FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Please Call Apple Support POP-UP (Mac)

Znany również jako: "Please Call Apple Support" (wirus)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Please Call Apple Support z Mac?

Czym jest Please Call Apple Support?

"Please Call Apple Support" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez różne złośliwe witryny. Wyniki badań pokazują, że ogromna większość użytkowników nieumyślnie odwiedza te witryny - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne niewiarygodne witryny. Pamiętaj, że PUP zazwyczaj infiltrują system bez zgody użytkownika, a poza tym dostarczają uciążliwe reklamy i zbierają różne poufne informacje.

Please Call Apple Support scam

Ten błąd informuje, że system operacyjny Mac użytkownika jest zainfekowany wieloma wirusami, które muszą zostać natychmiast usunięte. Aby to osiągnąć, użytkownicy powinni skontaktować się z pomocą techniczną firmy Apple za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("1-877-695-0922") i postępować zgodnie z podanymi instrukcjami. Należy jednak pamiętać, że błąd "Please Call Apple Support" nie jest prawdziwy, ale jest zwykłym oszustwem. Cyberprzestępcy generują dochody poprzez straszenie i oszukiwanie naiwnych użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Z tego powodu błąd "Please Call Apple Support" powinien zostać zignorowany, a użytkownicy nigdy nie powinni dzwonić pod wyżej wymieniony numer telefonu. Użytkownicy mogą łatwo usunąć ten problem, po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Należy jednak pamiętać, że niektóre fałszywe witryny wykorzystują skrypty zaprojektowane, aby uniemożliwić użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takim przypadku użytkownicy powinni zamknąć przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinni przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie odwiedzą również złośliwe strony.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane programy są zaprojektowane tak, aby generować uciążliwe reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, pop-up itp. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują różne narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu reklamy często nakładają się na zawartość odwiedzanych stron internetowych, co znacznie obniża komfort przeglądania. Ponadto, uciążliwe reklamy mogą prowadzić do złośliwych stron i/lub uruchamiać skrypty, które potajemnie pobierają i instalują malware/PUP. Dlatego nawet przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Potencjalnie niechciane programy mają również na celu zebranie różnych informacji, które zazwyczaj zawierają dane osobowe. Adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy i inne zebrane dane są później udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te często próbują generować przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie otrzymanych informacji. W związku z tym obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Potencjalnie niechciane programy należy odinstalować tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Please Call Apple Support" (wirus)
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Please Call Apple Support (wirus), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

"Please Call Apple Support" jest praktycznie identyczny z Your Mac Is Infected With Popup Adware Virus, Bankworm Virus, We Have Detected A Trojan Virus i dziesiątkami innych fałszywych błędów. Każdy z nich twierdzi, że system został uszkodzony w ten czy inny sposób (np. jest zainfekowany, brakuje plików lub coś w tym stylu). Błędy te mają jednak na celu wyłudzenie pieniędzy od naiwnych użytkowników. Potencjalnie niechciane programy mają również wiele wspólnych podobieństw. Oferując szereg "przydatnych funkcji", PUP stwarzają wrażenie bycia uzasadnionymi i nakłaniają użytkowników do instalacji. Jednak prawdziwym i jedynym celem każdego PUP jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego, zamiast umożliwiać obiecane funkcjonalności, PUP powodują niechciane przekierowania, zbierają wrażliwe dane i generują uciążliwe reklamy, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania. Jednak większość z nich infiltruje system bez zgody użytkownika. Głównymi tego przyczynami są brak wiedzy i nieostrożne zachowanie użytkowników. Programiści dystrybuują PUP-y za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną", jak również wspomnianych natrętnych reklam. "Sprzedaż wiązana" to w zasadzie potajemna instalacja PUP wraz z regularnym oprogramowaniem. Programiści próbują ukryć "dołączone" aplikacje za różnymi sekcjami (np. "Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy bardzo często spieszą się z tymi procedurami i pomijają większość ich kroków. Jakby tego było mało, klikają różne reklamy bez myślenia o możliwych konsekwencjach. W ten sposób użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Na początek każdy użytkownik powinien zdawać sobie sprawę, że kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. W związku z tym konieczne jest zwracanie bacznej uwagi podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie jak uzasadnione. Odróżnienie ich nie jest łatwe, ponieważ większość z nich prowadzi do podejrzanych dorosłych itp. W przypadku takich przekierowań użytkownicy powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto zawsze należy dokładnie analizować każdy etap procesu pobierania/instalacji, korzystając z "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. W tym celu odrzuć wszystkie oferty pobrania/zainstalowania aplikacji firm trzecich i zrezygnuj z już dołączonych. Zaleca się również, aby nie używać narzędzi pobierania/instalowania stron trzecich, ponieważ programiści zarabiają na nich, promując ("sprzedaż wiązana") PUP. Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up z błędem "Please Call Apple Support":

OSTRZEŻENIE!

System operacyjny MAC jest zainfekowany wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami. Wirusy należy usunąć, a uszkodzenie systemu naprawić. Należy zadzwonić do działu wsparcia Apple pod numer 1-877-695-0922 i natychmiast wykonać procedurę usuwania wirusów. Kontynuuj.

**Jeśli opuścisz tę stronę, twój system Mac pozostanie uszkodzony i podatny na ataki**

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Please Call Apple Support (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Please Call Apple Support (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu"Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji spójrza na “MPlayerX”, “NicePlayer” lub inne podejrzane aplikacje i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z "please call apple support" (wirus):

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki "please call apple support" (wirus) z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z "please call apple support" (wirus) z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z "please call apple support" (wirus) z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z "please call apple support" (wirus) z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Please Call Apple Support (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Please Call Apple Support" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Please Call Apple Support (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.