FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Critical Security Warning! (Mac)

Znany również jako: Critical Security Warning! (wirus)
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Critical Security Warning! z Mac?

Czym jest Critical Security Warning!?

"Critical Security Warning!" to fałszywy błąd, wyświetlany przez złośliwą stronę. Użytkownicy są przekierowywani do tej strony przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zgody użytkownika (metoda "sprzedaży wiązanej"). Oprócz powodowania przekierowań, potencjalnie niechciane programy generują również natrętne reklamy internetowe i nieustannie śledzą różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu.

Critical Security Warning! adware

"Critical Security Warning!" obiera za cel jedynie użytkowników komputerów z systemem operacyjnym Mac. Ten błąd stwierdza, że ​​wykryto podejrzaną aktywność połączenia, a zatem dane osobowe (loginy/hasła, dane bankowe itp.) są zagrożone, a problem ten musi zostać natychmiast rozwiązany. Użytkownicy są zachęcani do kontaktu z "certyfikowanymi technikami" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-888-225-6662"). Wówczas podobno otrzymają pomoc w rozwiązaniu problemu. Jak wspomniano powyżej, "Critical Security Warning!" jest fałszywym komunikatem o błędzie i oszustwem. Cyberprzestępcy starają się generować przychody poprzez oszukiwanie ofiar oraz nakłanianie ich do zadzwonienia pod podany numer oraz zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Ten błąd można usunąć poprzez po prostu zamknięcie przeglądarki internetowej. Pamiętaj, że aktywność przeglądania stron internetowych jest śledzona, ponieważ potencjalnie niechciane programy nieustannie zbierają różne dane (na przykład adresy IP, odwiedzane adresy URL, wyszukiwane hasła itd.), które mogą zawierać dane osobowe. Przestępcy udostępniają te informacje współpracującym stronom trzecim, które wykorzystują dane osobowe do nadużywania informacji. Tym saym śledzenie danych może powodować poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Innym minusem jest wyświetlanie niechcianych reklam online. PUP używają "wirtualnej warstwy" do generowania reklam pop-up, banerowych, kuponowych i innych podobnych. Umożliwia to umieszczenie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Reklamy te często zakrywają podstawowe treści, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Ponadto często przekierowują one do złośliwych stron internetowych, a zatem nawet przypadkowe kliknięcia mogą spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Potencjalnie niechciane programy należy od razu odinstalować.

"Critical Security Warning!" jest podobny do YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED, Immediately Call Apple Support, Mac Malware Warning Alert ! i wielu innych fałszywych komunikatów o błędach. Wszystkie twierdzą, że komputer jest w jakiś sposób uszkodzony. Jednak, podobnie jak w przypadku "Critical Security Warning!", błędy te mają na celu generowanie przychodów dla programistów. Nigdy nie należy im ufać. Potencjalnie niechciane programy często mają identyczny cel. Poprzez oferowanie różnorodnych "użytecznych funkcji", starają się sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi, a nie zapewniają znacznej wartości dla zwykłych użytkowników, PUP powodują niechciane przekierowania, gromadzą dane osobowe i generują niechciane reklamy internetowe.

Jak zainstalowałem "Critical Security Warning!" na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, PUP są dystrybuowane przy użyciu zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną" - podstępnej instalacji oprogramowania firm trzecich z regularnymi aplikacjami. Programiści ukryją dołączone programy w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach procesów pobierania lub instalowania. Pospieszanie tych procedur i pomijanie etapów często prowadzi do instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa proste kroki, które należy wykonać, aby zapobiec tej sytuacji. Po pierwsze, nigdy nie spiesz się przy pobieraniu i instalowaniu oprogramowania. Wybierz „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie obserwuj każdy krok. Po drugie,odrzuć oferty pobrania i zainstalowania dodatkowych aplikacji. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst prezentowany w oknie pop-up błędu "Critical Security Warning!":

****ZAGROŻONE BEZPIECZEŃSTWO SYSTEMU****

 

Kod błędu HT201169

 

Critical Security Warning!

 

Został wykryty poważny atak.

 

Wygląda na to, że twój adres IP jest dostępny z różnych lokalizacji. Podejrzana sieć próbuje uzyskać dostęp do twoich danych logowania, informacji bankowych i śledzi twoją aktywność przeglądania Internetu.

 

Skontaktuj się niezwłocznie z certyfikowanym technikiem Apple pod numerem + 1-888-225-6662 (bezpłatny numer)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z twojego komputera Mac:

Usuwanie adware:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Critical Security Warning! z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji spójrz na "MPlayerX", "NicePlayer" lub inne podejrzane aplikacje i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z critical security warning! (wirus):

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki critical security warning! (wirus) z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z critical security warning! (wirus) z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z critical security warning! (wirus) z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z critical security warning! (wirus) z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Critical Security Warning! (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Critical Security Warning! (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.