reklamy, powodują niechciane przekierowania i zbierają informacje. Podobnie jak Mac Heal Pro, te aplikacje powinny zostać odinstalowane.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPotencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Mac Heal Pro jest bardzo podobna do Mac Purifier, Safe Cleaner for Mac, Secure Mac Tuneup i wielu innych podejrzanych aplikacji. W rzeczywistości wszystkie potencjalnie niechciane aplikacje są bardzo podobne. Oferując ogromną różnorodność „przydatnych funkcji", potencjalnie niechciane aplikacje stwarzają wrażenie bycia legalnymi i użytecznymi. Jednak ich prawdziwym i jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Z tego powodu większość PUA nie przynosi żadnej wartości dla rzeczywistych użytkowników. Zamiast tego, zwodnicze aplikacje powodują niechciane przekierowania, generują natrętne reklamy, zbierają informacje i promują zakupy w aplikacji.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Chociaż Mac Heal Pro ma oficjalną stronę do pobrania/promocji, często infiltruje system bez pozwolenia. Dzieje się tak dlatego, ponieważ programiści dystrybuują ją za pomocą zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana" (ukrytej instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem). „Dołączone" oprogramowanie jest zwykle ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji, ponieważ programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby odpowiednio ujawnić takie informacje. Jednak ważniejsze jest to, że użytkownicy często nieostrożnie się spieszą i pomijają większość tych procedur, narażając system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zawsze starannie analizuj każdy etap pobierania/instalacji, korzystając z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. W tym celu odrzuć dodatkowo dołączone programy i wszystkie oferty ich pobrania/zainstalowania. Zalecane jest pobieranie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Deweloperzy często zarabiają na zewnętrznych programach do pobierania/instalacji za pomocą metody „sprzedaży wiązanej' (promowania nieuczciwych aplikacji), dlatego korzystanie z tych narzędzi jest dość ryzykowne. Powinniśmy również wspomnieć, że potencjalnie niechciane aplikacje są często dystrybuowane poprzez natrętne reklamy. Większość z nich wygląda na zupełnie odpowiednie, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. Reklamy te często przekierowują do podejrzanych witryn (z ankietami, hazardem, randkami dla dorosłych itd.), dzięki czemu łatwo jest je odróżnić. Użytkownicy, którzy napotkają takie reklamy, powinni sprawdzić listę zainstalowanych programów/wtyczek do przeglądarek i usunąć wszystkie podejrzane z nich. Niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Wygląd potencjalnie niechcianej aplikacji ("GIF") "Mac Heal Pro":

Appearance of Mac Heal Pro scam (GIF)

Oficjalna witryna Mac Heal Pro:

Mac Heal Pro official website

Oficjalny konfigurator instalacji Mac Heal Pro:

Mac Heal Pro official installer

WAŻNA UWAGA! Mac Heal Pro dodaje się do listy aplikacji uruchamianych automatycznie po zalogowaniu każdego użytkownika. Przed rozpoczęciem należy wykonać następujące kroki:

  • Przejdź do Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Bieżący użytkownik).
  • Kliknij Pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Advanced Mac Tuneup". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Mac Heal Pro PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

· Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac heal pro:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja mac heal pro z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac heal pro z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac heal pro z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac heal pro z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Heal Pro dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.