FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo RDN/Trojan/Hacking File Detected

Znany również jako: "RDN/Trojan/Hacking file detected" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania RDN/Trojan/Hacking File Detected

Czym jest RDN/Trojan/Hacking File Detected?

Podobny do Possible Suspicious Activity, Hard Drive Is Not Accepted, Windows 10 Pro Update Failed to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez złośliwe strony internetowe. Użytkownicy odwiedzają tę stronę nieumyślnie – są na nią przekierowywani przez różne niechciane programy (PUP). Wyniki badań pokazują, że programy te infiltrują system bez zgody, albo też nakłaniają użytkowników do instalacji, twierdząc, że dostarczają "użyteczne funkcje". Oprócz powodowania przekierowań, PUP dostarczają także natrętne reklamy, zmniejszają wydajność systemu i gromadzą różne informacje.

RDN_Trojan_Hacking File Detected adware

Błąd "RDN/Trojan/Hacking File Detected" twierdzi, że ​​system został zainfekowany błędem, o którym wiadomo, że gromadzi różne dane osobowe (np. dane logowania/hasła, informacje o karcie kredytowej, historię przeglądania itp.). Użytkownikom zaleca się wyeliminowanie tego malware. Jednak zamiast próbować zrobić to samodzielnie, użytkownicy powinni skontaktować się z "Pomoc techniczną Windows" pod podanym numerem telefonu ("1-800-894-0551"). Ofiary podobno otrzymają pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Niemniej jednak użytkownicy powinni wiedzieć, że błąd "RDN/Trojan/Hacking File Detected" nie jest prawdziwy i nie ma nic wspólnego z firmą Microsoft (twórcami systemu operacyjnego Windows). Cyberprzestępcy po prostu próbują generować przychody udając certyfikowanych techników i oferując płatne wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne - wspomniane malware nie istnieje. Jakby tego było, osoby te prawdopodobnie będą prosić o zdalny dostęp do komputera użytkownika. Po połączeniu oszuści potajemnie modyfikują ustawienia komputera (np. hasła użytkownika) lub instalują prawdziwe malware. Następnie fałszywie twierdzą, że "wykrywają" różne błędy/infekcje systemu i oferują dodatkowe usługi za dodatkową opłatą. Dlatego też użytkownicy nie powinni nigdy dzwonić pod wymieniony wyżej numer telefonu. Błąd "RDN/Trojan/Hacking File Detected" może zostać łatwo usunięty przez zamknięcie przeglądarki internetowej lub ponowne uruchomienie komputera. Jak wspomniano powyżej, PUP często generują różne reklamy. Pop-upy, kupony, banery i inne podobne reklamy są wyświetlane za pomocą różnych narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych osób trzecich. Z tego powodu często nakładają się one na zawartość stron internetowych, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto wyświetlane reklamy mogą prowadzić do złośliwych witryn i/lub uruchamiać skrypty, które infekują komputer. Tak więc, nawet przypadkowe kliknięcie może powodować infekcje komputera wysokiego ryzyka. Niektóre programy typu PUP są zaprojektowane do uruchamiania niechcianych procesów (na przykład szyfrowania ukrytych danych) w tle komputera. Nadużywanie zasobów komputera PUP znacznie zmniejsza jego wydajność. Potencjalnie niechciane programy są również znane z zapisywania różnych informacji dotyczących aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Zbierane dane są później sprzedawane stronom trzecim w celach marketingowych. Wszystko to odbywa się z zamiarem generowania przychodów. Z tych powodów zdecydowanie zalecamy odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"RDN/Trojan/Hacking file detected" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją setki potencjalnie niechcianych programów, które mają wiele podobieństw. Oferując różne "użyteczne funkcje", potencjalnie niechciane programy sprawiają wrażenie, że są uzasadnione i użyteczne. Prawdziwym celem takich aplikacji jest generowanie przychodów dla programistów. Z tego powodu znaczna większość PUP jest zupełnie bezużyteczna dla zwykłych użytkowników - tylko niewiele z nich zapewnia obiecane funkcje. Większość z tych programów nie tylko promuje złośliwe strony (powodując niechciane przekierowania), wyświetla niechciane reklamy (model reklamy "Pay Per Click"), zmniejsza wydajność komputera i stale zapisuje różne informacje.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne strony pobierania/promocyjne. Użytkownicy powinni również wiedzieć, że PUP są również dystrybuowane za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną", a także wspomnianych reklam. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja programów innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem. Problem polega na tym, że użytkownicy często przyspieszają proces pobierania/instalacji i pomijają większość kroków. Z tego powodu oszuści umyślnie ukrywają wszystkie "dołączone" aplikacje (zazwyczaj za „Własnymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami). Poprzez nieostrożne pomijanie kroków (i klikanie różnych reklamach) użytkownicy nie tylko narażają system na ryzyko różnych infekcji, ale również umieszczają swoją własną prywatność za zagrożenie.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi powodami infekcji komputerowych są nieostrożne zachowanie i brak wiedzy. Z tego powodu użytkownicy muszą być bardzo ostrożni podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza pobierania/instalowania oprogramowania. Każdy użytkownik powinien wiedzieć, że zwodnicze reklamy zazwyczaj wyglądają całkowicie legalnie. Reklamy zazwyczaj prowadzą jednak do ankiety, pornografii, randek dla dorosłych, hazardu i innych podejrzanych stron. Dlatego użytkownicy, którzy zostaną przekierowani do takich stron, powinni niezwłocznie usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia przeglądarki. Ponadto użytkownicy powinni zawsze wybierać „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia, dokładnie analizować każdy etap pobierania/instalacji i odrzucić wszystkie dodatkowe programy. Warto również zauważyć, że narzędzia do pobierania/instalowania stron trzecich są bardziej niż prawdopodobnie "przepełnione" PUP-ami. Dlatego użytkownicy nie powinni z nich korzystać. Zalecamy pobieranie wybranego oprogramowania tylko z oficjalnych źródeł za pomocą bezpośredniego adresu URL pobierania. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Wygląd pop-up "RDN/Trojan/Hacking File Detected" (GIF):

RDN_Trojan_Hacking File Detected scam gif

Tekst prezentowany w tym oszustwie pop-up:

RDN/Trojan/Hacking file detected

Zadzwoń do pomocy technicznej Windows pod numer 1-800-894-0551 (bezpłatny)

 

Następujące dane zostaną naruszone, jeśli będziesz kontynuował:

1. Hasła

2. Historia przeglądania

3. Informacje o karcie kredytowej

4. Historia bankowości online

 

Ten trojan jest znany z kradzieży pełnej tożsamości, SSN i karty kredytowej. Dalsze korzystanie z tego lub dowolnego komputera w sieci ujawnią dane osobowe i stworzą poważne zagrożenie.

Zadzwoń do pomocy technicznej Windows pod 1-800-894-0551 (bezpłatny)

Zadzwoń pod numer pomocy @ 1-800-894-0551 (BEZPŁATNY)

Twój komputer ma problem i potrzebuje pilnej uwagi. Musisz skontaktować się z działem pomocy pod 1-800-894-0551

Kod błędu dla tego problemu to 0x000019F. Podaj ten kod pomocy technicznej, aby uzyskać natychmiastowe rozwiązanie tego problemu.

 

OPIS BŁĘDU:

Kod błędu: 0x000019F

Uzasadnienie położenia: naruszenie bezpieczeństwa/atak wirusowy

Podmiot, którego dotyczy problem: dane osobowe, bankowość/karty debetowe

Wymagane działanie: nie wyłączaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera, ponieważ może to doprowadzić do utraty danych i awarii komputera.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAJBLIŻSZĄ POMOCĄ WINDOWS @ 1-800-894-0551 (BEZPŁATNY NUMER)

 

Trojan Detected
Trojan.Startpage.AABI Found

Trojan Detected
Trojan-PSW.Win32.Launch Found

Trojan Detected
Trojan.Flame.A Found

AdWare Detected
Expoit.CVE-2014-1761.Gen Found

Trojan Detected
Trojan.Spy.Ursnif.F Found

RootKit Detected
Backdoor.IRCBOT.Dorbot.A Found

Trojan Detected
Win32.Viking.Gen Found

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

RDN_Trojan_Hacking File Detected adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adwarez przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing RDN_Trojan_Hacking File Detected ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing RDN_Trojan_Hacking File Detected ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "rdn/trojan/hacking file detected" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing RDN_Trojan_Hacking File Detected  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing RDN_Trojan_Hacking File Detected ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "rdn/trojan/hacking file detected" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing RDN_Trojan_Hacking File Detected ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing RDN_Trojan_Hacking File Detected ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "rdn/trojan/hacking file detected" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "rdn/trojan/hacking file detected" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "rdn/trojan/hacking file detected" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11753-rdntrojanhacking-file-detected-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
RDN/Trojan/Hacking file detected (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "RDN/Trojan/Hacking file detected" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.